reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém s instalací Woken do Notebooku

dolar8 (74)|24.3.2008 11:01
Kámoš si koupil notebook zapnul ho, začli se inastalovat Visty, ale on ho zavřel a naistalovalo se to nějak blbě a já ted nevim jak tam nahodit znova tu instalaci páč k tomu nedostal žádný CD a v Biosu toho notase se nevyznám... je to HP. Zkoušel jsem tam ještě dát XPčka, ale u těch mi to hlásilo že to nemůže najít harddisk tak nevim co s tim...
Pabler (425)|24.3.2008 11:16
To ze u XP nevie najst HDD, je sposobene najskor SATA diskom, moznosti mas 2
stiahnut z podpory produktu driver pre chipset / sata driver, hodit ho na disketu
pocas instalacie stlacit F6 a ponuknut mu disketu (budes ale potrebovat ext. mechaniku bo v NB sa uz prestali vyskytovat)
druha moznost vytvorit vlastnu instalaciu XP pomocou programu nLite kde tieto ovladace mozes naportovat priamo do nej ...

//
http://www.nliteos.com/index.html

Inak rozhone by som napisal na podporu produktu maila, ako je mozne znovu spustit instalator, nejaka extra ponuka na stlacenie klavesu tam nieje zobrazena ?
Intri (3490)|24.3.2008 11:34
Další možností je si Vistu stáhnout z netu. Právně to sice není v pořádku, nicméně licenční klíč máš. Pokud se chceš zachovat zcela v souladu se zákonem, můžeš požádat servis o reinstal systému a klidně se jich zeptat, jestli dostaneš nějaké instalační DVD. Tohle řešení ale může být na hodně dlouhé lokty, protože by se pravděpodobně jednalo o standardní reklamaci ( na kterou má prodávající 30 dní, pokud je ten notebook koupený na fyzickou osobu, nebo nekonečně dlouho, pokud je koupený na firmu ).
pcmaker (354)|24.3.2008 13:00
Pro pripadnou instalaci XP je v BIOSu nutne vypnout SATA native mode. Jinak neni videt disk, jak pises.
dolar8 (74)|24.3.2008 17:49
chtěl bych tam dát ty xpčka ale nevim kde v biosu to mam najít tenhle bios je nějakej divnej... neni tam skoro žádný nastavení... spíš to vypadá jako nějaká informační tabulka s možností nastavení bootu. volba spojená se SATA tam vůbec neni.. nemohl by si mi to upřesnit??
kane.shw (1231)|24.3.2008 17:58
Taky sem napiš, co přesně za NB to je ;)
Mělo by to být někde ve vlastnostech disku, nebo integrovaných zařízení čipsetu (nebo jak to mám nazvat;)) - projdi to celé, musí to tam někde být, případně není k tomu nějaká brožura, popisující BIOS? Zkus taky pogúglit, třeba už to někdo řešil, přímo s tím tvým typem nb...
dolar8 (74)|24.3.2008 18:03
hledal jsem na internetu a prý se ten sata native mod dá obejít přes nlite ale o tom slyším poprvé.. nemohli by ste mi dát nějakej rychlokurz nlitu? :D :D
kane.shw (1231)|24.3.2008 18:09
jj, přes nlite to jde samo taky, vytvoříš si instalačku widlí, od které přidáš ovladače pro SATA (taky by to mohlo jít nainstalovat F6 při instalaci XPček - zpravidla ale z diskety, jestli to jde i třeba z USB disku nevím :()
Ale jednoduší je to přes to přepnutí typu disku - někde by to tam mělo být, projdi veškeré nastavení, v notebookovém BIOSu tam těch položek zas tolik není, zkus třeba "kliknout" přímo na ten disk, co BIOS vidí, nedostaneš se náhodou do jeho nastavení? Klidně to "poklikej", vždycky to můžeš nahrát do defaultního nastavení, nebo před opuštěním BIOSu neukládat změny ;)
johny__g (6387)|24.3.2008 18:16
Z USB disku ani USB FDD to bohužel nejde, to umí až Vista.
dolar8 (74)|24.3.2008 18:17
ten notebook je HP pavilion dv6500 a bios sem projel uplne celej ale nic tam neni asi budu muset vykouzlit ten nlite
mech13 (5526)|24.3.2008 18:22
nebo sem jeste muzes nahazet fotky biosu a my se na to podivame...
pcmaker (354)|25.3.2008 09:57
Nastavení v BIOSu:

