reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

ATI Radeon - Saphire X1950 Pro - vypínání obrazovky

Pedro226 (14)|31.3.2008 18:14
Zdravím! Mám takový problém s grafickou kartou. Tuto kartu jsem dostal asi před půl rokem. Zapojil jsem ji do PC a vše fungovalo jak mělo. Asi po dvou měsících se mi stalo, že se mi při hraní her z ničeho nic vypla obrazovka a vyhodila hlášku ,,No signal imput" a pak se vypla ale PC jel dál. Dostal jsem radu grafiku vyndat a vyčistit. To jsem také udělal a grafika jela další měsíc. Pak se to opakovalo. Opět jsem udělal to samé a opět to pomohlo. Pak ještě jednou, ale to už bylo horší ani po vyndání a pohýbání ve slotu nic. Pak jsem s ní nějak pohýbal a grafika jela asi tři týdny.Předevčírem se mi to stalo zase, ale to bylo nejspíš proto, že jsem s tou grafikou pohýbal. Tak jsem to opět udělal, ale ani po několikaterém vyndáví a pohýbaní nic. Navíc se mi začala vypínat už při načítaní windows, nebo se nezapla vůbec. Teď ke konci se vypíná už jen tehdy, když chci spustit nějakou hru. Grafika začne hučet (to jak začne běžet na plno větráček) a obrazovka blikne. Ale všiml jsem si, že toto dělá když má ta grafika zvýšit výkon, nebot takto na internetu to jede v pohodě. Říkal jsem si, že by to mohl být nějaký špatný kontakt v přídavném napájení, tak jsem s tím pohýbal a nic. (jen včera se to na jeden den spravilo a dnes už zase blbne). Tak nevím... buď nějaký blbý kontakt nebo nevím, když předtím fungovala bez problémů... Za odpovědi děkuji. Petr
Salamander (6177)|31.3.2008 18:20
Mrkni jaky jsou na ni teploty, treba pres Everest, mohl by byt spatne nasazeny chladic.:rolleyes:
Pedro226 (14)|31.3.2008 18:30
V tomto měření se moc nevyznám (co která značka znamená) ale je tam toto:
Graficky procesor (GPU) 60stupnu Celsia
GPU prostředí: 48 stupnu celsia
GPU VRM: 46 stupnu celsia
toto je v klidu když jsem na internetu. Ale nevím, jak to mám změřit, když budu chtít hrát hru...
Athalien (16)|31.3.2008 19:02
Měl jsem taky X1950Pro, od Asusu, fungovala mi rok uplne bez problemu (od ledna 2007) a pak zacala delat artefakty pri zatezi, vypinat obraz, zasekavat se (crashnout celej komp), tak sem milou grafiku dosel reklamovat a vymenili mi ji za 3870ku, taky od Asusu (kupovana na CzC).
Ale pokud vim, tak Sapphire porad X1950 ma k dostani, takze s vymenou za kus ve stejny hodnote nejspis nepocitej :(
Pedro226 (14)|31.3.2008 20:05
Být mnou, tak už je dávno na reklamaci. Jenom je tady jeden problém, a to ten, že tuto grafiku mi poslal otec až z USA. Takže se snažím to vyřešit pokudmožno tady, ať to tam nemusím posílat...:(
Klingacikx (1545)|31.3.2008 20:08
Tak skús ten chladič celý dať dolu a komplet vyčistiť a naniesť novú teplovodivú pastu.
Tá teplota sa mi na kľud zdá trocha moc.
pegy (757)|31.3.2008 22:00
[QUOTE=Klingacikx;106678]Tak skús ten chladič celý dať dolu a komplet vyčistiť a naniesť novú teplovodivú pastu.
Tá teplota sa mi na kľud zdá trocha moc.[/QUOTE]
No neviem ci od neho nechces dako vela.... Ja zaujimave to co si pisal s tym doliehanim, vyzera to skor na vadny konektor, alebo na uzsie PCB tejto VGA, skus ju pridrzat rukou, ked budes nabiehat do 3D ci ti to spravi to iste, popripade nemas nainstalovane nejake ficuriny, co ju automaticky pretaktuju? Robil si daky OC (pretaktovanie) a co zdroj aky mas vykony, stiha na danu zostavu, co najnovsie drivery? Skusal si uz vsetko?
kane.shw (1231)|1.4.2008 09:31
Děláto i když to máš připojené přes D-sub, nebo DVI? Přes jaký kabel to vlastně připojuješ? :notsure
xpavel (1)|1.4.2008 10:59
no topi ti to slusne... me se dostane (mam teda GT pretakteny na PRO) pres 60 jen v graficky narocnejch aplikacich (=hrach:-). Ale pokud vim tak by mela unest i mnohem vyssi teploty....

standardni teplotu v klidu mam kolem 53-55
Pedro226 (14)|3.4.2008 15:06
Zdravím! Tak už je to v pořádku. Nakonec se ukázalo, že to nestíhal zdroj. Ale děkuji všem za odpovědi!
majki77 (32)|16.4.2008 16:57
jaký máš prosímtě zdroj? Mám totiž naprosto stejný problém, jen se mi nezdá, že by to můj 400W fortron bluestorm (ne bluestormII) neutáhl. V ceníku obchodu kde jsem kartu kupoval, na její prodejně a i dnes v jejich servisu mi tvrdili, že tento zdroj by ji měl utáhnout naprosto bez problémů. každopádně s 7600GS na stejné sestavě jsem neměl jediný problém...... (jen ten výkon)

edit: fakt je, že výrobce uvádí na krabici, že chce 450W
Klingacikx (1545)|16.4.2008 21:37
Aký máš zvyšok zostavy? nemáš náhodou viac diskov?
400W Fortron by to mal zvládnuť:notsure, tých 450W patrí pre zdroje značky KME, EC, Maxpower,...
pegy (757)|16.4.2008 22:49
Ja mam podobnu kartu X1900GT , 2x HDD, Athlona 2 GHz, 2x DVD a 400W FORTRON to vsetko taha bez problemov a zatial som nezazil ziadnu nestabilitu... Skor ako na VGA, by som to mozno videl na RAMKy, skus ich prebehnut MEMtestom ... :)
majki77 (32)|17.4.2008 12:09
[QUOTE=Klingacikx;113105]Aký máš zvyšok zostavy? nemáš náhodou viac diskov?
400W Fortron by to mal zvládnuť:notsure, tých 450W patrí pre zdroje značky KME, EC, Maxpower,...[/QUOTE]


mám dva disky ATA, jednu mechaniku DVD RW a sound blaster live, 2GB RAM a AXP64 3000+ Venice
každopádně jsem dneska ráno koukal na zdroj a přímo na něm jsou tyto specifikace:
400W (450W PEAK) (+3,3V & +5V & +12V1 & +12V2=385W MAX)
+3,3V 30A, +5V 28A, +12V1 14A, +12V2 15A, +5Vsb 2A, -12V 0,5A

model zdroje je FSP400-60THN-P

jedná se o starší typ bluestorma s pasivním PFC a je starý cca rok.

edit: koukal jsem na různá fora i v zahraničí a nějak jsem vykoukal, že by problém mohl být ve zdroji proto, že doporučují výkon 30A, což mi součet napájecích větví nedává..... většina nových zdrojů mívá 18 a 18A

Na paměti bych to neviděl, s kartou 7600GS to běhalo naprosto stabilně. Jediné, co mě ještě napadá, je, že se karta může přehřívat, v klidu má teploty v rozmezí 42 - 45°C kolik má při zátěži těžko říct, zkusil jsem to měřit pomocí ATI tray tools, ale problém je v tom, že když zapisuje do logu a při hře spadne, tak se log samozřejmě neuloží :-( Nicméně pro jistotu mám pomocí právě ati tray zvýšené otáčky větráku na 100% při jakékoli teplotě. Deska je taky v pohodě, protože jsem zkoušel dvě a problém se projevuje u obou....
Jo a grafika je Powercolor kde montujou jako chladič Accelero X2
pegy (757)|17.4.2008 18:21
[QUOTE=majki77;113249]mám dva disky ATA, jednu mechaniku DVD RW a sound blaster live, 2GB RAM a AXP64 3000+ Venice
každopádně jsem dneska ráno koukal na zdroj a přímo na něm jsou tyto specifikace:
400W (450W PEAK) (+3,3V & +5V & +12V1 & +12V2=385W MAX)
+3,3V 30A, +5V 28A, +12V1 14A, +12V2 15A, +5Vsb 2A, -12V 0,5A

model zdroje je FSP400-60THN-P

jedná se o starší typ bluestorma s pasivním PFC a je starý cca rok.

