Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 32

Téma: Chadič pro taktovaný Athlon X2 4200+ (AM2)

Obyvatel SHW Avatar uživatele ...No...Name...
    Registrace
    Aug 2007

Možné že už se tady to samé někde řešilo,ale jistota je jistota...

Před nedávnej jsem tady na fóru koupil nového X2jkového Athlonka,ke kterému jsem dostal i "tuning" chladič...Ten sice chladí v idle na 35°,ale v orthosu tam mam po pád sekundách kolem 55°...Nedalo mi to a zkusil jsem malinko přitaktnout cca na 2,4GHz.No a jen to startu orthosu mi to celé spadlo a vykoukla na mě modrá obrazovka...

Takže se Vás ptám...Jaký chadič by jste mi doporučili?Cena max to 750Kč.A hlavně aby byl tichý...A v idle mohl chadit třeba jen s 50% otáček...

Moji favorité...

Asus TRITON 70
    OCZ Vendetta ten se mi líbí nejvíc a když mi ho nevymluvíte,tak si ho koupím
    CoolerMaster RR-CCH-L9U1 Hyper TX 2

Co Vy na to?
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

K X2 4400+ (ale na soklu 939) používám boxovaný a fakt nevidím žádný důvod ke změně. Přes 45 stupňů jsem se nikdy nedostal (je tedy pravda, že celý počítač má slušně řešené chlazení). Takže a) boxovaný chladič nemáš?, b) podíval bych se na průchod vzduchu skříní, jestli by se tam nedalo něco jednoduše vylepšit. Až pak bych sháněl lepší chladič.

Čestný člen Avatar uživatele husky14
    Registrace
    Jun 2007

Citace Původně odesláno od jenyk103 Zobrazit příspěvek
    K X2 4400+ (ale na soklu 939) používám boxovaný a fakt nevidím žádný důvod ke změně. Přes 45 stupňů jsem se nikdy nedostal (je tedy pravda, že celý počítač má slušně řešené chlazení).
    Treba chce navic tichej komp a ne BOX na plny tocky....

@...No...Name...: ta Vendetta fakt nevypada spatne

Registrace
    Aug 2007

K X2 4400+ (ale na soklu 939) používám boxovaný a fakt nevidím žádný důvod ke změně. Přes 45 stupňů jsem se nikdy nedostal (je tedy pravda, že celý počítač má slušně řešené chlazení). Takže a) boxovaný chladič nemáš?
    Původní box. nemam.Dostal jsem k němu nějaký,co dřív chladil nějakou 3000+...a tu chadil opravdu dobře

b) podíval bych se na průchod vzduchu skříní, jestli by se tam nedalo něco jednoduše vylepšit. Až pak bych sháněl lepší chladič.
    Slušně chlazené to nemám no...ale kvůli tomuhle přehřívání jsem si dal na bočnici 2x8cm větrák...(ty teploty co jsem psal na začátku jsou i s touhle úpravou),takže tím to snad nebude...Je to i na fotce.Jsou tam dané mírně šikmo(cca 35°) a na výfuku je ještě jeden+zdroj

Citace Původně odesláno od husky14 Zobrazit příspěvek
    Treba chce navic tichej komp a ne BOX na plny tocky....
    Přesně tak...Navíc,jak už sem říkal,chci taktovat.Původní majitel to měl na 2,65GHz a chladil nějakým Freezerem.Ale já to chci tichoučký,takže to chci chadit i pasivně...a to s boxem moc nejde...
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: P3223551.JPG 
Zobrazení: 149 
Velikost: 1.53 MB 
ID: 3131  
    Naposledy upraveno uživatelem ...No...Name...: 22-03-2008 v 18:34

Starousedlík SHW Avatar uživatele robky
    Registrace
    Oct 2006

No ten OCZ vypadá nádejne, ktovie ako to bude s jeho skutočnou hlučnosťou. Ale z týchto troch by som si vybral jedine Vendettu.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Klingacikx
    Registrace
    May 2007

Aký by bol tvoj strop? S tých čo si si vybral tak by som šiel do toho od OCZ.
    Nerozmýšľal si nad Zerotherm Nirvana? Je drahší ale aj výkonnejší a dokonca by ti tam aj pekne svietil.

