reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Testy zdrojov - CHILL 400P3 - 12V dve vetvy

GABO (5)|19.5.2006 10:55
Vdaka za test zdrojov, mal by som len na autora par otazok hlavne co sa tyka spaleneho Chillu + toho problemu okolo 2X12V.

V prehlade zdrojov ste pri CHILL 400P3 pisal ze zdroj ma len jednu 12V, pricom je vsade pisane ze ma normalen 2X12V. Nakolko zdroje predavame a pod. chcem si zaobstarat vyjadrenie od vyrobcu k tomuto problemu. Ja sa do tejto problematiky zdrojov na pohlad az tak dobre nevyznam, preto by som poziadal nejaky kratky komentar k tomuto problemu.

Co sa tyka vysledku testu a spalenia -> pisal som uz k tomu komentar pod clankom tu je jeho znenie>

CHILL 450A2/520A2 po vydani do obehu (prve revizie) mali problemy s vypínanim po urcitej dobre hlavne na zakladnej doske DFI UT NF4 Ultra D Lanparty kde doslova vsetky kusy robili / spravali sa vypnutim (pre spojazdnenie trebalo zdroj odpojit a nechat ho kusok "bez stavy"). Po konzultaci so spolocnostou, ktora tieto zdroje vyraba mi bolo povedane, ze sa zapina ochrana a zdroj vypne resp. je to kvoli diagnostickemu obvodu (bolo to myslene na celkom narocne napajanie daneho typu dosky).

Je zaujimave ze vtedajsie 400P2 zdroje tymto neduhom az tak netrpeli a vratili sa snad iba zo 2/3 kusy.

Vyjadrenie ktomuto problemu mal CHILL aj na vlastnej stranke v novinkach, kde sa vyjadril ze vsetky tieto zdroje stiahne a vymeni za nove. Takto sa to aj stalo, zial medzitym chill ziskal hodne negativnu reklamu.

Pre priklad len spomeniem ze rovnako a spolu s DFI danym typom dosky sa spravali aj prve revizie Seasonicu S12 (500 a 600W modely) a tiez som mal zakaznika na TAGAN Easycon 430W ktoremu sa stavalo v kombinacii s danou doskou to iste.

Co sa tyka takeho vycucu z predaja nove revizie 520A2,450A2/A3 a 400P2/P3 uz boli bez problemov a vratilo sa do max. 5ks z 450A2 prave kvoli piskaniu pri vypnutom PC (a zapnutom zdroji)...na pocet predanych kusov to je dost zanedbatelne.