edit: koukal jsem na různá fora i v zahraničí a nějak jsem vykoukal, že by problém mohl být ve zdroji proto, že doporučují výkon 30A, což mi součet napájecích větví nedává..... většina nových zdrojů mívá 18 a 18A

Na paměti bych to neviděl, s kartou 7600GS to běhalo naprosto stabilně. Jediné, co mě ještě napadá, je, že se karta může přehřívat, v klidu má teploty v rozmezí 42 - 45°C kolik má při zátěži těžko říct, zkusil jsem to měřit pomocí ATI tray tools, ale problém je v tom, že když zapisuje do logu a při hře spadne, tak se log samozřejmě neuloží :-( Nicméně pro jistotu mám pomocí právě ati tray zvýšené otáčky větráku na 100% při jakékoli teplotě. Deska je taky v pohodě, protože jsem zkoušel dvě a problém se projevuje u obou....
Jo a grafika je Powercolor kde montujou jako chladič Accelero X2[/QUOTE]
No mozes skusit ten zdroj vymenit za nejaky iny, myslim ze uz aj na tomto fore bolo par problemov s tymto zdrojom a ze zato aj mohol ten zdroj ;) Ak mas od niekoho moznost pozicat si, tak to urob a vyskusaj...:)
majki77 (32)|17.4.2008 18:36
[QUOTE=pegy;113465]No mozes skusit ten zdroj vymenit za nejaky iny, myslim ze uz aj na tomto fore bolo par problemov s tymto zdrojom a ze zato aj mohol ten zdroj ;) Ak mas od niekoho moznost pozicat si, tak to urob a vyskusaj...:)[/QUOTE]

jj, kamarád má 500W ale LC.... tak uvidím. Nevíš o nějaké aplikaci, která monitoruje teplotu, dokáže ji zapisovat do logu a průběžně ukládat? tzn, že když se mi vypne monitor a budu nucen dát restart, tak to zůstane v tom logu zapsáno? abych věděl, jaká byla teplota při pádu......

ještě poznatek k tomu zdroji, třeba je to pitomost, ale..... všiml jsem si, že ten podsvětlený vypínač co bluestorm má mi v poslední době svítí strašně slabě....... kdyby byla vadná LED, tak nesvítí asi vůbec, takže by to mohlo na ten zdroj taky ukazovat.....
pegy (757)|17.4.2008 19:46
[QUOTE=majki77;113471]jj, kamarád má 500W ale LC.... tak uvidím. Nevíš o nějaké aplikaci, která monitoruje teplotu, dokáže ji zapisovat do logu a průběžně ukládat? tzn, že když se mi vypne monitor a budu nucen dát restart, tak to zůstane v tom logu zapsáno? abych věděl, jaká byla teplota při pádu......

ještě poznatek k tomu zdroji, třeba je to pitomost, ale..... všiml jsem si, že ten podsvětlený vypínač co bluestorm má mi v poslední době svítí strašně slabě....... kdyby byla vadná LED, tak nesvítí asi vůbec, takže by to mohlo na ten zdroj taky ukazovat.....[/QUOTE]
No s tym ti zial neporadim, skusal si uz aj Riva Tuner?
K tomu zdroju, ano je to mozne, ze uz tie najlepsie chvile ma za sebou, ale brat to ako fakt pokial to neskusis nemozes... Osobne by som mozno prebehol aj RAMKy MEME TESTOM ci nie su nejake posahane, ak to teda nebude tym zdrojom.. ;) Inak teplotu VGA si mozes kludne overit aj dotykom ruky na chladic, ak nebudes moct udrzat ruku tak ma urcite okolo 80-90 C co je dost... za dalsie nemas doma digitalny merac teploty? aj to by ti mohlo pomoct pri urceni teploty ked ti to padne.. ;)
majki77 (32)|17.4.2008 19:51
[QUOTE=pegy;113514]No s tym ti zial neporadim, skusal si uz aj Riva Tuner?
K tomu zdroju, ano je to mozne, ze uz tie najlepsie chvile ma za sebou, ale brat to ako fakt pokial to neskusis nemozes... Osobne by som mozno prebehol aj RAMKy MEME TESTOM ci nie su nejake posahane, ak to teda nebude tym zdrojom.. ;) Inak teplotu VGA si mozes kludne overit aj dotykom ruky na chladic, ak nebudes moct udrzat ruku tak ma urcite okolo 80-90 C co je dost... za dalsie nemas doma digitalny merac teploty? aj to by ti mohlo pomoct pri urceni teploty ked ti to padne.. ;)[/QUOTE]

tam nevím, jestli něco takového je, mrknu na to......
jak říkám RAM to asi nebude, s jinou (slabší) kartou jsem tyhle problémy neměl, navíc problém je takový, že se vypne jen grafika, hra pak běží dál, normálně jsem schopný pomocí alt+f4 hru i PC vypnout poslepu....

