Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 6 z 6

Téma: Monitory: zapojení monitoru

Neregistrovaný

Jméno tazatele: doktor

Znění dotazu:
    Dobrý den,jako absolutní amatér,bych se chtěl zeptat,jdeli propojit počítač s monitorem kabelem DVI-HDMI? Dostal jsem k zakoupenému LG L246WH 24" dva kabely jeden DSUB-DSUB (funkční)a druhý výše zmíněný HDMI-DVI(nefunkční). HDMI je novější konektor,tak se obávám,že jsem ošizen na kvalitě obrazu..navíc moje vga má jen dvi výstupy,tak musím používat redukci z dvi na dsub. Tak nevím,jestli ho moje vga GT8800 nepodporuje,nebo chybí nějaký ovladač,či je ho nutno povolit někde v biosu??Poraďte prosím.Děkuji!

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
    používám Win XP SP2, vga N-vidia GT 8800 od Gigabyte se dvěma dvi výstupy, ZD GA-MA790X-DS4, monitor LG L246WH 24".

Banned Avatar uživatele Pavel Boček
    Registrace
    Apr 2007

Což takhle použít redukci DVI > HDMI, která by měla být u karty, případně koupit ještě HDMI kabel a napojit to na HDMI v monitoru ? Nebo na DVI ? Podle specifikací umí monitor VGA, DVI i HDMI, tak v čem je problém ?

neregistrovaný

No to se právě snažím zjistit,kde je ten problém...když propojím kartu s monitorem přes výrobcem dodaný kabel DVI-HDMI (DVI na g.kartě a HDMI v monitoru)tak plocha zůstane černá jak bota...funguje jenom přes D-SUB....je to divné

Starousedlík SHW Avatar uživatele kane.shw
    Registrace
    Feb 2008

A není u monitoru nějaká brožura, kde by bylo zapojení znázorněno? Nemusí se třeba na monitoru zmáčnout nějaké přepínání (když je to HDMI)? Vyhledává to automaticky dsub-dvi-hdmi?

Případně se mrkni na stránky výrobce, třeba tam bude nějaká pdfko s informacemi o propojení.
    Naposledy upraveno uživatelem kane.shw: 23-03-2008 v 12:46

Neregistrovaný

Diky za tip, Kane! LG asi šetří naše lesy,páč po manuálu ani vidu ani slechu,ale po zapátrání v menu LCD jsem fakt našel přepínač...teď vypadám jak trubka,ale mohlo to být aspoň někde nakreslený,vždyť monitory byly odjakživa Plag and Play a o nic se nemusel člověk starat...díky Doktor

Starousedlík SHW Avatar uživatele kane.shw
    Registrace
    Feb 2008

Z toho si nic nedělej, každý nemůže vědět vše, ani já ani nikdo jiný A kdo to o sobě tvrdí - od toho raději ruce pryč
    Naposledy upraveno uživatelem kane.shw: 23-03-2008 v 12:46

Podobná témata

1. LCD: Zapojení LCD monitoru
    Od bluenite38 v sekci Monitory
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 04-02-2011, 11:21
  2. Monitory: zapojení LCD panelu do VGA
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 11-01-2011, 19:15
  3. Digitální zapojení monitoru
    Od dracihnev v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení