Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 29

Téma: Poradte mi zostavu hlavne na Hry

Nováček
    Registrace
    Mar 2008

Takze chcem si zakupit PC urcene hlavne na hry, som zo slovenska ale uvediem vam sumu prepocitanu na ceske aby to bolo jednoduchsie. Zaujima ma len bedna kedze ostatne veci k tomu mam len moj terajsi pocitac mi nestaci na novsie hry. celkova suma by mala byt tak do 27-28tis. Kc

CPU - mi bolo poradene E8400 a zakladna doska s iP35 tieto dve komponenty by mali byt do sumy 8000Kc

Chladic - vsade ako vidim odporucaju AC Freezer 7 takze asi ten

RAM - 2x2GB 800MHz corsair

Grafika - mi poradili pockat na 9800GTX ale ktovie aka to bude cena no myslim ze tak do 9000Kc by som dal

HDD - jeden pouzijem z terajsieho PC 320GB SATA2 ale este nieco k tomu by som bral

Zdroj - mi poradili Corsair HX620 tam mam cenu max 3000Kc

Skrinka -ani neviem aku lebo je ich strasne vela ale chcel by som nejaku peknu +window max2500Kc samozrejme aby bola dobre vetratelna

Tak radte prosim nech mam jasno co je pre mna najlepsie aby som nemal problem s hrami
    Odpovídat lze po přihlášení

Redaktor SHW / Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006

Výborný výběr. bohužel E8400 v nejbližích dvou měsících patrně neseženeš (dorazí várka procesorů, ale ta padne na uspokojení těch, kteří jej mají teď objednaný). Základní deska s P35, dobrá volba. ideálně Gigabyte GA-EP35-DS3R, DS3P nebo DS4, případně od Asusu P5K Pro, dobrá je i Abit IP35, IP35 Pro. Bohužel MSI se desky P35 Neo-F a P35 Platinum prý moc nepovedly. Osobně jsem si právě teď koupil E8400 (jedno z posledních v republice) a budu mít Gigabyte P35-DS4.
    Chladič, výborná volba (mám taky), paměti rovněž skvělá volba (opět ty mám taky), co se týče grafiky, těžko říct, na hry dnes dobře poslouží i grafiky typu Radeon HD3870, GeForce 9600GT, 8800GT, 8800GTS 512MB (tu bych při tvém rozpočtu volil asi dnes). Jinak čekání na 9800GTX nemusí být špatný nápad.
    HDD, vezmi 320GB Western Digital WD3200AAKS, 640GB WD6400AAKS nebo Samsung SpinPoint F1 pokud ti jde o výkon (ty rychlejší jsou 1TB a 640GB verze, 640GB jsem u nás zatím neviděl, 750GB model je trochu pomalejší).
    Zdroj, opět výborná volba (mám taky Corsair , ale trochu slabší). u skříně ti moc neporadím, osobně mám Gigabyte 180 Triton za 1650Kč, zatím vypadá velmi dobře. Vzhledem k tomu, že sis vybral téměř totožnou sestavu jako já, mohu říct, že výběr máš velmi dobrý.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Klingacikx
    Registrace
    May 2007

9800GTX by som nebral, buď 8800GTS ktorú si dotaktuješ a výkon bude +-rovnaký ako má 9800GTX, alebo zobrať HD3870 X2

Čestný člen Avatar uživatele johny__g
    Registrace
    Sep 2007

K té grafice - jaký máš monitor, resp. v jakém rozlišení budeš hrát. Třeba by nakonec stačila nějaká ta HD3870 nebo 8800GT(S).

Starousedlík SHW Avatar uživatele kane.shw
    Registrace
    Feb 2008

Tak něco jsem ti spíchnul v alze.sk

Podvědomí máš celkem dobré , resp. vcelku ti dobře poradili.
    Zřejmě nebudeš z těch, co taktují, takže ti Freezer 7 na cpu bohatě stačí, i když budeš taktovat, tak bude slušný pracant (45nm cpu zast tak moc netopí - do určité hranice samo ).
    MB - GIGABYTE EP35-DS3R - nevím co bych dodal, dobrá cena, výbava, cena, taktovací potenciál... atd. atd.
    CPU - Chtít e8400 do pc by chtělo více lidí, ale zatím to vypadá, že na jeho výrobu Intel totálně zapomněl , proto taky ta "slabší" e8200.
    RAM - A-Data EE jsou ověřené a dobré paměti, za dobrou cenu
    GK - Jelikož míríš až k 9800GTX, které jak jsi sám podotknul je zatím kdoví kde, tak jsem zatím vybral 8800GTS. Je to hodně výkonná grafika s budoucí 9800GTX se samo měřit nemůže (i když otázka je, zda-li ten rozdíl bude stát za tu cenu ), ale zvládne dnešní hry v pohodě (btw. jaký, že to máš monitor? Na jakém hraješ rozlišení?) Pokud si rád zakutíš, tak si vem na grafiku ten AC S1, dáš k němu ještě nějaký 12cm fan (případně dva) a budeš happy - zima&ticho Ale i ten referenční chladič už je údajně tichý (ve 2D určitě, ve 3D to přeřve gamesa )
    HD - Samsung 1TB = 3 potny =
    PSU - imho do grafiky náročnosti a použití 8800GTS stačí kvalitní Corsair HX520 Cable management oceníš jistě taky.
    CASE - tak tady ti neporadím, jelikož si myslím, že u tak "vymazleného" PC si to musí každý uživatel rozhodnout sám. O chlazení už něco málo jistě víš, takže se drž renomovaných značek kolem částky, kterou chceš a bude to v pohodě Je zřejmě lepší si něco vybrat podle vkusu (když se pohybuješ v takových částkách, jelikož tady už se snad šmejdy skříně nevyskytují) a dát to sem - my ti to pak rozeberem to té technické a funkční stránce

