reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Příslušenství k noťasu

Petr S. (1220)|27.3.2008 06:56
Jaké příslušenství k NTB používáte? Máte třeba nějakou chladící podložku či stojánek, aby se s noťasem lépe pracovalo na stole? Používate touchpad nebo raději myšku a externí klávesnici? Používáte dokovací stanici?

Migruji z PC na notebook, který bych chtěl teď využívat jako hlavní PC na cestách i doma a tak přemýšlím co si k tomu ještě koupit, aby se mi pracovalo co nejlépe :D

Díky za názory
tequilla (1015)|27.3.2008 08:38
Na cestach nepouzivam zadnou periferii, protoze se kazde deko sakramentsky pronese :)...V okamziku prichodu do kancelare ale ihned pripojuji monitor, klavesnici, mys, disk (a samozrejme napajeni a sit).
P@pi (1519)|27.3.2008 09:09
Používám podstavec Kensington + externí klávesnici Logotech a myš Logitech. Používání touchpadu na delší dobu je o prsty. Klávesnice na noťasu je ok, ale přece jen mi přijde blbej úhel displeje, klávesnice a očí, tak jsem si připojil externí a je to vše ok. Podstavec jsem používal (mám už i externí monitor :D) kvůli tomu, aby jsem měl displej +- ve výšce očí. Navíc se to výrazně lépe chladí a nemusím mít na podložce další 3*80 mm větráky.
Petr S. (1220)|27.3.2008 10:03
P@pi: Můžu se zeptat, jaký podstavec jsi konkrétně měl? Už ho nepoužíváš?
P@pi (1519)|27.3.2008 10:06
Stále používám ;-). Aspoň se mi ten noťas chladí, protože ještě furt funguje jako stolní PC, ale to se brzo změní :-)).

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=51311
Petr S. (1220)|27.3.2008 10:13
Vypadá moc dobře. Asi si ho taky pořídím :) Nebo máte někdo ještě zkušenosti s jinými podstavci?
RHBambus (155)|28.3.2008 21:54
no u notebooků používám asi nejvíce myšku, ale samozřejmě mobilní notebookovou a jinak se zatím bez nějakého přislušenství dokážu obejít ted aeště mám sluchátka

Brzo bych si nějak chtěl splašit LCD přece jenom mám monitor poněkud menší.

A když potřebuju být mobilní tak jedu bez příslušenství... :)
Tommula (232)|31.3.2008 13:05
Ja pouzivam v praci klasicky mysku, klavesnici do usb hubu, audioswitch kvuli sluchatkam a monitor, nastesti pres DVI :-) pokud cestuju tak max adapter, sem tam nosim malou usb lampicku kdyz potrebuju delat v neosvetlenych prostorach nebo v noci.. jinak mam zalusk koupit z ikey takovy zlavecek pod notebook, vyresilo by mi to davani si knizky na perinu kdyz delam v posteli na notebooku. Je to zlavecek ktery ma z horni strany plastovou desku na kterou se da notes :-) sice tam neni zadny vynetilator ale je to preci jen lepsi nez to mit na holych nohou nebo nedej boze na perine :-)
crasher.km (919)|31.3.2008 13:38
maxcz (7)|10.4.2008 15:27
Klavesnice je na NTB celkem v klydu, vadí mi je touchpad, a tak raději normální bez drátovou myš.
filipek (46)|10.4.2008 16:17
Ked som mimo kancelarie nepouzivam ziadne periferia (mimoriadne vhodny laptop na cestovanie lenovo x61), akonahle vsak vstupim do kancla laptop strcim do lenovo ultrabase x6, do ktorej mam zapojeny 17" lcd monitor, mysku, klavesnicu, siet. Aby nezostal maly lcd monitor laptopu nevyuzity pouzivam extended desktop a pracujem na oboch obrazovkach sucasne.
hippouss (246)|10.4.2008 20:22
tak pred pul rokem sem taky presel na NB a zadny exzra periferie nepouzivam, klasika tak akorat mys pac na touchpad si nikdy nezvyknu, hry obcas parim a na chlazeni staci pripadneo tevrit okno za rohem :D a zvuk jistej sluchadla takze pagoda ;-)
Withman (1337)|10.4.2008 20:39
Sice NTB nevlastím, mám je přítelkyně a použíme tyto věcičky:

myška:
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=35648

numerická klávesnice:
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=47186

usb habík:
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=46834

pokud bych NTB používal i jako pracovní stanici, vzal bych Logitech Alto:
http://www.czechcomputer.cz/fulltext.jsp?query=alto&type=stockitem