tyjo...s tím teploměrem mě to nenapadlo :-)))) mám ale jen lékařský, ten asi takové teploty nesnese ne? navíc, třeba chladič může být vlažný a bude pořádně topit jádro.....
Klingacikx (1545)|17.4.2008 19:51
Môžeš skúsiť odpojiť mechaniku a jeden disk ak zdroj nestíha tak to môže pomôcť.
pegy (757)|17.4.2008 19:52
[QUOTE=majki77;113520]tam nevím, jestli něco takového je, mrknu na to......
jak říkám RAM to asi nebude, s jinou (slabší) kartou jsem tyhle problémy neměl, navíc problém je takový, že se vypne jen grafika, hra pak běží dál, normálně jsem schopný pomocí alt+f4 hru i PC vypnout poslepu....

tyjo...s tím teploměrem mě to nenapadlo :-)))) mám ale jen lékařský, ten asi takové teploty nesnese ne? navíc, třeba chladič může být vlažný a bude pořádně topit jádro.....[/QUOTE]
No lekarsky ti nepomoze, tam je to len do 40 C :D Ale ak je horuci cip na VGA ver tomu, ze aj chladic tomu bude odpovedat a dnesne cipy vedia behat pri 80-90C...
Klingacikx (1545)|17.4.2008 19:55
A dead čipu je niekde cez 120°
majki77 (32)|17.4.2008 21:34
[QUOTE=Klingacikx;113521]Môžeš skúsiť odpojiť mechaniku a jeden disk ak zdroj nestíha tak to môže pomôcť.[/QUOTE]

Nemělo na to vliv připojení a odpojení druhého disku, ani odpojení USB zařízení. Spíše mě napadlo. jestli třeba nějak není slabší jedna větev, která napájí tu grafiku.
majki77 (32)|17.4.2008 21:37
[QUOTE=pegy;113523]No lekarsky ti nepomoze, tam je to len do 40 C :D Ale ak je horuci cip na VGA ver tomu, ze aj chladic tomu bude odpovedat a dnesne cipy vedia behat pri 80-90C...[/QUOTE]

já to myslel tak, že třeba chladič nemusí doléhat na chip,proto by se nemusel zahřívat. Jsem opravdu zvědav v čem je zakopaný pes. snad nebudu muset reklamovat kartu...... a být měsíc bez PC......
pegy (757)|17.4.2008 22:46
[QUOTE=majki77;113568]já to myslel tak, že třeba chladič nemusí doléhat na chip,proto by se nemusel zahřívat. Jsem opravdu zvědav v čem je zakopaný pes. snad nebudu muset reklamovat kartu...... a být měsíc bez PC......[/QUOTE]
No to je pravda, ale v takom pripade by sa ti to prehrievalo extra a mohol by si mat problem uz v 2D, jednoznacne otestuj ten zdroj a ked to nepomoze, tak chod nato od piky, oces PC na potrebne minimum k behu, inak niekedy mozu robit problemy aj nejake USB zariadenia, takze ak nie ten zdroj, tak to osekaj na minum (VGA,RAM,CPU,1xRAM,1x HDD) dokonca aj DVD-RW aj s FDD mozes vyhodit... :)
majki77 (32)|18.4.2008 09:03
[QUOTE=pegy;113604]No to je pravda, ale v takom pripade by sa ti to prehrievalo extra a mohol by si mat problem uz v 2D, jednoznacne otestuj ten zdroj a ked to nepomoze, tak chod nato od piky, oces PC na potrebne minimum k behu, inak niekedy mozu robit problemy aj nejake USB zariadenia, takze ak nie ten zdroj, tak to osekaj na minum (VGA,RAM,CPU,1xRAM,1x HDD) dokonca aj DVD-RW aj s FDD mozes vyhodit... :)[/QUOTE]

