Zobrazené výsledky: 1 až 10 z 10

Téma: Intel Core Duo na desktopu

Čestný člen Avatar uživatele Zdeněk Kabát
    Registrace
    May 2006

Nedávno vyšla na X-Bit Labs recenze na Core Duo T2600 a výkon je prakticky srovnatelný s high-endovým Pentiem D 960. Rozdíl je ale v tom, že PD960 má peak spotřebu 124W, Core Duo jenom 24W!

Nicméně píšu sem proto, že dneska vyšel článek o přetaktování Core Duo z 2,16GHz na 3,0GHz a výkonem drtí jak Pentium D 960, tak Athlon 64 FX-60. Doporučuju minimálně prolítnout grafy
    Odpovídat lze po přihlášení

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Honny
    Registrace
    May 2006

jj, na to sem se už díval... a vypadá to dost brutálně, mám rád mobilní CPU v desktopech (kvůli spotřebě a topivosti - OC je až dál, uznávám, sem divnej)... a tohle je vážně maso

Čestný člen Avatar uživatele Zdeněk Kabát
    Registrace
    May 2006

Ještě dodatek - cena toho miláčka u nás je kolem 18 tisíc Kč s daní, což není málo. Ale ten výkon je velmi slušný. Jenom škoda, že výběr motherboardů pro Socket 479 je poněkud omezenější.

P.S. Stejně to vypadá tak, že Conroe tenhle procesor smaže Jeho výhoda je ale pořád ve spotřebě, protože 6W v klidu je něco nevídaného.

Pravidelný diskutér Avatar uživatele radekhulan
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Honny
    jj, na to sem se už díval... a vypadá to dost brutálně, mám rád mobilní CPU v desktopech (kvůli spotřebě a topivosti - OC je až dál, uznávám, sem divnej)... a tohle je vážně maso
    A to je zjevně pouze miniaturní ukázka toho, kam směřuje Conroe, který bude o hodně lépe (o 25-50%) :-) Nechcete někdo koupit X2? (dokud to bude prodejné, tedy beznadějně zastaralou K7 architekturu...)
    Naposledy upraveno uživatelem radekhulan: 19-05-2006 v 00:00

eraser

Citace Původně odesláno od radekhulan
    Nechcete někdo koupit X2? (dokud to bude prodejné, tedy beznadějně zastaralou K7 architekturu...)
    Ak ju chceš predať, tak si vyhoď inzerát na svojej web stránke.

eraser

Citace Původně odesláno od Honny
    Neboj, nie si divný , tiež som priaznivec nízkej spotreby a najmä hlučnosti, pričom tiež preferujem stabilitu na defaultnej frekvencii.

Nováček
    Registrace
    May 2006

vyplatí se počkat na procesory Core Duo ? (jsem schopen počkat řekněme do září)

do procesoru nehodlám investovat více než 4000,-

v tuto chvíli mám představu: -
    desku ........... 3000,-
    disk ............ 2000,-
    RAM ............. 1GB
    case + zdroj .... 1200,-
    ------------------------------
    8200 + cena procesoru /nic dalšího nehodlám kupovat/

v tuto chvíli se rozmýšlím mezi Celeron D356 (?) nebo Pentium D805

hry vůbec nehraju, hlavní využití programování v .NETu + Java
    až vyjde MS Vista (březen 2007 ?) koupím další 1GB RAM

Pravidelný diskutér
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Zdeněk Kabát
    protože 6W v klidu je něco nevídaného.
    Naprosto mě ty výsledky šokovaly, tak výkonný procesor do mobliních strojů se strášně malou spotřebou jsem neviděl. A tušil jsem, že ani ještě dlouho neuvidím.

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Honny
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od martin.p
    v tuto chvíli se rozmýšlím mezi Celeron D356 (?) nebo Pentium D805
    Toho celera bych fakt nebral, oproti P-D mu "něco" chybí... a to by ti docela mohlo časem chybět...

pokud chceš Core Duo, není problém, a desky se taky už daj sehnat... a to ticho... ta spotřeba...

Pravidelný diskutér
    Registrace
    May 2006

Core Duo zatím naplnil má očekávání. jdu pak do Conroea Pokud se nestane miracle a AMD nevytáhne tajné eso z rukávu, o čemž pochybuji, alespoň na úrovni mobilních procesorů. Ti se museli propadat zlostí, když uviděli tu nízkou spotřebu Vždycky jsem fandil AMD díky jejich skvělých procesorů v poměru cena/výkon+OC, ale zatím musím jen přihlížet a čekat, co na to AMD, proto je pro mě zatím favoritem Intel.
    P.S. http://www.svethardware.cz/amd-poodh...ktury-k8/14082
    hodně zajímavý článek

Heh, to je asi OT.
    Naposledy upraveno uživatelem Architect: 22-05-2006 v 19:37