Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.

Zobrazit výsledky hlasování: Preferujete stolní počítač nebo notebook?

Hlasujících
67. Pro hlasování se musíte přihlásit
  • Notebook, mobilita to je moje.

11 16.42%
  • Stolní PC, potřebuju maximální výkon.

30 44.78%
  • Musím mít oboje

26 38.81%
  • Ani jedno, stačí mi smartphone nebo třeba PDA.

0 0%
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 30

Téma: Preferujete stolní počítač nebo notebook?

Starousedlík SHW Avatar uživatele Petr S.
    Registrace
    Nov 2006

Věčná otázka, která s rostoucím výkonem stále sílí. Jak je to ve vašem případě? Preferujete více mobilitu a možnost zpracovávat své dokumenty kdekoliv nebo třeba hrajete hry a proto vlastníte stolní PC, který je i v dnešní době na nejnovější hry přeci jen lepší? Nebo vlastníte oba typy počítačů?

Osobně musím říct, že právě migruji ze stolního počítače na NTB. Dost jsem váhal, ale nakonec mi došlo, že stolní komp, chci jen kvůli tomu, že mě baví stavět počítače a taky proto, že si můžu jeho konfiguraci přizpůsobit přesně podle svých představ. Na nákup toho i toho (zároveň, aby výkonově za něco stály) není momentálně dost peněz. Nebo není, ono se mi taky do toho nechce tolik vrážet Mobilita jasně vyhrála. Myslím, že je dobré nebýt vazaný na konkrétní místo a když potřebuju, tak prostě PC beru s sebou
    Odpovídat lze po přihlášení

Čestný člen Avatar uživatele P@pi
    Registrace
    May 2006

Tak po dvou letech se zase rád vracím ke stolnímu PC . Notebook je super. Kdekoliv můžu dělat cokoliv, na nádraží programovat, když čekám na bus nebo v přednáškovně, když se přednášející snaží nám něco vysvětlit.

Jenže upgradovatelnost je děsná. Náhradní díly nesehnatelné nebo drahé. Odchází to. Displej se se stolním TN nemůže ani srovnávat apod.

Notebook je potřeba a je to dobrý doplněk do práce, ke studiím nebo na zábavu, ale bez stolního PC to moc nejde.

Používám notebook jako stolní PC a není to špatné, ale je vidět, že na to ty notebooky nejsou stavěné (odchází to...). Navíc ta upgradovatelnost (u mně nejde více jak 2GB ramek, náhradní baterka je drahá jako pes, audio board se nedá sehnat, CPU lze jen single-core apod.).

Čestný člen Avatar uživatele johny__g
    Registrace
    Sep 2007

Osobně dávám přednost stolnímu PC, jak v práci tak pro zábavu. Notebook beru jen na služebky, ale spíš jen jako doplněk, protože i tam mývám k dispozici stolní PC. Ale na filmy nebo hry, když se pak člověk na hotelu nudí je fajn :-). A svůj vlastní notebook používám jen doma na internet nebo když někam jedu tak jako odkladiště fotek z digitálu. Takže mé nároky na jeho výkon jsou dost malé. Spíš aby byl malý, lehký a něco vydržel.

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Tommula
    Registrace
    Apr 2007

Driv jsem byl tezkym zastancem stolnich pc, ale z dnesniho pohledu bych volil radeji notebook. Doma pouzivam stolni PC, ikdyz casto zvazuju ze jednou pujde do kytek a necham si pouze monitor (22") a ten budu mit k pripojeni na notebook. Preci jen jak má má lepsi polovicka zkouskove k pc se skoro nedostanu, tak neni nad to lezet v posteli a v klidu si delat na notesu. V praci jsem dlouho pouzival stolni pc, ale nakonec to dopadlo tak jak to brzy dopadne doma, pocitac jsem odlozil a slouzi jen k testum HW a k LCD jsem pripojil notebook. Nebavilo me synchronizovat vecne data, pretahovat po flashkach nebo siti, hry nehraji takze vykon me tak nebere. A kdykoliv si ho vemu a jdu delat jinde, domu si na nem prenesu co potrebuji apod...

A vzhledem k dnesnim cenam notebookum...

Notebook neni k hrani nejnarocnejsich her ale k praci ;-)

Starousedlík SHW Avatar uživatele Petr S.
    Registrace
    Nov 2006

Úplně s Tebou soucítím Není nad to být s Tvým miláčkem pěkně v posteli, co?

