reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

eXistuje vubec takovy case?

czolaf (68)|1.4.2008 12:31
Zvazuju vymenu case, kriterium krome kvalitniho materialu a zpracovani je:

pro ATX
- alespon 6 pozic na 3.5"
- alespon 2 pozice na 5.25"
- prostor mezi poslednim rozsirujicim slotem a podlahou case > 6cm ( pro umisteni HD3870 s Accelero + 12cm
fan) aby to melo odkud sat vzduch

Pokud nekdo mate tip poradte prosim, jsem stravil hledanim uz asi 3 hodiny na vetsich shopech s PC komponety a zatim nez zazracneho.
kane.shw (1231)|1.4.2008 16:06
A co třeba Sharkoon Rebel - verze Rebel 12 je zrecenzovaná tady :thumb
cool.user (2822)|1.4.2008 16:31
[QUOTE=kane.shw;106990]A co třeba Sharkoon Rebel - verze Rebel 12 je zrecenzovaná tady :thumb[/QUOTE]

[QUOTE=czolaf;106927]- prostor mezi poslednim rozsirujicim slotem a podlahou case > 6cm ( pro umisteni HD3870 s Accelero + 12cm [/QUOTE]

:rolleyes:
Janyk1 (997)|1.4.2008 16:38
- prostor mezi poslednim rozsirujicim slotem a podlahou case > 6cm ( pro umisteni HD3870 s Accelero + 12cm
fan) aby to melo odkud sat vzduch

no... posledni rozšiřující slot většinou nebývá PCIe x16, ten je blíž k procesoru ne???Co máš za desku???
EDIT: sry, ty to maš v podpisu...CF, tak to jó...
Imho-cenovej strop?
Do toho Centuriona se to vejde v pohodě???
Co se tak divam na tu desku, všechny sloty jsou PCIe x16?(verze 1 nebo 2?) nebo jak to tam je?páč jestli jsou stejný, tak to dej do těch tmavě modrejch:)-ale asi nebudou, když to tak nemaš, na czc pišou všechn x16, takže to asi bude 2sloty verze 2 a 2sloty verze 1(tj. verze 2 x8).

//kurňa, to sem se do toho zamnotal :runaway


"rejp: crossfire kdyz uz :P" - jasně díky:)
cool.user (2822)|1.4.2008 16:41
[QUOTE=Janyk1;107007]
EDIT: sry, ty to maš v podpisu...SLI, tak to jó...[/QUOTE]

rejp: crossfire kdyz uz :P

[QUOTE=Janyk1;107007]Co se tak divam na tu desku, všechny sloty jsou PCIe x16?(verze 1 nebo 2?) nebo jak to tam je?páč jestli jsou stejný, tak to dej do těch tmavě modrejch:)-ale asi nebudou, když to tak nemaš, na czc pišou všechn x16, takže to asi bude 2sloty verze 2 a 2sloty verze 1(tj. verze 2 x8).[/QUOTE]


Problem je v tom ze kdyz da do druhyho tmavemodryho slotu grafiku tak zabije polovinu pci slotu, coz ciste jen teoreticky za predpokladu ze ma clovek treba zvukovku a nejakej tv tuner znamena pruser...
kane.shw (1231)|1.4.2008 16:54
[QUOTE=cool.user;107004]:rolleyes:[/QUOTE]

A jo jsem lama :mistake sorry...

Jsem si neuvědomil, že u té Rebel12 tak smutně pořešili ten zdroj a disky umístili až pod něj :stupid. To mi připadá dost humus, jelikož už tak je to věž jak od Tolkiena;), takže ta klasická šachta pro mechaniky musí dostačovat maximálně.

No každopádně nevyhovuje, uznávám :( Leda, leda - řízi, říz, kutil forever ;)
cool.user (2822)|1.4.2008 16:59
[QUOTE=kane.shw;107018]Jsem si neuvědomil, že u té Rebel12 tak smutně pořešili ten zdroj a disky umístili až pod něj :stupid. To mi připadá dost humus, jelikož už tak je to věž jak od Tolkiena;), takže ta klasická šachta pro mechaniky musí dostačovat maximálně.[/QUOTE]

Ono pruser je ze i 90% bigtoweru umistuje platformu pro umisteni atx desky hned k zemi. Vzpominam si snad na jedinou skrin ktera by temto pozadavkum vyhovovala, pac dole mela prostor pro pripravu vodnika, ale ani za sex s carmen electrou si nevzpomenu jak se menovala...:notsure
cool.user (2822)|1.4.2008 17:02
Cha, mam to, ses machr coole http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=51131 :D
http://www.coolermaster.com/products/product.php?act=detail&id=16

Ted uz jen zbejva se zamyslet nad tim jestli neni lepsi investovat do jine desky :D
czolaf (68)|2.4.2008 09:04
CF jedine CF..

