reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

HP LP2065 jako alternativa k LG L2000C?

AdyOne (2)|22.9.2006 21:05
Dobry den,

uz vice nez 2 mesice planuji nakup noveho LCD monitoru. Idealni pro me by byl 20" s pomerem stran 4:3 (1600x1200px). Primarne jej budu pouzivat pro praci (webdesign, obcas fotografie), dale internet a kancelarske aplikace.

Po dlouhem hledani na internetu jsem dospel k zaveru, ze idealni pro me bude LG L2000C. Monitor vypada vyborne a v recenzi na zive.sk jej celkem chvalili. Globalni problem je vsak jeho totalni nedostupnost.

Vzhledem k tomu, ze uz na nej cekam vic nez mesic a stale nic, rozhodl jsem se najit alternativu.

Celt jsem recenzi zde na sh.cz na HP LP2065 a z podobnych LCD 20" vychazi asi nejlepe. Odezva pro me neni az tak kriticka, hry nehraji. Jak je na tom ono nehomogeni podsviceni v praxi? Pri praci?

Doporucili byste mi jej ke koupi? Nebo existuje nejaka alternativa do 11000,- bez DPH? Rad bych se vyhl monitorum s technologii TN a take bych radsi 4:3, nez 16:10.

Diky moc za jakekoliv nakopnuti.
Rakosnicek (17)|23.9.2006 08:06
Dobrý den,

tak už jsme minimálně dva co řeší tenhle problém. Hledal jsem dvacetipalcový monitor - neširokoúhlý primárně pro práci, ale i na hry. Mezi mými kandidáty byl samozřejmě LG L2000C, ale ten je, jak jste psal nedostupný - pouze na http://www.amazon.de pišou, že ho mají na skladě, ale nechce se mi objednávat monitor z Německa. A pak jsem měl možnost vyzkoušet HP LP2065 - podle recenze na sh by měl mít slabší odezvu a podsvícení, ale nic takového jsem neviděl. U podsvícení je spíš důležitější jak máte postavený monitor vůči oknu a odezva mi přišla v pohodě. Takže já jsem se nakonec rozhodnul pro HP LP 2065:)
Pavel Kovač (374)|24.9.2006 15:35
Dobrý den,
no tak to jak máte postavený monitor vůči oknu nemá vliv na podsvícení.
Ale je pravda, že HP teďka dělá hodně dobré monitory s perfektním poměrem cena/výkon. Samozřejmě existují ještě lepší monitory, ale za tu cenu se hledají horko těžko.
FUNdamentalista (40)|25.9.2006 10:55
ja som tez povodne riesil LG L2000C ale nasiel som aj iny monitor LG M203WX tez 20palcovy s S-IPS ale sirokouhly ale zase z TV tunerom tu je link na recenziu> http://pocitace.sme.sk/clanok.asp?cl=2859944
AdyOne (2)|27.9.2006 22:03
Tak a je doma :) Zrusil jsem objednavku na LG a poridil HP LP2065. Mam ho na stole par hodin. Prvni poznatky: stabilni konstrukce, brilantne ostry, super barvy. Jenom jsem trosku bojoval s kabely, kterym se nechtelo do nohy monitoru.

Uvidime po par tydnech provozu.