System Configuration - Device Configurations - SATA Native Mode - nastavit na Disabled (nezapomen nastaveni ulozit klavesou F10).

Tyto problemy maji vetsinou notebooky s chipsety Intel. Pokud jde o instalacni CD, muzes si je objednat za manipulacni poplatek cca. 250,- Kc na http://www.hpinfo.cz/
dolar8 (74)|26.3.2008 14:46
v tom biosu to fakt nejde... je to uplně debilní bios ne jako u compa tady se dá nastavit jenom datum, čas a booty romky a floppy disku jinak nic.. jo ještě se tu dá otestovat harddisk ale aby tu bylo nějaký nastavení to tu neni!!! jinak už bych to projel sám... takže mam 2možnosti... udělat nlite CD s xpčkama a nebo stáhnout visty originál cd key mam... neporadily by ste mi s tim nlitem? diky
mech13 (5526)|26.3.2008 14:58
nlite je nehorazne jednoduchy, zadny navod nepotrebujes.
dolar8 (74)|26.3.2008 20:52
dotaz k tomu nlite.. musim si k tomu stáhnout ty ovladače na sata disky?? nebo už jsou někdy na cd s windowsem a já jen musim aktivovat?
dolar8 (74)|26.3.2008 21:18
n+co se mpřečetl a nlitu už rozumim, ale nevim kde sehnat ty ovladače... na spoustě for se o nich píše ale přímy link sem nenašel :( pomůže někdo?
JonnyC (124)|28.3.2008 16:07
No ovladace potrebujes podle toho jaky je tam radic, drive to davali na diskete, pozdeji na cedecku image diskety a taky by to melo jit stahnout z webu vyrobce...
Pokud to je intelacky NB, bude tam nejspis radic integrovany v jiznim mustku ICH7 nebo ICH8 a hledal bych na webu intelu
mech13 (5526)|28.3.2008 16:17
ovladace by mely byt vzdy na weby vyrobce zakladni desky/notebooku (ikdyz mozna se najde nejaky exot kdo je tam nema)
kevin00 (10238)|28.3.2008 19:27
Dolar8:dotaz k tomu nlite.. musim si k tomu stáhnout ty ovladače na sata disky?? nebo už jsou někdy na cd s windowsem a já jen musim aktivovat?

Hele, napiš mail nebo ICQ, já Ti pošlu návod, jak s tím nLite pracovat, je to fakt nehorázně jednoduchý a dám Ti i nějaký ty soubory s ovladači, který prohodíš za ty Microshiťácký.
pegy (757)|29.3.2008 13:19
No z mojej skusenosti s notebookmi HP, po poste biosu, by sa ti mala vyhodit hlaska pre recovery system a po stlaceni F11 by ta to malo hodit do obnovenia systemu, pretoze na disku je urcite spravena particia recovery. Je moznost, ze sa ti tato vyzva nezobrazuje a je nutne je zapnut v BIOSE. Tam uz pokracujes podla navodu, K NB by si mal dostat aj kopu kniziek a v nich je to pekne vysvetlene, HP nedava ziadne DVD ku svojim NB co mna osobne strasne stve. U nas by si na reklamacii s takouto vadou nepresiel, pretoze servisne stredisko nezodpoveda za softwer, neviem ako je to u vas v cechach :)
PS: podarilo sa doinstalovat tu VIstu (myslim, ci instalacia prebehla do konca, aj ked sa to tvari nejak blbo) alebo to zamrzlo na pol ceste?