Pri osazeni 4 vsech 4 slotu je to x8 x8 x8 x8.

Vymenit desku? ses zblaznil minuly tyden jsem ji koupil <;o)), vyberu jsem venoval dost casu a pripadlo mi ze MSI ma asi nejlepsi rozlozeni slotu.

Centurion by to asi zvladl, ale blbe kdyz se podivas na prvni obrazek je jasny ze by byl problem tam nacpat grafiku s accelerem.

Case potrebuje vymenit uz jen protoze mam malo pozic na disky a tak chci neco poradnyho. Jeste si pohravam s myslenkou ze obe ty grafiky prodam (ta druha je jeste nerozbalena) a dam tam ultimate verze co maji jen pasiv ale na to potrebuju poradnou skrin kde bude spravne proudit vzduch.


edit: a to je tam fotka jeste bez ventilatoru na tom acceleru, to proste nejde zabira to moc mista. Ostani PCI sloty vubec nepotrebuju za me by tam vubec nemuseli byt stacilo by mi 4x PCIE
DSCN1482.JPG DSCN1483.JPG
husky14 (4214)|2.4.2008 10:05
[QUOTE=czolaf;107280]Pri osazeni 4 vsech 4 slotu je to x8 x8 x8 x8.[/QUOTE]Ty tam plánuješ nacpat 4 karty?
czolaf (68)|2.4.2008 10:11
[QUOTE=husky14;107293]Ty tam plánuješ nacpat 4 karty?[/QUOTE]

asi tak nejak

edit: ne hned ale postupne, premie se kvapem blizi
husky14 (4214)|2.4.2008 10:24
A jak plánuješ chlazení těch S1?

Btw. nestačí na opravdu solidní 3D výkon dvě karty? A jestli ne, nebylo by pak lepší koupit 2x 3870X2?

Už sem tu sice trochu OT, ale zajímá mě to.... ;)
czolaf (68)|2.4.2008 10:32
[QUOTE=husky14;107296]A jak plánuješ chlazení těch S1?

Btw. nestačí na opravdu solidní 3D výkon dvě karty? A jestli ne, nebylo by pak lepší koupit 2x 3870X2?

Už sem tu sice trochu OT, ale zajímá mě to.... ;)[/QUOTE]

Na te S1 je ted namontovana Noctua 12cm, grafika ma v zatezi max 45°C; Prave ze jsem vyse zminoval ze bych ty dve co ted mam prodal a dal tam Ultimate co maji pasiv a pak uz jen zajistil spravnej pruvan ve skrini.

k tem 3870 X2 nevim je to taky zpusob cennove je to v podstate jedno ale zase tam budou ty hlucny stock chladice bleeeee.

Chlazeni celkove bude orisek, navic do bedny ma hned jak bude dostupnej pribit Phenom 9850 to bude taky celkem vytapet.
czolaf (68)|22.4.2008 22:42
Tak PHE 9850 je uz skoro tyden doma, bohuzel Centurion ho v kombinaci se dvema 3870 Ultimate nezvlada i kdyz ma na pomoc celkem 4 ventilatory. Soucasny stav je takovy ze na CPU je namontovany BOX AMD chladic ktery se bohuzel jednou z Heatpipe dotyka pasivu grafiky a ten ho asi pekne ohriva. Backplate pro Thermalright 120 eXtreme uz je na ceste. Bojim se, ale ze ty dve grafiky produkujou tolik tepla ze ani s Thermalrightem to nebude o moc lepsi. V podstate jakmile pustim nejakou gamesu co trochu vytezuje grafiku a CPU je CPU hned na 55°C. Takze asi budu potrebovat case, bigtower kde je poradnej pruvan. Uvitam vase tipy.
hl.hl (1387)|22.4.2008 22:55
A co CoolerMaster 690 nebo 590?
czolaf (68)|23.4.2008 09:49
nevypadaji spatne, radeji bych ale mel prostor mezi zdrojem a diskama oddelenej a mit tam "dole" i disky. Aby case predem nasal vzduch a poslal ho rovnou na grafiky a CPU a neprochazel jeste diskama. Na fotkach je videt jak moc prostoru zabiraji chladice asi bude tezky tam udrzet airflow.
IMAG0056.jpg IMAG0058.jpg
Janyk1 (997)|23.4.2008 17:41
Jestli by byly penizky, tak by se dalo zauvažovat nad Coolermaster Cosmos.
czolaf (68)|24.4.2008 09:39
hmmm tak Cosmos a enermax taky ne. Vypada to ze v obou casech by se mohl plastovy kryt tunelu potkat s collerem VGA nebo NB. Vypada to na Antec tedy, ale do nej bych chtel nekde poridit prachove filtry. Koukal jsem na dva eshopy jestli se nekde da koupit teba 1m2 toho materialu a nastrihat dle potreby ale nenasel jsem. Ma nekdo nejaky tip?
czolaf (68)|24.4.2008 10:26
nejake zkusenosti s AplusCase CS-Wind Tunnel - Bigtower ? Vypada to ze by to mohlo docela i chladit

