Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 29 z 29

Téma: Poradte mi zostavu hlavne na Hry

Redaktor SHW / Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006

Samsung Spinpoint T166 spíš ne, ber radeji serii SpinPoint F1, nebo ten 640GB Western Digital. Na E8400 si budeš muset počkat zhruba tak dva měsíce, počítej s tím Jinak 9800GTX by měla být představena v nejbližších dnech, otázkou je její dostupnost.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele kane.shw
    Registrace
    Feb 2008

Citace Původně odesláno od Milan Šurkala Zobrazit příspěvek
    ...Jinak 9800GTX by měla být představena v nejbližších dnech, otázkou je její dostupnost.
    Ano, díky za nakopnutí , špatně jsem se vyjádřil - 9800GTX by měla vyjít, co nevidět, šlo mi samo spíše o dostupnost a ještě taky cenu, jako u kažné novinky

Nováček
    Registrace
    Mar 2008

takze ak tam dam dosku DS3R usetrim tisicku, pri zdroji by som tiez usetril dalsiu tisicku, tak mozem zobrat lepsi disk Samsung alebo WD? to by bolo, no a ten slabsi E8200 2.66GHz mi bude teda stacis vravis.

Nováček
    Registrace
    Mar 2008

no totiz pozeral som par obchodov u nas ale prave ten disk F1 som nikde nenasiel ale WD ano. a ohladom ten grafiky som nasiel cenu do 10 000 co je len 1500 viac ako u 8800 a to sa mi tam este zmesti. ale asi to bude najhorsie s tou dostupnostou no uvidime

Registrace
    Feb 2008

Tohle už jsme ti, ale říkali hned ze začátku...

E8200 má defaultní takt 2.66 GHz, dostaneš se s ním v pohodě za 3GHz.
    Pro porovnání sem napiš tvou nynější sestavu a hned budem vědět, kam se s nákupem nového PC pohneš.

Btw. máš nějaký časový plán, kdy bys tak ten nový komp chtěl kupovat?

Starousedlík SHW Avatar uživatele pas!k
    Registrace
    Jul 2006

V tvem pripade bych koupil nejlevnejsi hd3870 kterou sezenes a radjei investoval do lcd a postupem casu az prestane stacit 3870 koupil novou grafiku .. .. jinak sestava ok az na nesehnatelny procesor a zbytecne vykony zdroj ..

Nováček
    Registrace
    Mar 2008

moja terajsia zostava je:
    AMD Athlon 64 3500+ soc.939 2,2GHz
    MB MSI K8N Neo4
    2GB RAM Kingston HyperX 400MHz
    ATI Radeon X1600XT 256MB
    HDD 320GB SATA2
    Zdroj 450W Q-tec

ten novy comp by som mohol kupit v priebehu mozno mesiaca
    Naposledy upraveno uživatelem ICEBOSS: 02-04-2008 v 11:26

Registrace
    Feb 2008

Citace Původně odesláno od pas!k Zobrazit příspěvek
    V tvem pripade bych koupil nejlevnejsi hd3870 kterou sezenes a radjei investoval do lcd a postupem casu az prestane stacit 3870 koupil novou grafiku .. .. jinak sestava ok az na nesehnatelny procesor a zbytecne vykony zdroj ..
    Zdroj HX520 (520W) přímo souvisí s tím, že jsem mu doporučoval 8800GTS. Vypadá celkem jistě v tom, že chce i 9800GTX, peníze na to také má, tudíž se zřejmě chce pohybovat v této třídě grafického výkonu.
    Pokud by do ní v budoucnu šel, tak HX520 to zvládne.

Citace Původně odesláno od devil84 Zobrazit příspěvek
    moja terajsia zostava je:...
    Tak výkonnový skok to určitě bude Se nedivým, že ti ATI Radeon X1600XT 256MB nedostačuje...

