reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Kvalitní dokumentace k TCL/TK

Intri (3490)|29.3.2008 17:42
Zdravím,

nevěděl by někdo, prosím, kde se dá najít kvalitní dokumentace, resp. opravdu kvalitní zdroj informací o tomto nesmyslném jazyku?:-) Oficiální dokumenty nestojí vyloženě za nic a seriál na Root.cz je sice dobře zpracovaný, nicméně neposkytl mi informace, které hledám.
Milan Šurkala (160)|29.3.2008 18:51
Vidím, že místo pobytu nejastěji v Ostravě, to budeš asi studovat na VŠB, kde se Tcl/Tk učí. Fakt děsně chytrý jazyk, nikdy jsem nepochopil k čemu je dobrý. S odkazy na kvalitní dokumentaci ti asi moc nepomůžu, já se u projektů inspiroval z již naprogramovaných úloh, které jsem kdesi schrastil. Oficiální dokumentace skutečně stojí za prd, protože není ani trochu členěná, tady jsem našel něco, co je trochu více strukturované a snad by z toho mohlo vzejít něco kloudného. http://tmml.sourceforge.net/coredocs.html (hlavně ty HTML verze manuálů).
Intri (3490)|3.4.2008 14:44
Jj, přesně tak, VŠB + tento jazyk = fail. Údajně je dobrý k rychlému vývoji středně náročných aplikací... Osobně si fakt nemyslím, nevidím totiž jediný důvod, proč bych měl používat jazyk, který lpí na mezerách ( čímž ti absolutně nedovolí si naformátovat text podle tvého uvážení ), kterému chybí WYSIWYG editor, který má hodně nesrozumitelnou syntaxi a především kterému se zasekává kompilátor kdykoliv se vyskytne nějaká chyba v kódu...

Tolik pro ty, kdo nevědí - TCLku se vyhněte, pokud můžete. Problém je v tom, že já projekt do školy prostě udělat musím, takže to musím nějak přetrpět. Díky moc, dokumentaci si projdu a snad tam najdu odpovědi.

EDIT: Až teď koukám, že mi v názvu threadu vypadlo "ce"... Prosím mody o doplnění slova "dokumenta" na "dokumentace".:-)