reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Laboratoř 31.03.2008: Gigabyte GA-586HX (rev. 1.55)

boboco (1987)|31.3.2008 21:08
Jednalo se o základní desku Gigabyte GA-586HX (rev. 1.55)
Pro uznání správné odpovědi nebylo nutné uvádět revizi.

Autorem této hádanky je člen našeho fóra pavel_p


Seznam úspěšných řešitelů, kteří dnes získali ocenění:

odb, scratchy27, jules79, Encore1106, wixen, r34ktor, ...No...Name..., mrozu, pcmaker, johny__g, Pabler
LSHW_2008_03_31.jpg LSHW_2008_03_31a.jpg
...No...Name... (586)|31.3.2008 21:20
:p:p...Hledal jsem sice hodinu..:idea..ale nakonec jsem našel...Ještě štěstí že tam nemusela být ta revize,já našel totiž jen nějakou revizi 2...ale i tak se to počítá:D
Encore1106 (424)|31.3.2008 21:21
Už jsem to chtěl vzdát, ale pak jsem narazil na seznam verzí desek GA-586, tak jsem postupně googlil, až jsem se dostal k HX...

Moc díky za hádanku :o)
johny__g (6387)|31.3.2008 21:34
Tahle deska se dělala i v několika klonech, třeba tento. I BIOS byl shodný.
Frog (510)|31.3.2008 21:39
pátral som, ale po čase som to vzdal. Mimochodom nejak malý počet úspešných detektivov. Ťažke to nebolo, len čas ma človek až ked suťaž konči :D
ICE_D (2754)|31.3.2008 21:44
Asi se budu opakovat, ale jsem tak demoralizovan, ze tyhlety archaismy ani nehledam. To by neslo davat do hadanek AKTUALNI hardware? Posledni aktual byl Asus Commando, ale od ty dooby uplynulo hoooodne tydnu :(
pavel_p (993)|31.3.2008 21:45
[QUOTE=johny__g;106729]Tahle deska se dělala i v několika klonech, třeba tento. I BIOS byl shodný.[/QUOTE]
Dobrý o takovém výrobci jsem v životě neslyšel.

K těm revizím: zkoušel jsem obtížnost images.google.com: 6x simm 4x pci 4x isa dalo odkaz na ruský THG tam byla GA-586HX2 až na 1/4 podobná. To jsem měl asi za minutu. Pak mi dost dlouho trvalo najít jiné obrázky a GA-586HX jsem našel až na stránkách gigabytu na základě blízkých modelů. A to jsem si myslel, že najít takový unikát s třemi paměťovými banky bude otázka chvilky.

PS: nechcete ji někdo z Brna? Přidám sbírku ISA karet, AT zdroj, 1.6GB disk nebo 4GB SCSI, jen PCI grafiky se nechci zbavovat, hodí se mi pro diagnostiku. Jedou na tom skvělé hry jako Quake, StarCraft, Transport Tycoon, Diablo, EF2000, SimCity3000 a přehraje to plynule filmy v MPEG-1 :-) co ještě byste chtěli.
boboco (1987)|31.3.2008 21:49
[QUOTE=ice_d;106744]Asi se budu opakovat, ale jsem tak demoralizovan, ze tyhlety archaismy ani nehledam. To by neslo davat do hadanek AKTUALNI hardware? Posledni aktual byl Asus Commando, ale od ty dooby uplynulo hoooodne tydnu :([/QUOTE]

Snažím se dělat hádanky pestré, pokud je ale možnost nějakého staršího, zajímavého HW, vždy ho upřednostnm před novým HW. Nový HW je v drtivé většina opravdu jednoduchý. Ale uznávám, toto byl lehký extrém:)
odb (505)|31.3.2008 21:50
pekná hádanka. Bola tam nejaká predstava, doladil som to googlom, tak mi to netrvalo príliš dlho. Takýto starý hardware mám rád. U takéhoto staršieho HW je to ťažšie s identifikáciou výrobcu keďže vtedy ešte jednotlivý výrobcovia sa nesnažili odlišovať jeden od druhého ( žiaden atypický chladič, farba PCB a podobne). O to to bolo zaujímavejšie.
Frog (510)|31.3.2008 21:52
[QUOTE=ice_d;106744]Asi se budu opakovat, ale jsem tak demoralizovan, ze tyhlety archaismy ani nehledam. To by neslo davat do hadanek AKTUALNI hardware? Posledni aktual byl Asus Commando, ale od ty dooby uplynulo hoooodne tydnu :([/QUOTE]

