reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Intel Core Duo na desktopu

Zdeněk Kabát (32)|18.5.2006 22:34
Nedávno vyšla na X-Bit Labs recenze na Core Duo T2600 a výkon je prakticky srovnatelný s high-endovým Pentiem D 960. Rozdíl je ale v tom, že PD960 má peak spotřebu 124W, Core Duo jenom 24W!

Nicméně píšu sem proto, že dneska vyšel článek o přetaktování Core Duo z 2,16GHz na 3,0GHz a výkonem drtí jak Pentium D 960, tak Athlon 64 FX-60. Doporučuju minimálně prolítnout grafy :)
Honny (262)|18.5.2006 22:42
jj, na to sem se už díval... a vypadá to dost brutálně, mám rád mobilní CPU v desktopech (kvůli spotřebě a topivosti - OC je až dál, uznávám, sem divnej)... a tohle je vážně maso :D
Zdeněk Kabát (32)|18.5.2006 22:47
Ještě dodatek - cena toho miláčka u nás je kolem 18 tisíc Kč s daní, což není málo. Ale ten výkon je velmi slušný. Jenom škoda, že výběr motherboardů pro Socket 479 je poněkud omezenější.

P.S. Stejně to vypadá tak, že Conroe tenhle procesor smaže :) Jeho výhoda je ale pořád ve spotřebě, protože 6W v klidu je něco nevídaného.
radekhulan (215)|18.5.2006 23:55
[QUOTE=Honny]jj, na to sem se už díval... a vypadá to dost brutálně, mám rád mobilní CPU v desktopech (kvůli spotřebě a topivosti - OC je až dál, uznávám, sem divnej)... a tohle je vážně maso :D[/QUOTE]

A to je zjevně pouze miniaturní ukázka toho, kam směřuje Conroe, který bude o hodně lépe (o 25-50%) :-) Nechcete někdo koupit X2? (dokud to bude prodejné, tedy beznadějně zastaralou K7 architekturu...)
eraser (0)|19.5.2006 23:52
[QUOTE=radekhulan] Nechcete někdo koupit X2? (dokud to bude prodejné, tedy beznadějně zastaralou K7 architekturu...)[/QUOTE]

Ak ju chceš predať, tak si vyhoď inzerát na svojej web stránke.
eraser (0)|19.5.2006 23:56
[QUOTE=Honny]jj, na to sem se už díval... a vypadá to dost brutálně, mám rád mobilní CPU v desktopech (kvůli spotřebě a topivosti - OC je až dál, uznávám, sem divnej)... a tohle je vážně maso :D[/QUOTE]

Neboj, nie si divný ;) , tiež som priaznivec nízkej spotreby a najmä hlučnosti, pričom tiež preferujem stabilitu na defaultnej frekvencii.
martin.p (20)|22.5.2006 12:55
vyplatí se počkat na procesory Core Duo ? (jsem schopen počkat řekněme do září)

do procesoru nehodlám investovat více než 4000,-

v tuto chvíli mám představu: -
desku ........... 3000,-
disk ............ 2000,-
RAM ............. 1GB
case + zdroj .... 1200,-
------------------------------
8200 + cena procesoru /nic dalšího nehodlám kupovat/

v tuto chvíli se rozmýšlím mezi Celeron D356 (?) nebo Pentium D805

hry vůbec nehraju, hlavní využití programování v .NETu + Java
až vyjde MS Vista (březen 2007 ?) koupím další 1GB RAM
Architect (232)|22.5.2006 18:10
[QUOTE=Zdeněk Kabát]protože 6W v klidu je něco nevídaného.[/QUOTE]
Naprosto mě ty výsledky šokovaly, tak výkonný procesor do mobliních strojů:) se strášně malou spotřebou jsem neviděl. A tušil jsem, že ani ještě dlouho neuvidím.
Honny (262)|22.5.2006 18:19
[QUOTE=martin.p]v tuto chvíli se rozmýšlím mezi Celeron D356 (?) nebo Pentium D805[/QUOTE]
Toho celera bych fakt nebral, oproti P-D mu "něco" chybí... a to by ti docela mohlo časem chybět...:)

pokud chceš Core Duo, není problém, a desky se taky už daj sehnat... a to ticho... ta spotřeba... :D
Architect (232)|22.5.2006 19:24
Core Duo zatím naplnil má očekávání. jdu pak do Conroea:) Pokud se nestane miracle a AMD nevytáhne tajné eso z rukávu, o čemž pochybuji, alespoň na úrovni mobilních procesorů. Ti se museli propadat zlostí, když uviděli tu nízkou spotřebu:) Vždycky jsem fandil AMD díky jejich skvělých procesorů v poměru cena/výkon+OC, ale zatím musím jen přihlížet a čekat, co na to AMD, proto je pro mě zatím favoritem Intel.
P.S. https://www.svethardware.cz/amd-poodhalilo-detaily-o-nastupci-architektury-k8/14082
hodně zajímavý článek

Heh, to je asi OT.