Dále je důležitá brašna či taška a i klávesnice, pokud nemá člověk nějaký bezdrátový set.
Petr S. (1220)|12.4.2008 18:44
Ta numerická klávesnice vypadá vážně dobře, asi si ji taky objednám. To psaní číslic mě na noťasu dost žere. Na klávesnici si ale stěžovat nemůžu.
hippouss (246)|13.4.2008 00:25
jo ta je pekna ale s klavesnici nemam problem a kdyz clovek umi dobre pouzivat jak CZ tak EN klavesnici tak podle me tahle periferie je pritez navic do brasny...
Petr S. (1220)|13.4.2008 10:04
To jo, já bych si ji ale do brašny, nebo teda spíš do batohu (zítra budu mít Dicotu Backpack Campus) taky nevzal. To spíš na doma. Na číslice je to super. Vzhledem k tomu, že budu mít ale taky ten stojánek na noťas, tak si asi vezmu celou samostatnou klávesnici...
hippouss (246)|13.4.2008 10:24
Nj taky se mi libi ale prijde mi to spis takovej prehnanej luxus a ozdoba zrovna k notebooku, ja zrovna s notebookem litam po koleji a prednaskach apod, takze nechci tahat tisic periferii (ale planuju taky koupit nakej batoh, brasnu taham jen na prevoz kdyz mam krosnu na zadech...)
a kdyz prijedu domu tak tam si pichnu normal PC nebo notebook na LCD TV, ktera se necha pouzit primo jako monitor, sednu do kresla vemu wireless set a cucim na film atd. ...a to bohate staci :D
Petr S. (1220)|14.4.2008 21:27
[quote=P@pi;105139]Stále používám ;-). Aspoň se mi ten noťas chladí, protože ještě furt funguje jako stolní PC, ale to se brzo změní :-)).

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=51311[/quote]

Tak mě tak napadlo, neodnáší disk v noťasu, když je s použitím tohohle stojánku šikmo? Ty disky by na to asi měly být připravené, ale má s tím někdo nějaké zkušenosti?
hippouss (246)|15.4.2008 08:49
poradny zkusenosti s tim nemam, do "netradicni" polohy davam NB jen obcas, ale rek bych ze tyhle disky jsou uz na tohle staveny, nebo v tom aspon doufam :D
Petr S. (1220)|15.4.2008 22:10
Tak to jsme dva. Snad to zas tak vadit nebude...
lukasg (11)|27.5.2008 12:53
Já použivám akorát bezdrátovou myš doma a chladící podložku toť vše. A notebook mám zapnutý pořád, nahrazuje mi stolní pc.
MrDevil (37)|27.5.2008 19:57
Ja mam vzdy k notebooku pribalenu mysku Razer Deathadder, kensington lock, sluchadka od koss a 2 externe disky ... bez toho sa pomaly ani nepohnem ...

... moju bezdratovu mysku logitech uz nepuzivam bo som stratil usbreciever :-(

... moj touchpad mi leze na nervy bo mi nefunguje vsade scrollovanie :-(
kamil2268 (111)|27.5.2008 20:37
disku nevadí jakákoliv pozice, jen musí být v té pozizi pěvně uchycen, tzv. nesmí se kývat atd.
xmarek (1676)|28.5.2008 20:47
Myš Logitech Nano, zvuk kartu EMU 1616m, sluchátka Senny HD-595, někdy Koss PP, na stole: dockovací stanici, ke zvukové kartě externí jednotku, další LCD monitor.

A kafe. :D
Petr S. (1220)|4.6.2008 09:28
[quote=Withman;110762]

numerická klávesnice:
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=47186

[/quote]

Tak jsem si tu numerickou klávesnicu nakonec taky pořídil a musím říct, že mi už ulehčila hodně práce a hlavně nervů. Jen je škoda, že stisk kláves není tak jistý - někdy některé klávesy (třeba 0, ta dost často) na letmý stisk nereagují.
Maxtor (321)|4.6.2008 13:19
[quote=kamil2268;126737]disku nevadí jakákoliv pozice, jen musí být v té pozizi pěvně uchycen, tzv. nesmí se kývat atd.[/quote]
No a presne tohle prave neni pravda.. by me zajimalo, kde jsi na to prisel.. samozrejme, ze disku vychyyleni vadi.. jedna hrana vzdy musi se zemi svirat uhel 90°.. je jedno ktera..
Disky v noteboocich nejak vyrazne odlisne od velkych 3,5" nejsou.. proto taky pomerne brzo lidem odchazej..
kamil2268 (111)|4.6.2008 19:44
nejsou odlišné od 3,5 disků? a na to jsi přišel jak ? opravdu nevadí jakékoliv uchycení ale musím být pevně uchycen
Maxtor (321)|5.6.2008 03:59
[quote=kamil2268;129363]nejsou odlišné od 3,5 disků? a na to jsi přišel jak ?[/quote]
Pokud mas jakykoli argument, v cem se lisi, sem s nim..
hippouss (246)|5.6.2008 08:56
[QUOTE=Maxtor;129266]No a presne tohle prave neni pravda.. by me zajimalo, kde jsi na to prisel.. samozrejme, ze disku vychyyleni vadi.. jedna hrana vzdy musi se zemi svirat uhel 90°.. je jedno ktera..
Disky v noteboocich nejak vyrazne odlisne od velkych 3,5" nejsou.. proto taky pomerne brzo lidem odchazej..[/QUOTE]
takze jestli to dobre chapu, vsechny chladici a dalsi podlozky pod NB, ktery maj aspon minimalni sklon poskozuje HDD urcitym zpusobem...?
j1rka (154)|5.6.2008 13:33
Aha takže tato podložka:
http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=105H450810AA000EP6
není dobrá protože podle obrázku má měnší sklon sice malý ale mohlo by to poškodit HD?
No přemýšlel jsem o jejim pořízení a jak to tak čtu tak asi ne.
hippouss (246)|5.6.2008 13:37
[QUOTE=j1rka;129547]...podle obrázku má měnší sklon sice malý ale mohlo by to poškodit HD?[/QUOTE]