Btw. používej tlačítko EDIT

Nováček
    Registrace
    Mar 2008

Chlapci idem v najblizsich dnoch kupit ten comp a potreboval by som poradit nejaky LCD monitor nejaky rychly dobry 22" tak cakam vase rady

Moderátor Avatar uživatele speedsnail
    Registrace
    May 2006

Udelej nam testovaciho kralika a vezmi Codegen Mustiff 22" 2208
    Mel by to byt sestersky model k Eurocase 2204 ktery v mistni recenzi dopadl (na svou cenu) velmi dobre. Navic ma vzdy DVI (u EC je to spis "optional") a pro me vkusny design (ala Lenovo, HP atd)

Nováček
    Registrace
    May 2006

No tak já bych na to šel úplně jinak. Primárně bych se zaměřil na výběr komponent, které se nebudou v dohledné době měnit a které je třeba aktualizovat nyní. Jak to tak čtu, vyměnil bych určitě monitor. Ale co se mi zdá jako totální nesmysl je chtít koupit grafiku za 9000,- a koupit k ní monitor za 5000,-

Pokud ti nestačí sestava co máš, tak ti stejným tempem nebude stačit ani ta nová. Proto ušetřit na sestavě kde to jde a razit vše do monitoru, který by ti měl vydržet i 5 a více let.
    To zn. místo intelu AMD X2 5000+ BE, freezer 64, desku s 770, nebo 790X chipsetem. Grafiku radeon 3870, nebo 9600GT. Ramka zatím stačí 2GB, časem se dá kdyžtak bezproblémů dokoupit.

Vybraný zdroj je ok. Je to podle mě komponenta na které se nemá příliš šetřit stejně jako na monitoru. Navíc je vždy lepší když víš, že ho budeš moci použít i v příští sestavě. V tomhle ohledu by ti ale stejně dobře mohl sloužit tvůj stávající zdroj. Ohledně HDD je otázka zda nový skutečně potřebuješ, nebo ho chceš vzít jen aby se neřeklo.

Pokud sečteme mnou navržené náklady: (orientační)
    Procesor 2000,-
    Chladič 500,-
    Deska 2500,-
    Ram 1000,-
    Grafika 4000,-

tak jsme na 10000,-Kč Zbytek bych dal komplet do monitoru a nebo možná ještě něco připlatil a koupil Dell UltraSharp 2408WFP

Výsledný výkon sestavy je sice nižší než původně navrhované, ale ruku na srdce, stojí ten rozdíl za ty peníze ? Navíc, co konkrétně by šlo na tom intelu a 9800GTX hrát plynule a na této sestavě ne ?
    Naposledy upraveno uživatelem chroustostroj: 01-04-2008 v 02:13

Moderátor Avatar uživatele speedsnail
    Registrace
    May 2006

Az na ten Dell je to rozumna uvaha. (probira se ve vedlejsim threadu a podle zkusenosti uzivatelu je to dost tragedie viz: http://www.svethardware.cz/forum/sho...7-Dell-2408WFP) jedina jakz takz jistota je asi HP 2465 ale drobnej inputlag (30ms?) ma taky

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele Deee-aN
    Registrace
    Jan 2008

Asi bys měl napsat, kolik na ten monitor máš. Každopádně, pokud chceš rychlej na hry, je nerozum kupovat podle všeho pomalej Dell za cca 17k. Pokud bys chtěl 24-ku, tak mi rozumně vychází např.: www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=45223. Osobně mi lepší na hry příjde např.:http://www.czechcomputer.cz/product_...4004870EF.html, nebo jinej Samsung. Jsou to rychlý a mnohem lacinější TN-ka, což na hry stačí. Pokud od něj chceš víc, napiš to sem.

Moderátor / Poděs SHW Avatar uživatele ICEBOSS
    Registrace
    May 2006

jestli to chce hlavne na hry, tak bych to nechal na intelu.

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12

Podobná témata

1. LCD: 24" LCD monitor hlavne na hry
    Od Zendman v sekci Monitory
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 17-06-2011, 11:49
  2. LCD: 22" monitor hlavně na hraní her
    Od Demien66 v sekci Monitory
    Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 11-02-2011, 16:09
  3. Reakcí: 35