reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Instalace Win XP

P@pi (1519)|24.3.2008 17:29
Zdravim,
sekne se mi instalace windows XP. Po nabootování normálně zformátuji disk, nakopíruju instalační soubory a resetuju. Na a když to má nabootovat z disku, tak nazdar. Sekne se to, třeba se prohodí tři písmenka na obrazovce (jsou barevná a jsou tam třeba písmenka nebo se to jenom sekne) a konec. Zkoušeno více CD včetně orig. bez SP, s SP2 apod. Všude je to stejné.

SLAX 6 live CD funguje normálně, ale tam mi nejde to co potřebuji (bezdrátová síť). Síťovku to sice najde, já si normálně nastavím síť, ale v kwifimanageru mi to žádnou síť nenajde :-(.

Stejně bych radši ty Winy. Před formatem fungoval PC relativně normálně (na AGP grafice se nafouk kondík, ale ta tam už neni. Disk je také jiný a bezdrat. síťovka tam nebyla).

HW:
Athlon XP 2000+
512 MB RAM PQI 333
ASUS VIA KT600
1 MB ATI PCI
disk 20 GB WD
mechanika OEM 50x
bezdrátová síťovka linksys WMP54G

Jdu zkusit vyhrabat jiný disk, spustit MemTest apod., ale kdybyste někdo měl nápad čím by to mohlo být, tak mi napište ;).
kane.shw (1231)|24.3.2008 17:42
A nešlo by to nainstalovat bez té síťovky a dát/nainstalovat ji tam až po instalaci OS? Teda pokud to správně chápu ;)
P@pi (1519)|24.3.2008 18:07
Už je to v pohodě, jsem ani nemusel zakládat vlákno :-)).

Problém byl disk. Ačkoliv funguje normálně (předtím i v tomto PC), tak z něj nechtělo PC nabootovat. Dal jsem tam jiný (40 GB seagate) a už to funguje. Zvláštní problém, že by pověstná VIA a její chipset nebo jenom vadný disk? :D
odb (505)|24.3.2008 18:13
povedal by som to skôr na disk, mám skúsenosti s WD a MAXTOR. Tvária sa, že sú ok a presne ako opisuješ, nejde z nich nabootovať po inštalácii win (vyreklamované).
P@pi (1519)|24.3.2008 18:16
Divný, to jsem nikdy neslyšel :-)). Naštěstí to není můj disk, tak poputuje zpět k páníčkovi :). Díky za tip.
odb (505)|24.3.2008 18:39
tiež som o tom donedávna nepočul, až vlastné skúsenosti. Disk sa tváril, že je ok, po pár neúspechoch pri inštalácii aj otestovaný (ako som vedel) ale testy nič neodhalili. Znova inštalácia na inom PC a výsledok rovnaký. Nevedel som s ním pohnúť (niečo také som dovtedy nezažil), kedže bol v záruke, tak som ho dal reklamovať a vyreklamovali ho. Predpokladal by som, že niečo s firmwarom alebo elektronikou ale nebol čas to nejako detailne skúmať.
pavel_p (993)|24.3.2008 19:12
Možná ten disk zkus ve Slaxu nebo System Rescue CD otestnou přes smartctl, viz.
https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php/9427-cvakani-a-vubec-divne-zvuky-disku
Trvá to teda nejmíň hodinu a vytištěný výpis z interního logu je celkem dobrý podklad pro reklamaci, pokud prodejce není trotl a zná SMART.
Já se teda setkal jen s vadnou CD-ROM a vadnou pamětí, která způsobila, že windows po instalaci nenabootovaly.