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jul 2006

Preferuji stolní počítač. Klávesnice a monitor je přece jen na notebooku nouzovka. Pak by mi vadil pomalý a malý disk. Notebook beru jako pracovní nástroj vhodný na služebky a do zasedačky, pro osobní potřebu ho nevyužiju. Mobilitu řeší pošta přes IMAP a 4GB flash na občasnou synchronizaci dat. Nicméně pokud bych měl počítač jen na internet, tak je notebook v pohodě.
    Jinak mám za to, že notebook s monitorem, klávesnicí a externím USB diskem vyjde proti PC dost draho a krom mobility nic neřeší.

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Tommula
    Registrace
    Apr 2007

Citace Původně odesláno od Petr S. Zobrazit příspěvek
    Úplně s Tebou soucítím Není nad to být s Tvým miláčkem pěkně v posteli, co?
    Jj to pak pekne zahreje u kolen a okoli... :-D

Starousedlík SHW Avatar uživatele Maximus12
    Registrace
    May 2006

Zatím se držím stolního PC - nemám potřebu mít noťase, v práci vystačim taky se stolním a to bohatě stačí. Ne že bych noťase třeba nevyužil, ale zatím by to bylo na pár nedůležitých věci a to není potřeba.

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

V poslední době jsem změnil názor, kdysi jsem pařil hry takže jsem potřeboval výkon, nyní výkon nepotřebuju teď už spíš mobilitu, včera jsem si vydražil notebook, ještě zastáncem kompů jsem ale brzy to vyprchá úplně

Starousedlík SHW Avatar uživatele Intri
    Registrace
    Sep 2007

Když jsem si kupoval svůj notebook, rozhodoval jsem se, jestli si koupit méně výkonný levnější a k němu stolní PC, nebo výkonný notebook, který mi stolní PC nahradí. Zvolil jsem druhou možnost a zatím jsem toho ještě nezačal litovat.:-) Snad jen mi vadí absence DVI portu, ale to už je můj problém, věděl jsem, že chybí, když jsem si ten notebook kupoval.

Nulová upgradovatelnost notebooku je asi jeho největší nevýhodou, jinak jeho nedostatky jako klávesnice a monitor bych nepovažoval za problém, protože není snad nic, co by se dalo připojit ke stolnímu PC a nešlo by to připojit k notebooku. Pokud tedy od notebooku potřebuju kvalitní obraz, připojím k němu stolní monitor, který bych musel v případě koupě stolního PC mít tak i tak.

Problém tak je snad fakt pouze v možnosti zvyšovat výkon a případně v ceně. Notebook se ale rozhodně nehodí jako koupě "all-in-one", pokud člověk požaduje kvality stolního PC.

Obyvatel SHW Avatar uživatele BlackFrog
    Registrace
    Aug 2006

zatím se budu držet PC, hlavně kvůli hrám a pro snadnou možnost upgradu, a vlastně hraní si s tím HW Netvrdím ale že se časem k ntbuku nepropracuju...

Pravidelný diskutér Avatar uživatele RHBambus
    Registrace
    Oct 2007

hlasoval sem pro notebook protože ta mobilita je pro mě asi přednější ale sem raději když mám oboje

ale osobně se snažím vybírat si notebook na kterém si můžu hrát dost podobně jako na stolním samozřejmě se musím obejít bez nejnovějších "bomb"...

Starousedlík SHW Avatar uživatele kane.shw
    Registrace
    Feb 2008

Stolní komp - výkon, multimedia, velké (obrovské), diskové pole
    Nouťas - mobilita, práce, office, net

Obyvatel SHW Avatar uživatele Frog
    Registrace
    Aug 2006

je to vec pohodlia, mne osobne vyhovuje notebook, resp. notebookova klavesnica, na ktorej je pisanie o moc rychlejsie ako pri desktope. Navyse su tu aj ine vyhody, kvoli ktorym vzdy radsej zapnem Notebook ako desktop. Odhliadnuc od vykonu, ten moze byt aj na strane desktopu, je tu kriterium uplne tichej prevazdky a nizkej spotreby.

Banned Avatar uživatele Pavel Boček
    Registrace
    Apr 2007

Laptop zatím nemám vlastní, ale i tak, stolní PC na hraní a skladování dat je nepostradatelné. Laptop má výhodu mobility. No, dobré je mít obojí

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Preferujete notebooky nebo sestavy?
    Od Basten v sekci Chci doporučit sestavu/notebook
    Reakcí: 20
    Poslední příspěvek: 22-02-2013, 12:02
  2. Reakcí: 55
    Poslední příspěvek: 30-12-2011, 16:43
  3. Stolní PC, socket i7 nebo 775?
    Od aquaris v sekci PC - archiv
    Reakcí: 18