reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Scythe Ninja Plus nebo Noctua NH-U12P

kane.shw (1231)|25.3.2008 20:06
Tak jako vždy, když jsem s něčím na vážkách, obracím se na vás, chytré kebule ;), abyste mi pomohli se rozhodnout, případně mě nasměrovali někam úplně jinam ;)

Přemýšlím, jaký chladič by byl vhodnější pro chlazení 45nm cpu (zřejmě E8200, jelikož to vypadá, že dřív přijde 32nm výrobní proces, než se E8400 dostanou zase na sklad :cry)

Původně jsem byl zcela rozhodnut, že Scythe SCNJ-1100P Ninja Plus Rev. B za cca 1000CZK je ta pravá, ale časem se mi do šišky dostala i Noctua NH-U12P, která je už za cca 1350CZK :notsure

Do nižší ceny jit nechci, rozměry nejsou podstatné (ale Cooler Master GeminII zas nechcu!), rozdíl 350CZK neřeším, jedná se mi zejména o účinnost, jelikož si budu určitě trošku hrát z taktováním (zas nejsem OC guru ;)).
Od pohledu se mi zdá Ninja mohutnější, také má dvojnásobek HP a hrubší žebrování. Noctua je kompaktnější (i když zas ne o tolik), má méně HP, ale také si dovoluje být dražší - je snad učinnější? Je v tom dílenské zpracování? Nebo je to jen o značce? :notsure

Anketu jsem k tomu nezakládal, jelikož mě daleko víc zajímají vaše argumenty, zkušenosti, názory.

Jen tak mezi námi... slyšel jsem, že Scythe má občas problémy s rovností základny, co přijde na cpu...
Už jste se s tím někdy setkali? Máte nějaké zkušenosti, případně jste už základnu chladiče někdy brousili - a s jakým výsledkem?
husky14 (4214)|25.3.2008 20:15
Odobne Ninju muzu doporucit. Je ho plna skrin a zakladna bez problemu ;) Jen necekej PWM regulaci, vetrak ma jen 3pin....

Btw. Noctua je drazsi, protoze Noctua (na plny tocky bude tissi nez Scythe).
mech13 (5526)|25.3.2008 20:30
scytche ma ridsi zebra, je to vhodnejsi na pasivni chlazeni nebo hoodne pomale vetraky. noctua ma zebra hustsi, takze pri nejakem tom ofukovani bude ucinejsi (taky na ni je nejdrazsi a nejlepsi vetrak ktery bezne sezenes - ma velky staticky tlak, vhodny prave pro huste zebrovani)

btw dival ses po recenzich na silentpcreview? maji tam vsechny dulezite chladice otestovane a dost detajlne meri hlucnost a teploty pri ruznych otackach (a pro lepsi srovnani i se 120mm nexusem pro porovnani kvality ciste zeleza a ne vetraku)
Janyk1 (997)|25.3.2008 20:32
Oba jsou to velmi kvalitní chladiče, nějakej ten OC (i větší:)) zvládnou levou zadní, ale já beru Noctuu, měla by být tišší.
JornLande (25)|25.4.2008 11:36
Taky jsem zvolil Noctuu a pro jistotu (efekt :-[ ) na ní vrazil zezadu druhej větrák...
dears (11)|17.6.2008 16:44
[QUOTE=husky14;104567]Odobne Ninju muzu doporucit. Je ho plna skrin a zakladna bez problemu ;) Jen necekej PWM regulaci, vetrak ma jen 3pin....
.[/QUOTE]

Noctua nema 3pin? Pokud vim v baleni k ni davaji dvě redukce 5-12V.