reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Aktivacia systemu Windows Vista

romanecko (37)|21.3.2008 12:12
Mam original kupene Win Vista 64 bit, momentalne mi pomaly ubieha 30 dni do aktivacie. Ja som sa vsak este nerozhodol ci ju budem aktivovat na danom PC alebo na druhom. Preto som sa rozhodol ze to este necham tak a potom (ked uplynie tych 30 dni) bud preinstalujem alebo inym sposobom ziskam dalsich minimalne 30 dni na rozhodnutie. Len by som sa chcel spytat - Meni sa nieco vo funkcnosti Win Vista po aktivacii?
Pabler (425)|21.3.2008 17:04
nie, ale dost pekne sa to zmeni pokial to do 30 dni neaktivujes :D
(black screen s tabulkou pre opisanie Product Key, a nasledne pripojenie na net pre overenie, ak to nepojde tak mas moznost zavolat na podportu kde vygenerovane cislo nadiktujes a vpises to ktore ti nadisktuju oni)
Styryx (351)|21.3.2008 17:45
Jo, to je celkem srandovní záležitost. Zajímalo by mě taky, jestli už to u Visty nějak opravili, protože v XP se mi jednou stalo, že při chybě na disku se mi Windows deaktivovaly, a nechtělo mě to pustit do systému, šla pustit jenom aktivace. Jenže se připojuju z domova přes modem (málokdy, když potřebuju stáhnout mail nebo tak něco), tak jsem chtěl dát znova aktivaci přes internet, jenže se to pořád nějak nemohlo spojit. Tak koukám na vytáčený číslo, a on se snažil vytáčet nějaký hodně divný telefonní číslo někam bůhvíkam do USA či co, místo aby použil čísla nadefinovaný ve Windows (např. na Atlas.cz, kterej tam mam jako výchozí).
Takže do systému se přihlásit nedalo, abych se moh připojit ručně po přihlášení a aktivovat to, a aktivace, abych se moh přihlásit do systému, taky nešla, takže takovej pěknej začarovanej kruh (v počítačový hantýrce se tomu říká deadlock). Nakonec jsem to dokázal rozběhnout tak, že jsem nabootoval do duálního Linuxu, připojil tu NTFS partition a nahrál tam znova ozálohovanej soubor wpa.dbl, kterej byl poškozenej, a najednou byly Windows zase aktivovaný.

I z důvodů takovýchhle ochran (mimochodem zhola zbytečných a pouze obtěžujících uživatele, ve Vistě ještě vylepšený o "hlídání prémiovýho obsahu" brzdícímu počítač s možností způsobovat restarty při drobných chybách HW apod.) už nákup žádnýho dalšího OS od MS neplánuju (např. upgrade na Vistu) a jako 64-bit systém už plánuju rozject Fedoru nebo OpenSuse jako single systém (a případně XP ve VMware pro nutný případy).
cool.user (2822)|21.3.2008 17:54
[QUOTE=romanecko;102858]Mam original kupene Win Vista 64 bit, momentalne mi pomaly ubieha 30 dni do aktivacie. Ja som sa vsak este nerozhodol ci ju budem aktivovat na danom PC alebo na druhom. Preto som sa rozhodol ze to este necham tak a potom (ked uplynie tych 30 dni) bud preinstalujem alebo inym sposobom ziskam dalsich minimalne 30 dni na rozhodnutie. Len by som sa chcel spytat - Meni sa nieco vo funkcnosti Win Vista po aktivacii?[/QUOTE]
Aktivacni proce jde celkem 3krat vyresetovat prikazem "slmgr -rearm".
Pabler (425)|22.3.2008 01:10
trosku odbocim, ale teraz si celkom opravnene trufam povedat, ze jediny kto doplaca na vsetky tie ochrany je spotrebitel ktory si produkt legalne zakupil :(
je to smutne, a zaroven kruta pravda, vid posledny pripad u byvaleho spoluziaka, cierna obrazovka, legalny win, a pripojenie na inet nefunkcne, + podpora na MS asi tak ze ten win sa da aktivovat len na jednom PC, chudak byv. spol. ani nevedel ze ma 2 PC :)
taky ze ani nemal, no zjazdili ho poriadne :D