Tak přesně tohle jsem zkusil taky, nepomohlo...... jediné, kdy to nedělalo problémy, bylo, když jsem tam dal NV 7600GS... a právě z toho usuzuju na ten zdroj, ona přece jen ta NV má podstatně nižší spotřebu.....
pegy (757)|18.4.2008 13:42
[QUOTE=majki77;113708]Tak přesně tohle jsem zkusil taky, nepomohlo...... jediné, kdy to nedělalo problémy, bylo, když jsem tam dal NV 7600GS... a právě z toho usuzuju na ten zdroj, ona přece jen ta NV má podstatně nižší spotřebu.....[/QUOTE]
OK, ten zdroj si uz skusil? Jasne, ze 7600GS je na tom zo spotrebou ovela lepsie ako X1950PRO, takze ano, napovedy nam vedu k zdroju a nebol by to prvy pripad tochto typu zdroja :)
r34ktor (7477)|18.4.2008 14:32
V peaku je rozdíl ve spotřebě mezi 7600GS a X1950Pro poměrně značných 49W. Čili nejpravděpodobněji se jeví opravdu ten zdroj. Zkus si od nějakého kámoše vypůjčit výkonnější, a odzkoušet to s ním.

Pokud by se prokázalo, že to opravdu způsobuje on, tak je vadný. Mě Fortron 400W tahal bez problémů mnohem žravější sestavu.
majki77 (32)|18.4.2008 14:47
[QUOTE=pegy;113831]OK, ten zdroj si uz skusil? Jasne, ze 7600GS je na tom zo spotrebou ovela lepsie ako X1950PRO, takze ano, napovedy nam vedu k zdroju a nebol by to prvy pripad tochto typu zdroja :)[/QUOTE]

to mě docela překvapuje, myslel jsem, že fortron patří mezi ty lepší výrobce. Jiný zdroj budu zkoušet o víkendu, ale bude to 500W od LC Power..... tak snad neodpálím PC :-)
pas!k (3765)|18.4.2008 14:55
[QUOTE=majki77;113858]to mě docela překvapuje, myslel jsem, že fortron patří mezi ty lepší výrobce. Jiný zdroj budu zkoušet o víkendu, ale bude to 500W od LC Power..... tak snad neodpálím PC :-)[/QUOTE] Fortron mezi ty lepsi vyrobce patri .. coz se rozhodne neda rict o lc power .. je take mozne ze si kapnul na spatny kus .. co je ten fortron zac? 1950 pro zvladne 400w fortron s prstem v nose ..
majki77 (32)|18.4.2008 15:02
[QUOTE=pas!k;113860]Fortron mezi ty lepsi vyrobce patri .. coz se rozhodne neda rict o lc power .. je take mozne ze si kapnul na spatny kus .. co je ten fortron zac? 1950 pro zvladne 400w fortron s prstem v nose ..[/QUOTE]


je to bluestorm s tímhle označením
400W (450W PEAK) (+3,3V & +5V & +12V1 & +12V2=385W MAX)
+3,3V 30A, +5V 28A, +12V1 14A, +12V2 15A, +5Vsb 2A, -12V 0,5A

model zdroje je FSP400-60THN-P
pegy (757)|18.4.2008 18:26
[QUOTE=majki77;113858]to mě docela překvapuje, myslel jsem, že fortron patří mezi ty lepší výrobce. Jiný zdroj budu zkoušet o víkendu, ale bude to 500W od LC Power..... tak snad neodpálím PC :-)[/QUOTE]
No niekedy skusa vyrobca nove suciastky, tlaci dole cenu aby bol konkurencnejsi a sem tam sa aj majster tesar utne... Fortrony su povazovane za to minimum pre solidny bech PC, ale ani to vzdy nemusi byt pravidlo a kazdy vyrobca vyda par blblych kusov, je to aj otazka stastia ;) Inak sa mi nieco mari, ze s tymto zdojom sa tu uz nejake problemy riesili.. ;)
Pavel Boček (4169)|20.4.2008 15:30
No, Fortron už má také svá nejlepší léta za sebou, viz. sekce Zdroje...zdroje s kvalitními kondenzátory začínají od Enermaxu :) Ale není problém koupit Fortron či Seasonic a udělat recap :notsure:D