Registrace
    Oct 2006

@Klingi - strop má 750kč, takže Nirvana eee
    Možno ešte http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=45821 za 756,- - ofukoval by ti lepšie chladič na mosfetoch.

Starousedlík SHW Avatar uživatele kane.shw
    Registrace
    Feb 2008

Tak ta OCZ Vendetta opravdu nevypadá nejhůř... zajímalo by mě, zda-li ty sploštělé HP, co jsou takhle blíže cpu mají nějaký zásadnější vliv na efektivitu chlazení
    Imho tak 2 - 3°C rozdílu... což je defacto k ničemu.

Registrace
    Aug 2007

Těď jsem na to tak koukal...a nemusel by být špatný ani Scythe SCMN-1100 Mine Cooler Rev.B.No ale protože by to už bylo přes ten limit 750,tak by jsem do té doby musel prodat ten starý procesor...a zatím se ještě nikdo neozval,takže nevím no...A ten limit je proto že budu obědnávat přítelkyni mp3 přehravač a tak nějak by mi na dražší chladič nevyšly prašule...

Každopádně kdyby se ten procík prodal,tak by byl limit cca 1300...to už by asi byla jiná káva,že?

No a k té Vendetě.Tady je jedna recenzce,co někdo přidal na Czc.->http://www.pro-clockers.com/review.php?id=295&page=3

Registrace
    Oct 2006

No podľa tej recky sa fakt jedná o celkom slušný kúsok, ale nejaké tiché to asi nebude (aspoň podľa mňa ). Radšej by som ( až predáš ten CPU) išiel do niečoho väčšieho - tiššieho od Scythe alebo Noctua.

Starousedlík SHW Avatar uživatele kane.shw
    Registrace
    Feb 2008

Citace Původně odesláno od robky Zobrazit příspěvek
    No podľa tej recky sa fakt jedná o celkom slušný kúsok, ale nejaké tiché to asi nebude (aspoň podľa mňa ). Radšej by som ( až predáš ten CPU) išiel do niečoho väčšieho - tiššieho od Scythe alebo Noctua.
    Také bych si na tu hlučnost dával pozor. Přeci jen 9cm fan se tichostí a průtokem vzduchu nemůže rovnat s 12cm fanem - pokud je tedy prostor v casu a prašule neschází

Registrace
    Aug 2007

Skříň je obyč od EC ML54xx,nevím přesně...A teď sem naměřil tak 13 cm od procesoru...takže Noctua NH-U9F(o NH-U12P ani nemluvím) by tam byla opravdu jen těsně...radši bych nějakou rezervu

Registrace
    Oct 2006

No ale podľa údajov na czc. má Vendetta 97x79x134mm zato NH-U9F 95x95x128mm, Scythe Mine dokonca 150mm. Takže najprv poriadne zmeraj, čo najväčšie ti tam vlezie

Registrace
    Aug 2007

Tak po vypnutí a změření je bočnice 15,4cm od desky...čili by se tam měli vejít naštěstí oba dva...uff...se mi ulevilo...Takže už to závisí jen na financích...Takže dík za rady...Zítra rozdělím body za zásluhy,neska už se mi nechce...No a až koupím,tak napíšu jak jsem dopadl...

Registrace
    Oct 2006

Pozri na môj podpis - Noctua 9 zregulovaná doskou na Performance ( je to nepočuteľné ) a teploty ( samozrejme závisia aj od skrine ) sú cca.30-31°C idle, 45-48°C burn

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Socket AM2/AM2+: Taktování AMD Athlon 64 4200+
    Od mfc_dracek v sekci AMD - procesory a základní desky
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 06-10-2014, 20:21
  2. Nefunkční AMD Athlon 64 X2 4200+
    Od Sieben v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 30-04-2008, 14:11