no ona ma skoro kazda podlozka pod NB aspon maly sklon... ale nak se mi tome nechce uplne verit, pockam na dalsi vyjadreni autora vyroku, pripadne dalsich lidi a trochu si kolem toho asi zagoogluju
Maxtor (321)|5.6.2008 13:54
njn.. s tim se hold neda nic delat.. obecne 2,5" disky pocitaji pouze s par technologiema navic, co se narazove odolnosti tyce, jinak se ale moc neresi jak dopadnou no..
Co se pak tyce podlozzek, v podstate jedine funkcni jsou podle vsech testu Zalmany..
j1rka (154)|5.6.2008 13:55
hippouss: no mě se taky tomu nějak nechce věřit protože si myslím že výrobci s tím musí počítat. Hodně lidí na cestách i doma má nb na nohách a přece nebudu běhat s uhloměrem a přeměřovat jestli je notebook položený přesně rovně. I když třeba u takových těch stojanu je to možne ale u takových malých sklonu se mi to nějak nezdá. Jdu se taky mrknout na google :D
hippouss (246)|5.6.2008 14:06
[QUOTE=Maxtor;129556]njn.. s tim se hold neda nic delat.. obecne 2,5" disky pocitaji pouze s par technologiema navic, co se narazove odolnosti tyce, jinak se ale moc neresi jak dopadnou no..
Co se pak tyce podlozzek, v podstate jedine funkcni jsou podle vsech testu Zalmany..[/QUOTE]

tak o narazy tady moc nejde, kdyz to sedi n podlezce tak pocitam ze to sedi pevne a nepridava to naky vibrace... slo mi spis o ten sklon v zafixovany poloze, zadny narazy, otresy, vibrace navic...

budu si delat takovou nadstavbu na stul pro notebook, neco na bazi podlozky, tak musim vymyslet jak to udelam s s tim sklonem:confused:
Maxtor (321)|1.8.2008 12:02
Nejak jsem na tohle tema pozapomel..
At se k tomu tedy vratime.. no podlozky problemem jsou.. orpavdu to dobrotu nedela.. resp. neresi se to, protoze disky v noteboocich proste obecne moc dlouho nevydrzej, kvuli teplote apod., ale co se tyce onoho naklonu nejde primo o disky, jako o kazdou rotujici soucastku.. hraje se proste na prave uhly no.. :(
Logout (4018)|1.8.2008 13:53
Sklon imho nevadí - horší je změna sklonu běhen práce (disk má tím že rychle rotuje velkou setrvačnost). Ale u 2.5" disků je o dost menší než 3.5" (menší poloměr => moment), navíc jsou pro to dělaný. Nebál bych se...
Maxtor (321)|1.8.2008 16:35
No je fakt, ze rozhodne zde nechci nikoho strasit tim, ze kdyz polozi notebook na sikmou podlozku, automaticky mu do par mesicu odejde disk.. to zase ne..
Vychazejme ale z pouhe logiky gyroskopu.. tradicni skolni pokus se zavesenym kolem na lane.. teziste plotny disku je v jejim stredu.. pusobenim gravitace a rychlosti rotace se tento rotujici disk snazi srovnat do vodorovne polohy.. naklon tedy mrsi loziska.. o nic vic zde nejde..
Proto se vsude uvadi nutnost svirani praveho uhlu vzhledem k vodorovne poloze..
Logout (4018)|1.8.2008 19:26
Fyziku neumim, takže to berte jako pindání laika, ale imho:
Gyroskop sám (síla rotace) se snaží zůstat ve stejný pozici.
Jen gravitace se snaží gyroskop srovnat - a gravitace je vcelku slabá síla, tu ložiska udržej naprosto v pohodě. Běžnýmu gyrokompasu trvá cca 100min, než se vyrovná se severem.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Gyrokompas
Tzn. ta síla nemůže bejt nijak moc velká (asi by šla zpočítat, ale to už musí někdo ve fyzice lepší...).
vogon (96)|1.8.2008 20:26
Klidně se na to vykašli a kup si šikmou podložku pokud ti vyhovuje v práci víc než externí klávesnice. Tvůj příští disk v notebooku bude stejně SSD... Když ti odejde ložisko budeš ho mít dřív.
Liqid (410)|3.8.2008 20:18
nej je kupit si mysku a lampicku mozna i repra a mas pokoj !