reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

z DDR na DDR2

thymalus (1)|1.4.2008 12:25
Mám asi blbej dotaz. Je možný na desku, kde byla původně ddr dát paměť ddr2?
Jedná se o desku Gigabyte 8IEX, na stránkách gigabyte jsem k tomuhle konkrétně nic nenašel, jen technický popis. Díky.
1.6dynamic (54)|1.4.2008 12:47
[QUOTE=thymalus;106926]Mám asi blbej dotaz. Je možný na desku, kde byla původně ddr dát paměť ddr2?
Jedná se o desku Gigabyte 8IEX, na stránkách gigabyte jsem k tomuhle konkrétně nic nenašel, jen technický popis. Díky.[/QUOTE]

Odpoveď je ÁNO, ale jedine ak použiješ kladivo a hrubú silu. Ony totiž RAMky DDR a DDR2 nie sú rozmerovo rovnaké ani elektricky zameniteľné.

http://en.wikipedia.org/wiki/DDR2_SDRAM

Backwards compatibility

DDR2 DIMMs are not designed to be backwards compatible with DDR DIMMs. The notch on DDR2 DIMMs is in a different position than DDR DIMMs, and the pin density is slightly higher than DDR DIMMs in desktops. DDR2 is a 240-pin module, DDR is a 184-pin module. Notebooks have 200-pin modules for DDR and DDR2.

Faster DDR2 DIMMs are compatible with slower DDR2 DIMMs; however, the faster module runs at the slower module's speed. Using slower DDR2 memory in a system capable of higher speeds results in the bus running at the speed of the slowest memory in use.
Maximus12 (763)|1.4.2008 12:48
ne nejde, ty paměti sou jiné
scratchy27 (315)|11.4.2008 23:40
[QUOTE=1.6dynamic;106931]Odpoveď je ÁNO, ale jedine ak použiješ kladivo a hrubú silu. Ony totiž RAMky DDR a DDR2 nie sú rozmerovo rovnaké ani elektricky zameniteľné.

http://en.wikipedia.org/wiki/DDR2_SDRAM

Backwards compatibility

DDR2 DIMMs are not designed to be backwards compatible with DDR DIMMs. The notch on DDR2 DIMMs is in a different position than DDR DIMMs, and the pin density is slightly higher than DDR DIMMs in desktops. DDR2 is a 240-pin module, DDR is a 184-pin module. Notebooks have 200-pin modules for DDR and DDR2.

Faster DDR2 DIMMs are compatible with slower DDR2 DIMMs; however, the faster module runs at the slower module's speed. Using slower DDR2 memory in a system capable of higher speeds results in the bus running at the speed of the slowest memory in use.[/QUOTE]

No, už jsem slyšel o maníkovi kterýmu se DDRII povedlo "narvat" do DDR slotu. Holt lidi jsou šikovný :-D
Klingacikx (1545)|12.4.2008 09:06
[quote=scratchy27;111203]No, už jsem slyšel o maníkovi kterýmu se DDRII povedlo "narvat" do DDR slotu. Holt lidi jsou šikovný :-D[/quote]
ale určite mu to nefungovalo...
Pabler (425)|12.4.2008 12:05
urcite to slo aspon do doby "Power-UP", potom zápachovy test
r34ktor (7477)|12.4.2008 12:38
Pokud si seženeš patřičnou redukci, tak to jde. IMHO se to ovšem nevyplatí, a je lepší koupit novou desku.