A pozor na to, že spousta Fortronů je licenčně vyráběna v EC ! Jsou to ty méně známé, často s pasivním PFC...liší se i jejích štítek.
majki77 (32)|21.4.2008 07:26
takže zdroj jsem bohužel nakonec nevyzkoušel, kamárád mi náhradní nesehnal....
ale, nakonec to vypadá na chlazení (teď ještě nevím čeho), protože pokud jsem měl otevřenou bočnici, problémy zmizely......
Zoidik (1405)|21.4.2008 08:46
Tak přidej do zadu ventilátor 120mm třeba http://chlazeni.alza.cz/ventilator-noctua-nf-s12-1200-d65484.htm Ono otevřená bočnice, co se týče kvality chlazení je něco strašného. Ve skříni potřebuješ usměrněný tok vzduchu, ta otevřená bočnice ti v tom udělá docela brajgl
majki77 (32)|21.4.2008 10:05
[QUOTE=Zoidik;114913]Tak přidej do zadu ventilátor 120mm třeba http://chlazeni.alza.cz/ventilator-noctua-nf-s12-1200-d65484.htm Ono otevřená bočnice, co se týče kvality chlazení je něco strašného. Ve skříni potřebuješ usměrněný tok vzduchu, ta otevřená bočnice ti v tom udělá docela brajgl[/QUOTE]

vzadu už ventilátor mám..... sice jen 80mm (větší tam nejde), ale mám :-)
No právě, že mi po otevření bočnice nejde grafika na více než 45°C v zátěži, takže chladič asi bude v pořádku, jenže ono accelero X2 vyfukuje horký vzduch přímo na desku..... místo aby jej rozptýlilo rovnoměrně po bedně.
Zoidik (1405)|21.4.2008 10:33
[QUOTE=majki77;114936]vzadu už ventilátor mám..... sice jen 80mm (větší tam nejde), ale mám :-)
No právě, že mi po otevření bočnice nejde grafika na více než 45°C v zátěži, takže chladič asi bude v pořádku, jenže ono accelero X2 vyfukuje horký vzduch přímo na desku..... místo aby jej rozptýlilo rovnoměrně po bedně.[/QUOTE]

Tak to by mohl být ten tvuj problém. Nešlo by nějakou domácí úpravou přidat na ten chladíč nějaký tunel, který by ti odvedl teplo teplo mimo desku? použít nějaký odolnější plast vuči teplu a nějak ho tam připastit a výfuk udělat někdeu toho zadního ventilátoru pokud by se ti to tam vešlo.
majki77 (32)|21.4.2008 10:40
[QUOTE=Zoidik;114946]Tak to by mohl být ten tvuj problém. Nešlo by nějakou domácí úpravou přidat na ten chladíč nějaký tunel, který by ti odvedl teplo teplo mimo desku? použít nějaký odolnější plast vuči teplu a nějak ho tam připastit a výfuk udělat někdeu toho zadního ventilátoru pokud by se ti to tam vešlo.[/QUOTE]

to půjde asi dost těžko, když se na to accelero podíváš http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10512507N0CA0AM8RZ, tak fouká vzduch dolů (ten výduch je těsně nad deskou) a natahuje jej len přes díru v chladiči, spíše to vidím na zalmanovu VF900 nebo 1000
Pavel Boček (4169)|21.4.2008 13:05
No, můžeš zkontrolovat teploty desky (severní můstek), případně zkusit rukoměr, jestli je to opravdu ono :) Pokud to nepůjde vyřešit průvanem, tak dej lepší chladič na desku...

[SIZE="1"]Šla tu vůbec informace o desce ? :notsure[/SIZE]
majki77 (32)|21.4.2008 13:41
[QUOTE=Pavel Boček;115018]No, můžeš zkontrolovat teploty desky (severní můstek), případně zkusit rukoměr, jestli je to opravdu ono :) Pokud to nepůjde vyřešit průvanem, tak dej lepší chladič na desku...