100 percent, suhlasim, tiež by som aspon každy druhy tyžden privital niečo podobne (nove).
ICE_D (2754)|31.3.2008 22:20
[QUOTE=Frog;106758]100 percent, suhlasim, tiež by som aspon každy druhy tyžden privital niečo podobne (nove).[/QUOTE]

No to je napad! Muze bejt vzdycky jeden tejden archaismus pro hardcore fanatiky a druhej tejden neco soucasnyho schudnejsiho pro normalni lidi :D A takhle dokola stridat to tyden co tyden ;)
boboco (1987)|31.3.2008 22:57
[QUOTE=ice_d;106787]No to je napad! Muze bejt vzdycky jeden tejden archaismus pro hardcore fanatiky a druhej tejden neco soucasnyho schudnejsiho pro normalni lidi :D A takhle dokola stridat to tyden co tyden ;)[/QUOTE]

Jestli budete zlobit, budu vám dávat fota zákl. desek, které ještě nebyly uvedeny na trh:p:D a kde je tudíž i mr. Google houby platný:turtle

No - nezbývá než říct, počkejte si na příští týden:)
Wlcek (379)|31.3.2008 23:37
Moc pěkna hadanka, jen tak dál. Škoda, že sem na ni neměl čas... :-(
Intri (3490)|31.3.2008 23:53
Já taky ne... A to se mi docela líbila, od pohledu.:-) Co tam je za procák v ní? Tipl bych to na nějakou 486ku, možná DX2.:-)
Wlcek (379)|1.4.2008 00:34
Nene, to bude nějaky Pentium nebo Pentium MMX až do 200MHz :-) Popřipadě Cyrix, AMD K6 nebo Pentium OverDrive (to je ve specifikacich). Ja bych to hadal tak na Pentium MMX nejspiš 166MHz :-)
kane.shw (1231)|1.4.2008 00:41
[QUOTE=ice_d;106787]No to je napad! Muze bejt vzdycky jeden tejden archaismus pro hardcore fanatiky a druhej tejden neco soucasnyho schudnejsiho pro normalni lidi :D A takhle dokola stridat to tyden co tyden ;)[/QUOTE]

Nápad to jistě špatný není, ale bojím se, aby tím toto "hádání" neztratilo svůj půvab. Přeci jen, v novějším hardwaru jsou lidi zběhlí mnohem víc (po gůglu se těch fotek taky válí hafo víc), a byl bych osobně opravdu nerad, kdyby se z toho stala nějaká tuctovka pro připisování ocenění, posléze kreditů :( Navíc si člověk daleko víc váží něčeho, co mu dalo osobně něco málo zabrat, co ho něco naučilo, co mu ukázalo/připomnělo zcela jiný směr hardware - alespoň u mě to tak je ;)
Byla by škoda, kdyby obrázek uhodl každý, kdo se na něj podíval a 15 minut gůglil, nemyslíte?

Snad je to chápáno tak, jak jsem to myslel :thumb


[QUOTE=boboco;106815]Jestli budete zlobit, budu vám dávat fota zákl. desek, které ještě nebyly uvedeny na trh:p:D a kde je tudíž i mr. Google houby platný:turtle

No - nezbývá než říct, počkejte si na příští týden:)[/QUOTE]

boboco jistě nemá jednoduchou práci. Některé jeho hádanky mě pěkně namíchly, vyšplouchly, nebo jsem jen koukal a pomalu nevěděl, kde začít :angry Ale na druhou stranu jsou to jen hádanky ;)

Občas je to sice vážně extrém (třeba jako dnes :) - což je ale subjektivní), ale jindy je to v pohodě, člověk se koukne po netu, opráší různé servery a angličtinu (či jiný jazyk) a buď najde nebo nenajde...

Řekl bych, že vovovotomtoje :D ;)
mrozu (87)|1.4.2008 01:30
Tak dneska to bylo hodne rychly, precet jsem typ southbridge, z toho mi to vyplivlo jmeno cipovy sady a kdyz jsem dal hledat obrazky MB s intel 430HX, vyplivlo to ten spravnej na prvnim miste :)

