reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Dva monitory na jednom PC

Lewa (2)|18.5.2006 21:45
Dobrý den, chtěl bych poprosit, jestli by mi někdo nemohl napsat návod, jak kompletně zprovoznit dva monitory na jednom PC. Mám grafickou kartu s PS2 a DVI-SUB/D připojením. Čili problém by zde být neměl. Nic o tom nevím, takže bych i poprosil o to, jak to funguje, dále jak se to bude ovládat, jak přepínat mezi monitory, jak zařídít, aby se mi jedno okno zapnulo na první monitor, jiné okno zase na druhý monitor a tak podobně. Předem děkuji, Lewa.
Honny (262)|18.5.2006 22:40
PS2 asi těžko...

já měl na PC i tři monitory, dva používám stabilně...

s těma aplikacema na prvním/druhým je to ve Windows složitější, v Linuxu nevim, bohužel sem neměl možnost mít tam víc jak jeden monitor
Lewa (2)|19.5.2006 17:29
[QUOTE=Honny]PS2 asi těžko...

já měl na PC i tři monitory, dva používám stabilně...

s těma aplikacema na prvním/druhým je to ve Windows složitější, v Linuxu nevim, bohužel sem neměl možnost mít tam víc jak jeden monitor[/QUOTE]

PS2 byl nejspíš přepis či co. Mám na mysli analogové připojení. Já se ale neptal na to, kolik monitorů nebo jestli ti to jde dobře. Já prosil o návod.
Honny (262)|20.5.2006 14:30
vemeš kabel od jednoho monitoru, připojíš do grafiky.
vemeš kabel od druhýho monitoru, připojíš do grafiky.

v nastavení zobrazení (pravym tl. & vlastnosti & nastavení ) povolíš další monitory


lepší?
Abel (97)|20.5.2006 14:37
[QUOTE=Honny]vemeš kabel od jednoho monitoru, připojíš do grafiky.
vemeš kabel od druhýho monitoru, připojíš do grafiky.[/QUOTE]


super navod! :)
Pavol X360 (10)|31.5.2006 09:32
Ja by som mal otázku. Určite poznáte konzolu XBOX360. Existuje nejaký rozbočovač alebo switch ktorým by sa dalo pripojiť túto konzolu a jeden PC na LCD monitor? Mám na monitore len VGA vstup. Viem že existujú switch-e na pripojenie viac PC na jeden monitor, ale tie by asi nefungovali.
bednee (7)|2.12.2006 22:31
K tomuto tematu bych mel jeden dotaz.

Mam notebook a k nemu pripojene 20' LCD. Problem je ten, ze bych se treba chtel na druhem (vetsim) monitoru divat na film a pritom vypnout monitor v notebooku.

Vsechen SW co jsem nasel, tak vypne oba monitory naraz. Ja bych ale potreboval vypnout jenom ten v notebooku. Nevite nekdo, jak na to?
pas!k (3765)|2.12.2006 22:35
[QUOTE=Lewa]Dobrý den, chtěl bych poprosit, jestli by mi někdo nemohl napsat návod, jak kompletně zprovoznit dva monitory na jednom PC. Mám grafickou kartu s PS2 a DVI-SUB/D připojením. Čili problém by zde být neměl. Nic o tom nevím, takže bych i poprosil o to, jak to funguje, dále jak se to bude ovládat, jak přepínat mezi monitory, jak zařídít, aby se mi jedno okno zapnulo na první monitor, jiné okno zase na druhý monitor a tak podobně. Předem děkuji, Lewa.[/QUOTE]
Zalezi co mas za drivery treba u ati je to tak ze v control centru nastavis vse .. jestli chces na druhy monitor klonovat prvni monitor nebo rozsirit muze smit na druhem monitoru nastaveno jine rozliseni atd jde tam nastavit i jak se ma chovat spustene video atd .. myslim ze na nastaveni control centra byl navod i zde na svethardware.
cronos (1)|5.1.2008 23:19
Nazdar, mám menší problém s použitím dvou monitorů na jedné grafické kartě (GF7600 - dva DVI výstupy).

Nejprve jsem vyzkoušel zapojit dva LCD monitory a všechno bylo v pořádku, mohl jsem si nastavit všechny možné způsoby zobrazování jako klonování, dualview, atd. (jen by mě zajímalo jestli se dá nějak pustit jedno video zároveň na obou monitorech, ale to je vedlejší).

Pak jsem ale jedno LCD vyměnil za starší CRT a tvrdě jsem narazil - monitor mi funguje jen jeden zatímco na druhém svítí nápis "no signal detected" a ve vlastnostech zobrazení také nic nenasvědčuje tomu že bych měl k pc připojené 2 monitory.
Jenže v NVIDIA Control Panelu v konfiguraci více displejů je sice vidět jen možnost "použít pouze jeden displej", ale přitom si můžu vybrat který, jestli LCD nebo CRT (viz obrázek), což opravdu nechápu...

Má to znamenat že tyto dva monitory prostě spolu fungovat nedokáží?
01.JPG
K4N3C (1)|16.1.2008 20:38
Pokud by mel nekdo problemy s pripojenim dvou monitoru ve WinXP nebo nevedel "jak na to", tak doporucuji tento vycerpavajici navod na strankach Microsoftu:

http://www.microsoft.com/cze/athome/moredone/twomonitors.mspx
...No...Name... (586)|16.1.2008 20:50
Dobrá ráda,ale už to neni tolik aktuální...Protože v současné době se tyhle věci nastavují z velké části přes ovladače grafických karet(nebo alespoň u NVidie to tak je)...Ale i tek se to třeba ještě bude hodit...
Loli (226)|16.1.2008 21:21
U ati taky, ale bohate staci to nastaveni co je ve win, control panel neni vubec potreba, staci jen ovladace. Jeste par veci: nepustis si treba video tak ze na jednom bude pulka a na druhym druha, alespon ne akcelerovane, leda nvidia na to ma nejakej specialni mod v controll panelu (ati taky, ale tam to samozrejme nefunguje, klasika ati :) ). To stejny directx na sekundarnim monitoru a focus jinde - napytel aplikace strati directX exclusive a je nepouzitelna (vyjmkou je treba windows media player od microsoftu - proste kvalita od MS). Nastesti akcelerovany video focus nepotrebuju, takze se da poustet akcelerovane na sekundarnim a na primarnim normalne pracovat.

Dodam, ze SW renderovani ve windows proste procesory nevyuzije a jakmile aplikace neni exclusive, tak je vytizeni cpu tak 3 procenta a seka se. No proste ve windws multi monitor a akcelorovany veci (krome tech od MS) nejsou kamaradi. Bohuzel.

No a muj dotaz - jak rucne vynutit aby aplikace BYLA directX exclusive i kdyz nema focus?
Lazynko (1)|15.12.2014 01:00
zdravím chcel by som vediet ako urobit druhy monitor tak ze pokial hram na jednom hru tak pocas hry spustim na druhom net bez toho aby to skocilo do hry a prerusilo ju