[SIZE="1"]Šla tu vůbec informace o desce ? :notsure[/SIZE][/QUOTE]

nešla :-)
problém mi to dělalo u ASUS K8N a teď u MSI K8T
Pavel Boček (4169)|21.4.2008 13:54
Ta první je nForce 4 a má miniaturní chladič, ta druhá je která verze K8T ? Je jich vícero...Každopádně Zalman či PrimeCooler pokud si nevěříš s průvanem by to měl uchladit, je-li to opravdu teplotou (podívej se na teplotu při zavřené a otevřené skříni).
majki77 (32)|21.4.2008 14:12
[QUOTE=Pavel Boček;115031]Ta první je nForce 4 a má miniaturní chladič, ta druhá je která verze K8T ? Je jich vícero...Každopádně Zalman či PrimeCooler pokud si nevěříš s průvanem by to měl uchladit, je-li to opravdu teplotou (podívej se na teplotu při zavřené a otevřené skříni).[/QUOTE]

ta první je Nforce 3 a ta druhá je chipset Via KT800 Teplotu jsem zkoušel měřit na kartě, je tem v klidu rozdíl cca 10°C (otevřená bočnice 35°C a zavřená cca 42 - 45°C) Při zátěži mi u otevřené bočnice psal ATI tray tools maximum asi 48°C (asi hodina hraní battlefield2). Při zavřené nevím, protože se mi při vypnutí grafiky a následném vypnutí PC neuloží log.....
pegy (757)|21.4.2008 16:08
[QUOTE=majki77;114936]vzadu už ventilátor mám..... sice jen 80mm (větší tam nejde), ale mám :-)
No právě, že mi po otevření bočnice nejde grafika na více než 45°C v zátěži, takže chladič asi bude v pořádku, jenže ono accelero X2 vyfukuje horký vzduch přímo na desku..... místo aby jej rozptýlilo rovnoměrně po bedně.[/QUOTE]
No takze Ja by som skusil dat do predu 120mm na nasavanie studeneho vzduchu a do zadu namiesto toho 80mm dat dalsi 120mm na vyfuk ohriateh vzduchu (pozor na orientaciu!!!) nasledne ako pisal Pavel Boček, vymenit chladic na SM (severni mustek) a budes v pohode, skusil by som asi najprvtie 2x 120mm fany... ;)
Klingacikx (1545)|21.4.2008 16:22
Siahni na chladič SB či na ňom udržíš ruku. Ten nForce 3 250 sa vie dosť zahriať
r34ktor (7477)|21.4.2008 17:17
Navrhuji jednodušší postup: vyndat kartu, a odzkoušet ji v jiném PC. Může být taky prostě vadná.
majki77 (32)|22.4.2008 08:48
[QUOTE=pegy;115100]No takze Ja by som skusil dat do predu 120mm na nasavanie studeneho vzduchu a do zadu namiesto toho 80mm dat dalsi 120mm na vyfuk ohriateh vzduchu (pozor na orientaciu!!!) nasledne ako pisal Pavel Boček, vymenit chladic na SM (severni mustek) a budes v pohode, skusil by som asi najprvtie 2x 120mm fany... ;)[/QUOTE]

mno....to bude asi problém..... na case momentálně jedu s otevřenou bočnicí a bez jakýchkoli problémů.
majki77 (32)|22.4.2008 08:49
[QUOTE=Klingacikx;115116]Siahni na chladič SB či na ňom udržíš ruku. Ten nForce 3 250 sa vie dosť zahriať[/QUOTE]

no tu nForce 3 250 už právě nemám, pořídil jsem si K8T neo od MSI.....
majki77 (32)|22.4.2008 08:50
[QUOTE=r34ktor;115149]Navrhuji jednodušší postup: vyndat kartu, a odzkoušet ji v jiném PC. Může být taky prostě vadná.[/QUOTE]

to jsem zkoušel a nebyl problém.... fakt je ten, že jsem u toho známého neměl zavřenou bočnici....
pegy (757)|22.4.2008 14:15
[QUOTE=majki77;115494]to jsem zkoušel a nebyl problém.... fakt je ten, že jsem u toho známého neměl zavřenou bočnici....[/QUOTE]
Tak to vyskusaj s tou zavretou bocnicou a uvidis...

K CASE, nuz ked sa vyberaju take "chutovky" tak potom moze byt problem s chladenim, inak mozno by fakt pomohla ta vymena chladicu na SM(severny mostik).. ;)
majki77 (32)|25.4.2008 15:09
takže je to jasné, celý týden s otevřenou bočnicí ani jeden pád....... chce to nový case.......
majki77 (32)|7.5.2008 07:20
ještě k těm teplotám karty, mám AGP verzi 1950PRO a na jedné straně je nějaký chip, který má na sobě jen takovou "žvýkačku" a příšerně topí, prst na něm nejde udržet, předpokládám, že to bude nějaký můstek pro převod PCIE - AGP, je to normální?