reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Thermaltake M9 nebo CoolerMaster Centurion 532?

Razi3L (612)|25.3.2008 16:11
zdravim,
koukám po skříních a ptám se Vás, jakou skříň byste si vybrali.

http://www.thermaltake.com/product/Chassis/midtower/m9/vI1000bns.asp#
http://www.coolermaster.com/products/product.php?language=en&act=detail&tbcate=17&id=24

Vzhledově se mě spíš zamlouvá M9, ale je tak nějak papírová (jen 6,6kg)
532 má moc hezkejch 10kg, ale zase se mi tolik nelíbí, co na to říkate Vy?
Salamander (6177)|25.3.2008 16:38
No, me osobne spis M9, designove je podle me urcite povedenejsi, ale asi bych je musel videt na vlastni oci
Maximus12 (763)|25.3.2008 17:05
Mám Centuriona 532 a naprostá spokojenost - jediné co mě trošku dostalo bylo ty dvě tyče ve předu, jsou trochu vystrčené vlastně tak trochu vyčnivaj, ale po chvíli sem si zvykl, ale trošku mě to vadilo pač díky tomu ve předku zvětšujou šířku o trochu. Jinak docela dobrá věc je koš na HDD, kterej je vyvedenej na stranu, mám vic HDD a díky tomu je to docela rychlá ho tam přidělat. Jinak bych řekl, že pak sou ty skříně celkově srovnatelné pokud ne o proudění vzduchu a tak. Nevim jak Thermaltake ale CM má ve předu prachovej filtr a 12cm větrak, v zadu žadnej neni přidal sem si tam 12cm.

Ale poradim ti vyber si spíš to co se ti líbí.. to je asi nejlepší řešení, pač ty skříně sou si dost podobné, ač CM je o nějaký to kilčo těžší.
Razi3L (612)|25.3.2008 17:53
[QUOTE=Maximus12;104445]Mám Centuriona 532 a naprostá spokojenost - jediné co mě trošku dostalo bylo ty dvě tyče ve předu, jsou trochu vystrčené vlastně tak trochu vyčnivaj, ale po chvíli sem si zvykl, ale trošku mě to vadilo pač díky tomu ve předku zvětšujou šířku o trochu. Jinak docela dobrá věc je koš na HDD, kterej je vyvedenej na stranu, mám vic HDD a díky tomu je to docela rychlá ho tam přidělat. Jinak bych řekl, že pak sou ty skříně celkově srovnatelné pokud ne o proudění vzduchu a tak. Nevim jak Thermaltake ale CM má ve předu prachovej filtr a 12cm větrak, v zadu žadnej neni přidal sem si tam 12cm.

Ale poradim ti vyber si spíš to co se ti líbí.. to je asi nejlepší řešení, pač ty skříně sou si dost podobné, ač CM je o nějaký to kilčo těžší.[/QUOTE]

nejdřív bych šel do tý M9, ale podle váhy se mi zdá tak nějak moc lehká.
ty tyče se mi na tom nelíběj, jinak bych do ni asi šel, nejdou/nezkoušel jsi je nějak odmontovat?
Maximus12 (763)|25.3.2008 18:05
Jo koukal jsem na to a jdou oddělat, je tam takovej "špunt" když ho vytáhneš tak je vidět, že ty tyče jsou tam přišroubované dvěma šroubky. Takže oddělat to de.. Ale podle mě se tím zas zkazí design, pač z ty bedny dou vyběžky, které sou tam na pevno a slouži pro uchycení těch tyčí. A pak by tam byli jen pro nic za nic a aspoň pro mě by to bylo zhizděni té bedny.
Razi3L (612)|25.3.2008 18:15
o to mi právě šlo, tahle možnost mě napadla, že tam bude něco napevno...
jinak dík za ochotu
Maximus12 (763)|25.3.2008 18:29
Hold já osobně upředňostňuju design u beden a až pak koukám co a jak, kde je. CM má dost pěknejch beden a docela se mě zalíbíli.., ale když sem kupoval bednu tak sem měl zuženej výběr na to co bylo v práci skladem, tak sem nakonec vzal tuhle, ale nelituju je to gud. A jinak jak sem psal vyber co se ti líbí.., když to teda nenarveš někam kde na to nebudeš koukat skoro vůbec :D
Razi3L (612)|25.3.2008 18:42
[QUOTE=Maximus12;104512]Hold já osobně upředňostňuju design u beden a až pak koukám co a jak, kde je. CM má dost pěknejch beden a docela se mě zalíbíli.., ale když sem kupoval bednu tak sem měl zuženej výběr na to co bylo v práci skladem, tak sem nakonec vzal tuhle, ale nelituju je to gud. A jinak jak sem psal vyber co se ti líbí.., když to teda nenarveš někam kde na to nebudeš koukat skoro vůbec :D[/QUOTE]

myslim, že tohle u mě opravdu nehrozí. PC mám hned vedle monitoru, takže ho mám pořád na očích :D
Salamander (6177)|26.3.2008 12:32
no, jako alternativu bych jeste videl CM 690, nebo jak se to jmenuje :-) , recenze
https://www.svethardware.cz/recenze-cooler-master-cm-690-ventilator-kam-se-podivam/22569
Maximus12 (763)|26.3.2008 12:37
Hm ten vypada obdobně a co sem projížděl recenzy má více pozic 3,5" s tim, že ten koš má natočenej ven na bok. Kdyby tehdá byl možná bych do něj šel. Nevypadá vůbec špatně.. :)
vmax (23)|28.3.2008 14:38
osobne jsem montoval pc do jineho Centuriona, ale zaklad je stejny a urcite je to kvalitni skrin. pevna kontrukce, ticha skrin. thermaltake bohuzel posoudit nemuzu, ale nevypada spatne. radsi bych sel do cooler masteru kvuli umisteni disku o 90°.