reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Amptron nebo PcChips ?

Salamander (6177)|30.3.2008 13:50
shanim drivery a hlavne BIOS pro tuhle desku, ale nemuzu prijit na to, co je to presne za model, navic jestli je od Amptronu nebo PcChips, prijdou mi docela podobne ...
EDIT: pitomej blesk, na tom chipsetu je T-Bird AMD K-7
DSC00194.JPG
pavel_p (993)|30.3.2008 14:22
PCChips M810LMR-K7 ? fakt nevím ...
Salamander (6177)|30.3.2008 14:48
[QUOTE=pavel_p;106175]PCChips M810LMR-K7 ? fakt nevím ...[/QUOTE]
No, na tu jsem se taky koukal, ale nejak mi tam nesedi ten cip s Biosem.
pavel_p (993)|30.3.2008 15:41
Třeba jen jiná revize, navíc to evidentně umožňuje připájet dvě různé patice.
Není původ procoms? Deska a písmo na nálepce jsou mi povědomé ...
Btw pochybuju, že to s těmi kondíky pojede stabilně. Jinak pokud nevíš desku, tak si v ovládacích panelech zjisti VID:PID (VendorID, ProductID) všech PCI zařízení a podle toho v různých databázích na netu dohledej co to je a najdi drivery. Nebo použij everest, ulehčí to dost práce.
Salamander (6177)|30.3.2008 15:43
[QUOTE=pavel_p;106201]Není původ procoms? Deska a písmo na nálepce jsou mi povědomé ...[/QUOTE]
Jo, mozny to je, ale nevim.

A diky, jeste na to mrknu ...
kane.shw (1231)|30.3.2008 15:53
[QUOTE=Salamander;106159]EDIT: pitomej blesk...[/QUOTE]

Tak pokud je deska funkční, tak není nic snažšího, než ji připojit, instalnout os a pak pomocí everestu, nebo třeba cpu-z zjistit co je to za typ.

V tom případě nevím, co chtěl básník říci tím "pitomej blesk" :notsure
Salamander (6177)|30.3.2008 15:56
[QUOTE=kane.shw;106204]
V tom případě nevím, co chtěl básník říci tím "pitomej blesk" :notsure[/QUOTE]
No, kdyz se podivas na tu fotku, tak se mi to povedlo vyfotit tak luxusne, ze neni videt napis na chladici chipsetu, mozna neni dulezity, ale prece jenom ... Tak to jsem tim myslel.
Pavel Boček (4169)|30.3.2008 16:08
Viz databáze řešení problémů, PCCHIPS zdá se co jsem zjistil dělal pro Amptron desky...drivery by měly sedět, otázkou spíše je, jestli je seženeš, při přechodu na web ECS v PCCHIPS zrušili databázi, takže bych se nedivil, kdyby ty drivery už ani neměli...
Salamander (6177)|30.3.2008 16:11
[QUOTE=Pavel Boček;106213]Viz databáze řešení problémů, PCCHIPS zdá se co jsem zjistil dělal pro Amptron desky...drivery by měly sedět, otázkou spíše je, jestli je seženeš, při přechodu na web ECS v PCCHIPS zrušili databázi, takže bych se nedivil, kdyby ty drivery už ani neměli...[/QUOTE]

Wow, tak diky.

Hmmm, paradni zprava ... ale nekde na netu jsem myslim videl databazi starejch ovladacu, asi se budu muset podivat ...
kane.shw (1231)|30.3.2008 16:11
:D:D:D a jo blesk jako blesk, ne blesk jako blesk :D:D:D

Já myslel, že ti do toho při nějaké bouřce praštil blesk a ty se teď dostaneš max. do BIOSu :mistake
Tak to je jasný, pokud ti to funguje, tak si s tím nelam hlavu a mrkni na to přes ten everest, či cpu-z :thumb
Teprve až zklame tohle, tak začni panikařit ;)
Pavel Boček (4169)|30.3.2008 16:20
Zkus se mrknout...ty stránky jim naposledy nic moc nešly, ale možná to tam ještě najdeš...jinak ty kondíky ale pryč, kolem CPU jsou všechny KO :)
Salamander (6177)|30.3.2008 16:24
[QUOTE=Pavel Boček;106218]jinak ty kondíky ale pryč, kolem CPU jsou všechny KO :)[/QUOTE]

JJ, vsak uz se pres vykend domlouvam s Honym ... ty kondiky jsou nafoukly jak poutovy balonky
pavel_p (993)|30.3.2008 16:26
Trochu OT: Hmm, těch databází je tolik, že je problém se dopátrat stránky s ovladači výrobce. Nemám k nim moc důvěru, většinou vyžadují registraci přes email a polovina těch ovladačů ani nefunguje. Nevím jestli se mám nebo nemám divit tomu, že jsem ještě v ovladačích neměl trojana, důvěryhodně na mě stránky moc nepůsobí a nevím kde berou peníze na to, aby si koupily tak dobré umístění na googlu. Spíš bych našel jestli je chipset nějaká VIA nebo SiS735/745 příp. jiný a zkusil vždy stránky výrobce.

