reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Aké údaje zaznamenávajú servery?

pedea (3)|28.3.2008 10:30
Zdravím všetkých.Potreboval by som poradiť ohľadne serverov.Totiž jedná sa o to,že ja a moja nevlastná dcéra,sme registrovanými účastníkmi na http://www.mimiaukcie.sk.Administrátori nám obom pozastavili účty okrem iného aj z toho dôvodu(ktorý uvádzajú ako hlavný dôvod),že sme sa obaja registrovali a prihlasovali na stránku z jedného PC.Skutočnosť je však taká,že regisrácie sme si vytvorili každý zo svojho PC.
Preto by som sa chcel spýtať čo všetko,aké údaje zaznamenáva server keď sa registrujete,alebo prihlasujete na nejakú stránku?Neviem o serveroch veľa,ale ak sú moje vedomosti správne,tak server zaznamená IP adresu a MAC počítača,ktorý sa prihlási na stránku.
odb (505)|28.3.2008 12:18
Podľa toho, čo tu píšeš, tak aj administrátori toho serveru nevedia veľa o počítačových sieťach a niečo ako NAT a pod. im nič nehovorí.
Môžeš napísať ako sú tie 2 PC pripojené do internetu?
Predpokladám, že budú pripojené do internetu cez rovnaký router (bud váš súkromný alebo router providera) a tým pádom oba PC vystupujú na internete ako keby jeden PC, presnejšie viditeľný je len ten router a on cez funkciu NAT (network address translation) obsluhuje a sprístupňuje internet obom PC. Preto sa vaše registrácie javia ako keby boli robené z jedneho PC, ale oni boli robené len z jeden verejnej IP adresy, ktorú má pridelenú ten router. Je tažké to vysvetľovať. Chcelo by to vedieť niečo o verejných a neverejných IP adresách a základnej funkcii NAT.
pedea (3)|28.3.2008 19:16
Obydva PC sú pripojené cez Flarion od T-Mobile,ale každý má svoj modem a každý z nich má iného majiteľa a teda tým pádom aj inú IP adresu(teda aspoň si myslím).Aby som adminkov prečúral,a mohol sa aj napriek pozastaveniu účtu zúčastňovať na aukciách,požiadal som svoju manželku,aby sa zaregistrovala ona.Je to síce porušenie pravidiel servera(viacnásobná registrácia z jedného PC je neprípustná),ale kvôli tomu aby k porušeniu pravidiel nedošlo,si predsa moja manželka nebude kupovať nový PC,modem,pripojenie na net a nezmení adresu,lebo aj keď sa dajme tomu na jednej aukcii zúčastňuje viac ľudí z jedného mesta,tak už adminkovia majú podozrenie,že ide o podvod a teda porušenie pravidiel.Napísal som im,že čo by robili v prípade,keby sa chcelo na ich stránke zaregistrovať viac ľudí z jednej domácnosti.Či si má každý z nich kúpiť svoj PC atď.,aby nedošlo k porušeniu pravidiel(doslova som napísal "úžasných pravidiel",čo ich dosť pobúrilo a odpísali mi,že keď sa mi ich pravidlá nepáčia,tak sa mám zaregistrovať na inom serveri,proste neuznajú,že na tých pravidlách je čo opravovať).Neodpovedajú na otázky a stále dookola melú to isté a že to majú zdokumentované(teda to porušenie pravidiel).Nie som právnik a nevyznám sa v zákonoch,ale mám taký pocit,že pokiaľ nepovolia registráciu viacerých členov jednej domácnosti z jedného PC(teda tým pádom aj z jednej IP adresy),tak to akosi zaváňa diskrimináciou,pretože spomínaná stránka poskytuje služby a aj na tie sa vzťahuje zákon o diskriminácii.Takých kiksov o akom tu píšem porobili adminkovia viac ,ale nebudem opisovať všetky,spomeniem len jeden:Niekoľko krát som ich dôrazne žiadal,aby zrušili moju registráciu a vymazali moje osobné údaje z ich databázy,no napriek tomu,že už od prvej žiadosti ubehlo niekoľko týždňov,ešte stále nebola moja registrácia zrušená!Neviem čo si mám o tom myslieť,lebo komunikácia s nimi je asi tak na úrovni krčmovej debaty.
odb (505)|29.3.2008 16:39
Aj FLARION má neverejnú IP adresu (za poplatok verejnu dynamickú, ak si dobre pamätám) a tak aj keď ste registráciu robili na rozdielnych PC a rozdielnych modemoch,boli oba modemy pripojene na jednom routeri a platí to, čo som písal v minulom príspevku. Ak prístup kontrolujú na základe IP adresy, tak tie dva registrácie mohli vyhodniť ako registráciu z jedného PC


p.s. Ako popisuješ ich prístup, tak to by som sa ja na nich už dávno vykašľal.Pravidlá si môžu určovať sami, takže s tou diskrimináciou by si príliš nepochodil (tým, že to obmedzujú na jednu registráciu z PC neporušujú žiaden zákon, neobmedzujú tvoje základné ľudské práva ....). S takými ľuďmi by som sa viacej nebavil a našiel si server s lepším prístupom :)