reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Padá internet v síti

sosak8 (3)|20.9.2006 19:38
Potřeboval bych poradit. Rozšířila se síť - přibyl uzel a počet PC se zvýšil asi o 20 na asi 110 PC. Během dne občas u některých počítačů vypadne internet. Taky se stalo, že přestala fungovat celá síť - v tom případě pomohlo vypnout a zapnout router. Je tam Dl - 604. Převedl jsem většinu IP adres na statické, ale internet přesto vypadává. Ti, kdo rozšiřovali síť, tvrdí, že chyba je v routru a měl by se koupit nový. Ti, kdo nám prodali router, tvrdí, ze chyba je v síti, v nějakém počítači je prý vir, který pošle nesmyslné požadavky na router a ten přestane fungovat. Prosím o radu, jak to vyřešit. Je router Dl- 604 pro tak velkou síť slabý? Jaký bych tam měl zakoupit?
eraser (0)|20.9.2006 20:30
Dosť specifický problém, ktorý si vyžaduje pozornosť a dlhodobejšie testovanie. Samozrejme, avšak najjednoduchšie a najrýchlejšie by bolo, keby sa vyskúšal nejaký kvalitnejší router, tým by sa mnohé vylúčilo, prípadne potvrdilo.
sosak8 (3)|21.9.2006 12:59
Pokusím se tam sehnat nějaký jiný router
Šobáň (128)|22.9.2006 19:11
Provoz se dá sledovat pomocí etherealu zda tam nechodí moc požadavků.

Jinak zjistěte si jak velkej provoz ten router je schopný obsloužit, příslušný router neznám.

Jinak pokud provádí NAT a je to na linuxu je možné že má vyhrazenou malou paměť pro tabulku do které se uládají aktivní spojení - po zaplnění nezvládne další připojení do internetu.
sosak8 (3)|6.10.2006 22:31
Od výrobce jsem zjistil, že daný router je pro menší sítě - 10 až 20 PC. Jaký router bych měl koupit, aby utáhl 120 PC? Jak lze sledovat provoz routeru pomocí etherealu?
Vilem_Cekajle (6)|11.10.2008 18:14
Ahoj, neporadím ti sice jaký router, ale mám uplně stejný problém. Pro tvé ifno, u nás je v síti daleko méně PC (od 5 - 10, podle toho kolik se připojí notebooků) a problém je stejný. Testoval jsem jiný router, dokonce už dvakrát a problém byl stejný. Navíc jsme na síti nic neměnili, začalo to asi počátkem září samo od sebe, takže mám trochu pocit, že problém je u ISP, ted u poskytovatele internetu, což je u nás GTS Novera. To že problém bude tohoto typu by potvrzovalo i to, že když požádám lidi od vedle z jiné firmy, aby nás pustili na test na svůj DSL modem, tak to šlape v pohodě a to mají horší připojení než my. Jaký máte připojení? Zkusil bych dotaz na ISP, mě na GTS řekli, že to odpojení od sítě vidí i oni, takže se domnívají, že by to mohlo být zahlcením příslušného nějakého sběrného bodu a že požádají Telefonicu o přezkoumání.