Jinak stary HW v hadankach mi nevadi, i kdyz tohle je trosku extrem... spis by ale mohl byt pestrejsi. Vzdyt neexistuji jenom zakladovky a grafiky ne? :)
kane.shw (1231)|1.4.2008 09:00
Tak řekl bych, že největší hardcore (tedy alespoň na první pohled pro mě), byla hádanka z 19.11. 2007 :D viz. dole
Obecně obrázky s PCBčky nejsou špatné, jsou členité, člověk se může chytit spousty různých věcí - je tu více možností :thumb Každý se chytí něčeho jiného :D
LSHW_2007_11_19.jpg
ICE_D (2754)|1.4.2008 18:04
[QUOTE=kane.shw;106869]Nápad to jistě špatný není, ale bojím se, aby tím toto "hádání" neztratilo svůj půvab. Přeci jen, v novějším hardwaru jsou lidi zběhlí mnohem víc (po gůglu se těch fotek taky válí hafo víc), a byl bych osobně opravdu nerad, kdyby se z toho stala nějaká tuctovka pro připisování ocenění, posléze kreditů :( Navíc si člověk daleko víc váží něčeho, co mu dalo osobně něco málo zabrat, co ho něco naučilo, co mu ukázalo/připomnělo zcela jiný směr hardware - alespoň u mě to tak je ;)
Byla by škoda, kdyby obrázek uhodl každý, kdo se na něj podíval a 15 minut gůglil, nemyslíte?

Snad je to chápáno tak, jak jsem to myslel :thumb
[/QUOTE]

Hm, jenze kdyz uvidim neco v cem je zapichanejch 6 SIMM RAMek, malinkej procesurek s malinkym chladicem, 4 ISA a 4 PCI, tak si reknu, hm to je z doby, kdy jsem vedel, ze existuje 486ka a Pentium a ze na Pentiu se NHLko nesekalo a na 486ce jo :D
Proste pro me je takovahle hadanka ztratou casu. V ty dobe jsem o pocitacich nic nevedel, tak jak mi ma nejakej archaickej obrazek neco rict? :(
Pak se KP divi, ze se zdejsich soutezi ucastni jen zlomek komunity a prej jaka je to skoda. Ja uz se vubec nedivim, od listopadu jsem hadanku pres veskere snazeni uhodl dvakrat. Jednou to bylo Asus Commando a podruhy uplnou nahodu SB CT2760 nebo jak to bylo.
A jinak? Pardon, ale kdyz se vzdycky prohrabuju hodinu-dve na netu vsim moznym a nic nenechazim, tak me to demoralizuje a tyden co tyden, je moje snazeni kratsi, protoze se to proste uhodnout neda...
Tak at se pak nikdo nedivi, ze normalni stredne znali lidi hardwaru to nebavi, tak se neucastni.
A ja rikam: KDYZ HADANKY, TAK PRO VSECHNY :D
Intri (3490)|1.4.2008 18:15
No jo, já hádal podle chladiče, takový měla totiž moje 486ka.:-)
predator8003 (0)|1.4.2008 20:04
ja som to na nete hadam viac ako hodinu a aj tak som ju nenasiel, stale som si myslel, ze to bude ASUS
-HoNY- (557)|1.4.2008 21:28
Jsem se přihlásil na fórum až ve 22h, tuhle desku jsem měl.
...No...Name... (586)|1.4.2008 21:33
Já bych to tak nehrotil kucí...Vetšina těch věcí co se hádá,je z dob kdy jsem o nějakém počítači ani nevěděl...a ani mně to netížilo...Takže bych si mohl stěžovat že jsme v nevýhodě,protože o stakou techniku se opravdu nezajímám.Ale proč to?Alespoň se naučím pořádně hledat na netu a pak,až budu něco potřebovat,nebude takový problém to najít...Takže mně ty staré věci neva...a tady je můj,asi usměvný,postup hledání...old motherboard-intel motherboard-old asus motherboard-intel asus-386-486 a pak už sem konešně našel co jsem hledal...A hoďka byla v tahu:).Příště tu bude rychlejší;)

A ta radost,když jsem viděl svůj nick mezi vyhrávajícími...to za tu hodinu stálo!
kane.shw (1231)|1.4.2008 21:37
[QUOTE=-HoNY-;107160]Jsem se přihlásil na fórum až ve 22h, tuhle desku jsem měl.[/QUOTE]

Tak tomu se říká smůla... cítím s tebou :cry

Já se k této nádance taky nedostal :(, ale přiznám se, že bych ji nedal... Ale o tom to hádání je - jednou se uhodne a jindy ne ;)

Jsem zvědav, co zas ukuchtí boboco příští týden :notsure Co třeba nějaký parní procesor? ;) :D :runaway
Sieben (513)|2.4.2008 23:08
já top pros*al...zase sem zapomněl..ale není se čemu divit..až teď sem si vzpomněl že v pondělí je hádanka...sme měl úplně jiný starosti:(