reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Ovladače USB

saxana (4)|25.3.2008 19:33
Trochu jsem si zavirovala počítač a po vyčištění jsem zjistila, že mám problém s USB-čky (vepředu - foťák, flashka,..) i vzadu (tiskárna). Zkusila jsem přeinstalovat ovladače, nepomohlo, v Systému jsou pořád žluté vykřičníky a píše kód 39. Zkoušela jsem i stáhnout ovladače přímo ze stránek Intelu, ale ani to nepomohlo.
Co teď?
Mám Windows XP Home
ovladač Intel 865 Chipset family
mech13 (5526)|25.3.2008 19:47
mas XP se service packem 2? (SP2)
johny__g (6387)|25.3.2008 19:54
Co úplně odebrat řadič USB ve správci zařízení a nechat ho znovu nainstalovat? Plus bych udělal reset BIOSu.
kane.shw (1231)|25.3.2008 20:27
Ten SP2 mě taky napadl, ale píše, že počítač vyčistila a ne přeinstalovala :notsure tzn. že před "čištěním" jí to chodilo. Ale samo za optání nic ;)

Jestli ono se to spíš celé nepomotalo a nenakřáplo po tom čištění?
Zkusil bych OS min. přeinstalovat (tzn. že si zachováš původní složky, data atd. - ale samozřejmě záloha je záloha ;)), nebo to zformátoval a nainstaloval znovu na čistý disk - pokud je to možné.
saxana (4)|25.3.2008 21:03
Servis Pack 2 mám, nepřeinstalovala jsem celý OS, protože nemám u sebe CDčko s licenčním klíčem. Jsem dost amatér, nejde mi odebrat celý řadič a do BIOSu jsem radši nikdy nevrtala, takže s resetem si nejspíš neporadím :-).
Možná se zeptám jako trubka, ale když mám instalační CDčko XPček (stejných, co už mám), můžu přeinstalovat? Myslela jsem, že licenční číslo je to, co je napsaný v Systému u uživatele kopie, ale to mi to nechce vzít....
saxana (4)|25.3.2008 21:05
Jinak to "čištění" bylo jen odvirování (CCleaner, Avast, Nod 32), ale mazala jsem, co šlo smazat, myslela jsem, že něco důležitýho mě to smazat nenechá....
kane.shw (1231)|25.3.2008 21:12
No pokud máš originál Windows (ehm, jak jinak, že ;)), tak je dost možné, že máš někde na počítačové skříni legalizační štítek/nálepku, kde je Product Key ;)

Taky je možné, že se tím čištěním smazalo něco důležitého v registrech a teď to hapruje a nebo tam ta mrška ještě je, nejde vidět, ale zakósla se do řadiče USBček :notsure
johny__g (6387)|25.3.2008 21:39
[QUOTE=saxana;104605]Servis Pack 2 mám, nepřeinstalovala jsem celý OS, protože nemám u sebe CDčko s licenčním klíčem. Jsem dost amatér, nejde mi odebrat celý řadič a do BIOSu jsem radši nikdy nevrtala, takže s resetem si nejspíš neporadím :-).
Možná se zeptám jako trubka, ale když mám instalační CDčko XPček (stejných, co už mám), můžu přeinstalovat? Myslela jsem, že licenční číslo je to, co je napsaný v Systému u uživatele kopie, ale to mi to nechce vzít....[/QUOTE]

Musíš rozkliknout tu položku "řadiče sběrnice USB" a odebrat jednotlivé věci v ní. Reset BIOSu je jednoduchý, stačí při startu mačkat tlačitko DEL, pak se objeví modré okno a někde je tam položka Load Default Settings nebo tak něco.
Petr S. (1220)|25.3.2008 22:02
Taky jsem teď řešil podobný problém, jen s tím rozdílem, že se v tomto případě jednalo o ovladače k BT adaptéru. I když jsem se snažil donutit systém použít jiné než defaultní ovladače, které si WXP stáhly od Mrkvosoftu, nedařilo se. Vždy po restartu byly ovladače zpátky. Pomohlo až použití programu My Drivers, díky kterému bylo možné instalované ovladače kompletně odstranit ze systému. Pokud je totiž smažete ze Správce zařízení, nedojde k jejich definitivnímu odstranění ze systému.
saxana (4)|26.3.2008 11:54
Řadiče jsem odebírala postupně už předtím, to nepomohlo, myslela jsem, že to mám odebrat celý najednou :-), v biosu jsem to zmákla, taky nepomohlo.
Zkusím se poprat s tím My drivers, ale ty ovladače jsem stáhla v .exe souboru a My drivers po mně chce najít přímo .inf soubory a já nevím, kde by mohly být po instalaci těch stažených ovladačů....
Anebo si počkám na moje CDčko s licenčním klíčem k Windows (legalizovala jsem je později :-), tak to na krabici nemám nalepený...)
kane.shw (1231)|26.3.2008 16:42
[QUOTE=saxana;104767]...ale ty ovladače jsem stáhla v .exe souboru a My drivers po mně chce najít přímo .inf soubory a já nevím, kde by mohly být po instalaci těch stažených ovladačů....[/QUOTE]

A není to náhodou samorozbalovací soubor? Pokud ano tak to rozbal třeba v 7zipu, winraru - zkus na to kliknout pravým tlačítkem jestli tam náhodou extrahování nemají XPčka už v sobě - přece rozbalovat dokážou ;) Po rozbalení už bys tam měla mít přímo .inf soubory a dál už to znáš ;)
Petr S. (1220)|26.3.2008 19:29
Buď a nebo se ty ovladače nahrají po spuštění exe do systému samy. Pokud je tam ale nějaké dialogové okénko se zadáním cesty k nějaké složce, bude se to nejspíše extrahovat. Tu adresu si opiš a tam budou i ty INFy...