reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Stupidní ,leč asi dobrá otázka :)

crasher.km (919)|31.3.2008 12:57
Určitě jsme všichni už narazili na zdroj,který měl na jedné straně větráky přilepení(přišrubovaný) kus plastu nebo nějaké folie. Má otázka je jednoduchá:) K čemu tam sakra je ? Jediný co napadá mě je zhoršení průtoku vzduchu a vibrace :D
Jinak na ochranu přívodních vodiču(logicky myšleno) to zdřejmě nebude,protože v té části zrovna nic takového není,nebo jsou v celkem dobré vzdálenosti od listů větráku.
meeee (1110)|31.3.2008 13:09
Je to na usměrnění toku vzduchu tak aby byl dobře chlazen vnitřek tam kde být dobře chlazen potřebuje.

Fuj to je hnusná věta :notsure
johny__g (6387)|31.3.2008 13:20
Ano my holky na to už narazily :rolleyes:. Viděl jsem to u EC 500 W, a teď i u Corsaira VX 450. Ale jestli ta fólie opravdu zlepší chlazení nevím, dost o tom pochybuji. Ale zjistit, jak se chladí součástky s nebo bez ní, asi jednoduše nepůjde. Zatím je zdroj v záruce, je tichý, jde z něj jen vlažný vzduch tak to neřeším.
boboco (1987)|31.3.2008 13:23
Pokud hovoříme o plastové fólii, která je v některých zdrojích Eurocase, tak ta tam je zřejmě jen a pouze proto aby zhoršila průtok vzduchu - možná dal někdo jednomu číňánkovi na lince špatný pokyn nebo tak něco:notsure.
Žádný racionální důvod to ale určitě nemá, pokud se ta fólie dá pryč, teplota zdroje i vyfukovaného vzduchu se výrazně sníží, mnohokrát vyzkoušeno.

Všem tedy doporučuji fólii demontovat.
crasher.km (919)|31.3.2008 13:26
taky sem ji vždycky okamžitě vytáhnul ... ale stejně ..jen tak by práci navíc nedělali ne?
johny__g (6387)|31.3.2008 13:38
Že bych se špatně díval na ten můj Corsair? Mně se zdálo že tam tu fólii vidím také, překrývala skoro půlku fanu. Ale mohl jsem se mýlit. Podívám se až budu předělávat vnitřnosti do nové case.
crasher.km (919)|31.3.2008 13:40
určitě to není jenom u Eurocase... 100% sem to měl na Xilence zdroji...myslím že dokonce i u Fortrona
boboco (1987)|31.3.2008 14:22
[QUOTE=johny__g;106510]Že bych se špatně díval na ten můj Corsair?[/QUOTE]
[QUOTE=crasher.km;106513]určitě to není jenom u Eurocase... 100% sem to měl na Xilence zdroji...myslím že dokonce i u Fortrona[/QUOTE]
Panečku, já ji ještě jinde neviděl, tak to je teda něco... v každém případě, fólie musí pryč, zbytečně týrá součástky uvnitř zdroje:thumbdown
meeee (1110)|31.3.2008 21:09
A já si budu dál žít v tom, že pánové od Corsairu ji tam nedali jakožto kurvítko, ale že je opravdu přínosná :p
Klingacikx (1545)|31.3.2008 21:42
Tiež som si ju na VX450 všimol, kto chce pozrite http://www.legitreviews.com/article/544/3/
ale 400W EC čo som mal to nebolo. Myslím, že to tam na niečo predsa len bude, podľa mňa to tam je nato aby nevznikali víry pred mriežkami kade sa teplý vzduch vyfukuje.
boboco (1987)|31.3.2008 23:07
Tak v tom Corsairu to ještě ujde, to by mohlo mít i nějaké opodstatnění, já ale mluvím o fólii, která zakrývá dobrou polovinu ventilátoru - nemusíme chodit daleko: https://www.svethardware.cz/recenze-srovnavaci-test-14-zdroju-1-cast/14063-3
Je to špatně vidět, ale ta fólie tam je a téměř do půlky!

[quote=Martin Šejnoha]Co mě ale opravdu udivilo, je překrytí dobré poloviny plochy ventilátoru plastovou fólií, nevím co výrobce vedlo k tak drastickému omezení průtoku vzduchu zdrojem.[/quote]
Pavel Boček (4169)|31.3.2008 23:13
Myslím, že u Seasoniců a dalších je to též. je to tam proto, aby vzduch nešel hned ven, ale prošel hezky odzadu přes všechny součástky, které potřebují chladit :)
johny__g (6387)|1.4.2008 09:38
[QUOTE=Pavel Boček;106824]Myslím, že u Seasoniců a dalších je to též. je to tam proto, aby vzduch nešel hned ven, ale prošel hezky odzadu přes všechny součástky, které potřebují chladit :)[/QUOTE]

No podle toho vysvětlení od Corsairu ta fólie vytváří poblíž výstupní mřížky místo s nižším tlakem, takže vzduch ze zbytku zdroje se tak lépe dostává ven. Aspoň tak sem to pochopil já.
Dwarlin (93)|1.4.2008 09:56
Ja mam zdroj od Freezera a taktiez som sa tam s tym stretol, ale v podstate som si na tom vsimol iba jedinu vec, ze mi to tam zachytava prach a v konecnom dosledku mi to posobi rusivim dojmom...ale nikdy som to neodstarnoval, pretoze nikdy som nemal pocitac dlhsie ako dva roky a potom prisla celkova vymena vnutornosti...
Pavel Boček (4169)|6.4.2008 14:52
[QUOTE=johny__g;106900]No podle toho vysvětlení od Corsairu ta fólie vytváří poblíž výstupní mřížky místo s nižším tlakem, takže vzduch ze zbytku zdroje se tak lépe dostává ven. Aspoň tak sem to pochopil já.[/QUOTE]

No podle selského rozumu, když je ta fólie v polovině zdroje u té mřížky, tak bych řekl, že má jednoduše vzduch usměrnit tak, aby prošel napřed přes součástky vzadu (rozuměj v místě kde vychází kabeláž) a proběhl tak odzadu přes všechny součástky ven. Nevím, možná záleží též od provedení té fólie, může tam být nandaná různě a v různých velikostech, pak to může mít další vlivy :notsure