EDIT:
docela mě to zajímalo, tuhle desku už jsem viděl a chvíli jsem bádal co by to mohlo být, takže chipset Sis730
Totéž v bledě fialovým: http://www.amptron.com/html/m810clm.html
http://www.sis.com/download/ <- drivery IDE, AGP
Zvukovku najdi na stránkách via?realteku
Síťovku někde (realtek, Sis?)

PS: nevěděl jsem, že nějaký Amptron požral mou neoblíbenou značku ECS ...
-HoNY- (557)|19.5.2008 14:27
Na 100% je to PC-Chips M810. Použij Honeyx nebo Chepoman BIOS.
http://www.rebelshavenforum.com/sis-bin/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic;f=19;t=000144;p=0

Musím tě však varovat, že deska je hodně choulostivá a nekompaktibilní na AGP grafiky.
[quote][COLOR=maroon]"Don't care about the big "300 Watt" writing, see how much draw it allows on the +5V and +3.3V lines. If that's under 160 watts, then forget it." - Peter Missel[/COLOR]
Recommended specs for running a decent 3D card (Geforce/Radeon/etc) with Athlon cpus:
  • 350w minimum
  • 20A for the +3.3V power.
  • 30A for the +5V power.
  • 165W TCO (Total Combined Output) for the +5V/+3.3V power.
[COLOR=darkblue]A brief motherboard history:[/COLOR] Motherboard version 1.0 = No AGP port
Motherboard version 1.3 = No AGP port
Motherboard version 1.6 = First version with AGP port
Motherboard version 3.0 = Some support 266Mhz but not sure which
Motherboard version 5.0 = First with official support for 266FSB and 4 channel sound codec
Motherboard version 7.0 = First to support XP+ CPUs and "Morgan" Duron CPUs
Motherboard version 7.0a = First to support XP+ CPUs and "Morgan" Duron CPUs higher than 1600+
Motherboard version 7.1 = Improved support for XP cpus (not T-Bred "B")
Motherboard version 7.1c = Onboard Duron - permanently soldered, and overclocked.
Motherboard version 9.0m = Onboard Duron - permanently soldered, and overclocked. Onboard RAM - permanently soldered.
[/quote]
odb (505)|19.5.2008 17:15
keď hľadáš BIOS k starej doske, pomôže zapísať si dlhé číslo , kotré sa ti objaví v ľavom dolnom roku hned na zaciatku po štarte PC. V tom dlhom čísle je zapísané všetko výrobca, čipset, verzia BIOSu atd. a na stránke ako je táto http://www.wimsbios.com/aminumbers.jsp http://www.wimsbios.com/awardnumbers.jsp si nájdeš výrobcu a čipset, poprípade aj BIOS. Na staré a neznáme dosky je to veľmi rýchly spôsob dopátrať sa výrobcu a aj posledného BIOSu
-HoNY- (557)|20.5.2008 00:28
[quote=odb;123633]keď hľadáš BIOS k starej doske...[/quote]
Jenže originál PC-chips BIOS nemá žádné nastavení. Proto jsem dal odkaz na léty ověřené a kvylitně modifikované BIOSy.:thumb
Pavel Boček (4169)|20.5.2008 16:32
Teď na to znovu koukám, že je vlastně stejná jako moje PCCHIPS 810LR-XP...co všechno ten MODnutý BIOS umožňuje ? Funguje tam OC ? :thumb
-HoNY- (557)|20.5.2008 16:49
[quote=Pavel Boček;124029]Teď na to znovu koukám, že je vlastně stejná jako moje PCCHIPS 810LR-XP...co všechno ten MODnutý BIOS umožňuje ? Funguje tam OC ? :thumb[/quote]
U K7S5A je plno možností změny FSB, tady nevím, ale co vím, tak že přibydou možnosti nastavení časování pamětí a PCI sběrnice.
Pavel Boček (4169)|21.5.2008 13:53
OK, zkusím a uvidím.

Myslíš, že na to půjde normálně flashovač od PCCHIPS ? :notsure Jestli nebude otravovat s kontrolním součtem či tak...co kdyžtak použít ?
-HoNY- (557)|21.5.2008 21:47
[quote=Pavel Boček;124365]OK, zkusím a uvidím.

Myslíš, že na to půjde normálně flashovač od PCCHIPS ? :notsure Jestli nebude otravovat s kontrolním součtem či tak...co kdyžtak použít ?[/quote]
Nevím, já používám UNIFLASH.
Při flashování nezapomeň zatrhnout volbu "inclouding bootblock" !!!