Tym nechcem zmietnut zo stola autorove vysledky -> je mozne ze mal vadny kus, pripadne opet Chill nepotestoval poriadne to co dava na trh (aj ked 400P3 model nebola ziadna reklamacia).
Martin Šejnoha (255)|26.6.2006 02:17
CHILL 400P3, který jsem testoval NEMÁ oddělené 12V větve, výrobce sice píše že ano ale ve skutečnosti to tak není, jak milé... jinak jsem si téměř jist že jiný kus by odešel také, to co je uvnitř zdroje rozhodně neodpovídá uváděnému výkonu. Shrnul bych to takto: CHILL 400P3, který jsem testoval je jen a jen vysoce leštěný prd(no flame please) a to se ještě dosti krotím ve svých výrazech.
risomas (3)|25.7.2006 21:30
Nomam Chill 400 este verziu 1.3 a doteraz som myslel ze je vcelku dobry ale s novou zostavou PD805@3800 1.5V 7600GS@GT sa ukazalo ze je naprd. Musel som vymenit pomaly vetrak za trochu rychlejsi s manualnim ovladanim otacok bo na 1000ot co mal max sa neprijemne zahrieval cez 50 C.
Je strasne makky. Pri nezatazenom CPU kolise napatie okolo 1.5V ale pri zatazi klesne pod 1.35V co je standard na procaku pri nominalnej frekvencii. Skusal som procak aj na 4.1 G a v poho ale pri zatazeni to spadlo vzdy po chvilke.
Boli to asi vyhodene prachy teraz pozeram bud po TT thoughtpower 650 v testoch mal najlesiu ucinnonst (85%) aj ked by mohol byt trochu tvrdsi. Alebo ENERMAX Libery 500/600 popripade silverstone 500
GABO (5)|28.7.2006 15:18
Ten 400W model chill uz naozaj nie je schopny utiahnut tak OCrnuty CPU...na to aspon ten Liberty 430 / Seasonic S12 430 (pripadne 500W modely).
Sharker (11)|6.9.2006 00:53
Ahoj gabo zaujimala by ma tvoja reakcia na posledny dost zaujimavy clanocek co dneska vysiel.
Mne to pripada dost zvlastne z casti az neobjektivne .. ta prva cast je vporiadku no predsa len zatazovat 400w zdroj 400w kontinualne v laboratornych podmienakch jednu hodinnu nieje zrovna standardna metoda testovania.
Keby bol rovnako zatazovany aj seasonic a prezil by to pripadne by to autor cele zachytil na video bolo by to hned doverihodnejsie a nepripadalo by mi to ako antikampan na znacku chill .....
No pravda bude asi niekde uprostred.
navrhujem autorovi recenzie doplnit do testu vysledky este jedneho zdroja chill a spolu snim v rovnakych podmienkach otestovat aj dalsie zdroje od inych vyrobcov v rovnakej cenovej hladine :D

PS: AK SA POTVRDI ZE ZDROJE CHILL SU TAK ZLE AKO TO V TEJ RECENZII VYPADA NAVRHUJEM ZAKAZAT ICH PREDAJ .... SAK TO NEIJE NORMALNE ..AKO TIE ZDROJE ODCHADZAJU A AKO JE POROBENE TO PFC :eek:
freemen (6)|7.9.2006 00:43
No vzhledem k tomu že při velkém testu 14ti zdrojů na SHW testovaný Chill (pouze 400 wattový) schořel také, tak lze tento další důkaz brát naprosto věrohodně. podle meho pokud je na zdroji napsáno že je schopen dodávat 400W tak by tomu tak mělo opravdu být, právě takovéto důkladné testy oddělí kvalitu od smetí...
Sharker (11)|31.3.2007 14:22
Vsimli ste si ze sa tie Shity zacinaju znova objavovat :mistake Myslel som ze ceska obchodna inspekcia ich predaj zakazala .. jak je toto mozne :stupid

http://www.barbone.cz/?stiid=59266&strsort=9XR&str=0&tit=ZD%20ZDROJ%20CHILL-INOVATION%20CP-520A2%20520W%20140mm%20FAN%20Dual%2012V

:hmm
P@pi (1519)|31.3.2007 16:07
Co ty víš... třeba je uvnitř překopali (i když tomu ani za mák nevěřim).
Sharker (11)|2.4.2007 21:38
[quote=P@pi]Co ty víš... třeba je uvnitř překopali (i když tomu ani za mák nevěřim).[/quote]
Tomu snad ani sam neveris .... :idea
br4n0 (23)|26.5.2007 21:54
zdroje Chill robi SHENZHEN CHI YUAN INDUSTRIAL CO LTD, ktory robi aj LC Power, cim sa, myslim vsetko vysvetluje.
P@pi (1519)|26.5.2007 22:04
Co se tím vysvětluje?

Topower také vyrábí Tagany (:thumb) a Spire (:thumbdown).
Antec si nechává zdroje vyrábět u HEC (:thumbdown), Channel Well Tech. (+-), Seasonic (:thumb), FSP (:thumb).
Partis taky vyrábí Fortrony (:thumb) a Eurocase (:thumbdown).
br4n0 (23)|27.5.2007 11:46
vysvetluje sa tym (ne)kvalita chill-ov, ktoru dobre pozname z LC power.

/urcite partis vyraba fortrony? nekupuje ich? podla ich stranky potom robia aj epsilony.