reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

TT mambo2000+vetrakcek

lubayys (278)|28.3.2008 14:18
Zregulovali jste nekdo nejak ten puvodní 120mm(TT-1225)vetrak v teto case?
Sieben (513)|28.3.2008 17:36
třeba výkonovým odporem?
nebo Zalman fan mate 2
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=34180

nějak nechápu tento threat...stačilo by použít mr.googla a měl bys hnedka odpověď...:confused:
A nebo sme nepochopil co vlastně chceš a na co se ptáš...a nebo to ani sám nevíš:D
...No...Name... (586)|28.3.2008 17:44
Ještě je možnost koupit 3pin prodlužku k fanům,přestřihnout,fanu ustřihnout molex a připojit jej na jeden konec prodlužky.Pak by se dalo regulovat z desky...No a pokud jsi opravdu kutil,tak koukni sem...

//Můžeš to zkusit připojit na 5V větev,ale to bude asi hodně málo...pokud se bude vůbec točit...
lubayys (278)|28.3.2008 19:11
[QUOTE=Sieben;105582]třeba výkonovým odporem?
nebo Zalman fan mate 2
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=34180

nějak nechápu tento threat...stačilo by použít mr.googla a měl bys hnedka odpověď...:confused:
A nebo sme nepochopil co vlastně chceš a na co se ptáš...a nebo to ani sám nevíš:D[/QUOTE]

Jeste ze ho mam a nejde mi to!
Sieben (513)|28.3.2008 19:28
máš fan mate a nejdou ti regulovat otáčky? a zkoušel si ten fan mate i na jinej větrák?
lubayys (278)|28.3.2008 19:58
[QUOTE=Sieben;105619]máš fan mate a nejdou ti regulovat otáčky? a zkoušel si ten fan mate i na jinej větrák?[/QUOTE]

Jo zkousel, na jinym jdou regulovat..
...No...Name... (586)|28.3.2008 20:02
[QUOTE=lubayys;105613]Jeste ze ho mam a nejde mi to![/QUOTE]

Jak jsem pochopil z nějakých komentářu k tomuto větráku...regulovat ti to ani jít nemůže!Protože napajení je z molexu.A ten co si připojíš do regulátoru je jen sledování otáček(je tam jen jeden žlutý kabel:p).

//A protože regulátor reguluje napětí,tak je to snad logické...Musíš předělat napájení,jak jsem navrhoval už v 1 postu.
lubayys (278)|28.3.2008 20:04
[QUOTE=...No...Name...;105643]Jak jsem pochopil z nějakých komentářu k tomuto větráku...regulovat ti to ani jít nemůže!Protože napajení je z molexu.A ten co si připojíš do regulátoru je jen sledování otáček(je tam jen jeden žlutý kabel:p).[/QUOTE]

Jojo, je to tak:(
je to na nic, tak ho vymenim asi..
...No...Name... (586)|28.3.2008 20:09
To doma nenajdeš nějaký rozbitý větrák s koncovkou?To by pak byla otázka několika minut,to předělat.A vyšlo by to levněji...
lubayys (278)|28.3.2008 20:12
Neco bych mozna nasel, ale nevim jak to myslis...
...No...Name... (586)|28.3.2008 20:37
Tahle je to asi nejjednodušší...Od nějakého starého vetráku bych odpájel nebo ustřihl celý kabel,čili všechny tři kabely s konektorem.


Pak bych,někde u molexu,ustřihl napajelí kabely k větráku(červený a černý).Připojil bych je ke kabelu,který jsem odpájel z toho nepořebného...pozor na polaritu.A nakonec ještě ustřihnout,taky někde u konce,ten žlutý a připojit ho k poslednímu volnému drátu,co nám vede z nové koncovky...Pak ještě spojení drátu zakápnout cínem,není to ale podmínka,a zaizolovat páskou,to už podmínka je.Hotovo...

Samozřejmě že by to šlo i jinak...osobně bych tu koncovku(viz obrázek) rovnou připájel k větráku a na původní kabely se vykašlal...

No a další možnost by byla že bych zachoval tu původní koncovku(ta s tím žlutým),pinzetkou vyndat 2 dráty s kocovkami z toho odpájeného konektoru,a zastrčil je do té původní+je připájel nebo jen spojil s těmi z ventilátoru...

Ta 1 je asi nejsrozumitelnější a nejsnazší...Co ty na to?Snad jsem to nepsal zbytečně;)
lubayys (278)|28.3.2008 20:56
[QUOTE=...No...Name...;105662]Tahle je to asi nejjednodušší...Od nějakého starého vetráku bych odpájel nebo ustřihl celý kabel,čili všechny tři kabely s konektorem.


Pak bych,někde u molexu,ustřihl napajelí kabely k větráku(červený a černý).Připojil bych je ke kabelu,který jsem odpájel z toho nepořebného...pozor na polaritu.A nakonec ještě ustřihnout,taky někde u konce,ten žlutý a připojit ho k poslednímu volnému drátu,co nám vede z nové koncovky...Pak ještě spojení drátu zakápnout cínem,není to ale podmínka,a zaizolovat páskou,to už podmínka je.Hotovo...

Samozřejmě že by to šlo i jinak...osobně bych tu koncovku(viz obrázek) rovnou připájel k větráku a na původní kabely se vykašlal...

No a další možnost by byla že bych zachoval tu původní koncovku(ta s tím žlutým),pinzetkou vyndat 2 dráty s kocovkami z toho odpájeného konektoru,a zastrčil je do té původní+je připájel nebo jen spojil s těmi z ventilátoru...

Ta 1 je asi nejsrozumitelnější a nejsnazší...Co ty na to?Snad jsem to nepsal zbytečně;)[/QUOTE]



SKvělý:) dík moc, hned jak bude čas zítra tak to najdu, a pak dam vedel jak jsem dopadl:)
lubayys (278)|29.3.2008 11:12
cau,víš co mě napadlo? že bych to připojil rovnou na ten fan mate..myslis ze by to slo?
...No...Name... (586)|29.3.2008 11:15
Jojo,jasně že šlo...Ale přišel bys o tu koncovku z toho regulátoru.Nicméně by to bylo asi snazší a rychlejší.
lubayys (278)|29.3.2008 11:18
jono, jenomze pak kdyby to nefungovalo, tak by me to nasr...!
a neslo by to do toho treba nejak nastrkat?:X nejak provizorne jenom na zkousku..
...No...Name... (586)|29.3.2008 11:35
No...Když uřízneš napajení z toho molexu,konce hrátů malinko oholíš(cca 2-3mm,aby se nezkratovaly) a přiložíš je k té koncovce regulátoru,tak by jít mělo...Ale na to budou 2 ruce málo;)
lubayys (278)|29.3.2008 11:57
jojo presne tak jsem to myslel, tak snad to pujde,aspon nejak provizorne..pak bych to asi pridelal na pevno..tak dik moc;)
lubayys (278)|29.3.2008 13:56
jede to!! už ho přidělávám na accelero;) tak dík mocc