EDIT: ...jsem pomalej jako
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: skk.jpg 
Zobrazení: 123 
Velikost: 145.9 KB 
ID: 3289  
    Naposledy upraveno uživatelem kane.shw: 27-03-2008 v 18:25

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006
    Naposledy upraveno uživatelem tgfh: 27-03-2008 v 18:26 Důvod: změna zdroje

Nováček
    Registrace
    Mar 2008

monitor mam Samsung SyncMaster 940BW rozlisenie 1440x900 ale hry by som hral tak nieco do 1280 asi nepotrpim si na velmi vysokych rozliseniach

Čestný člen Avatar uživatele husky14
    Registrace
    Jun 2007

MB, CPU a ramky mas vybrany celkem dobre, tam neni moc co resit.

Otazka je VGA a s tim souvisi i zdroj. Vybranej mas dobrej, ale na plno karet az zbytecne vykonnej.

Pri tvym rozpoctu ti na VGA zbyde klidne 15kKc, ale pro zvoleny rozliseni nemaj vicejadrovy X2 nebo GX2 vubec smysl.....

Pockej na tu 9800GTX a budes na dlouho spokojenej

Registrace
    Feb 2008

Monitor prodej (bo ho udej i s tvým nynějším PC), s takovým grafickým výkonem kup úhloširoký min. 20", bo 22" LCD s 1680x1050

Na vyšší rozlišení se dobře zvyká

Starousedlík SHW Avatar uživatele Klingacikx
    Registrace
    May 2007

Tak na tvoj monitor by ti stačila aj HD3870.
    EDIT: som pomalší, inak súhlasím s kane

Starousedlík SHW Avatar uživatele Maximus12
    Registrace
    May 2006

K té bedně řeknu co říkám všude a skoro všem, vyber si podle sebe co se ti líbí a co ti nebude hizdit pokoj :-D. Tak to aspoň řešim já a mnoho dalších co vím, že koukaj u kvalitních značek na design. Ale nedávno sem tu řešil něco okolo mé bedny a naskytla se tam docela jedna dost zajimava bedínka aspoň mě tak přijde

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=48614

Nováček
    Registrace
    Mar 2008

No s tym monitorom si to premyslim a uvidim ako to bude. S grafikou skusim trochu pockat asi kym vyde 9800GTX a podla ceny sa zariadim. ale vidim ze aj tie 8800GTS 512MB niesu zle.

Neviete a nejakej bedni ktora ma ventilacny otvor aj zhora? ale samozrejme v mojej cene keby bola

Čestný člen Avatar uživatele husky14
    Registrace
    Jun 2007

Citace Původně odesláno od devil84 Zobrazit příspěvek
    Neviete a nejakej bedni ktora ma ventilacny otvor aj zhora?
    Na to se vybodni.... vpredu nasaj, vzadu odsaj a vic neres

Nováček
    Registrace
    Mar 2008

chlapci, vie mi niekto povedat kedy vlastne by mala byt k zakupeni ta GF 9800GTX?

inac som si uz spravil tu zostavu a mala by asi byt takato:
    CPU-Intel C2D E8400 3GHz + AC Freezer 7 PRo
    MB-Gigabite P35 DS4
    RAM-Corsair 2x2GB DHX 800MHz
    HDD-Samsung 500 GB T166
    ZDROJ-Corsair HX620
    SKRINKA- CoolerMaster Dominator CM690
    a este zrejme ta GF9800GTX

Registrace
    Feb 2008

Achjo....

CPU - e8400 zatím není a kdo ví kdy bude...
    MB - imho verze DS4 zbytečnost (btw. jednou pro vždy Gigabyte)
    RAM - ok
    HD - zastaralost, vibruje - na plotně má 160GB, dnes už se dělají disky s kapacitou plotny 320GB, či 334GB
    ZDROJ - zbytečně výkonný, bohatě stačí Corsair HX520 520W
    CASE - dle vkusu
    GPU - momentálně ber 8800GTS, pokud nespěcháš, tak si klidně počkej na 9800GTX, ale je dost dobře možné, že až bude 9800GTX, bude zas zbytek sestavy nepoužitelný (snad krom zdroje), jelikož jde vývoj stále kupředu (ještě, že tak)

...nevím jak vy, ale občas mám dojem, že se snažím(e) zbytečně

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. LCD: 24" LCD monitor hlavne na hry
    Od Zendman v sekci Monitory
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 17-06-2011, 12:49
  2. LCD: 22" monitor hlavně na hraní her
    Od Demien66 v sekci Monitory
    Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 11-02-2011, 17:09