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=48264
johny__g (6387)|24.4.2008 11:10
[QUOTE=czolaf;116202]hmmm tak Cosmos a enermax taky ne. Vypada to ze v obou casech by se mohl plastovy kryt tunelu potkat s collerem VGA nebo NB. Vypada to na Antec tedy, ale do nej bych chtel nekde poridit prachove filtry. Koukal jsem na dva eshopy jestli se nekde da koupit teba 1m2 toho materialu a nastrihat dle potreby ale nenasel jsem. Ma nekdo nejaky tip?[/QUOTE]

Jako filtr se dají použít obyčejné silonky.
Janyk1 (997)|24.4.2008 19:17
Byl tu už navrhnut Antec Nine Hundred?


[QUOTE=czolaf;116214]nejake zkusenosti s AplusCase CS-Wind Tunnel - Bigtower ? Vypada to ze by to mohlo docela i chladit

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=48264[/QUOTE]
xhlavra (29)|24.4.2008 23:05
[QUOTE=Janyk1;116348]Byl tu už navrhnut Antec Nine Hundred?



[/QUOTE]

mno..................myslím že ne ale taky bych ji navrhl mám ji osobně a je fakt luxusní skřín
PersonalComputer (107)|15.6.2008 21:40
Když už stavíš takovou mašinu-herní superzbraň tak by to asi chtělo herní super case. Sám jsem si pořídil k novému počítači Coolermaster Stacker 830 Evo. Je to opravdu - OBROVSKÁ skříň. Má však jednu nevýhodu-nebo nevýhodu-problém je že svůj počítač jsem si sice nakonfiguroval ale stavěli mi ho jinde.Prostě od disku občas trochu drnčí, ale protože nevím jak moc dobře je tam ten disk upevněný tak nemůžu říci že to je skříní. Myslím že tahle skříň je stále považována za jednu z nejlepších skříní na světě, koneckonců často v ní firmy prezentovaly svoje hi-tech řešení (včetně skulltrailu). Nu a pokud máš opravdu MOC peněz tak se podívej na Lian Li P-80 ArmorSuit. Je sice o dva centimetry menší ale vypadá to že vystřídala Stackera na pozici - nejlepší skříň pro počítač. Jen ta cena-osm tisíc je fakt dost... Nutno však říci že není tak děrovaná - inu - Stacker mi připomíná Lockheed F-22 Raptor a Lian Li mrakodrap... Takže bych se podíval po těhle dvou skříních... Možná i Cosmos S je zajímavá skříň, ovšem popírá všechny zákony které dělaly cosmos cosmosem... (zaměření na ticho.) Pokud tam chceš čtyři karty (k čemu u Afrodíty ?) tak musíš zamířit do Hi-endu, já bych řekl že Antec nebude špatný (mě osobně se líbil bohužel se nedal sehnat v Praze) ale mohl by být malý... Prý existuje snad i větší (big tower) verze...
Red Devil (15)|22.6.2008 09:31
[QUOTE=PersonalComputer;132537]Když už stavíš takovou mašinu-herní superzbraň tak by to asi chtělo herní super case. Sám jsem si pořídil k novému počítači Coolermaster Stacker 830 Evo. Je to opravdu - OBROVSKÁ skříň. Má však jednu nevýhodu-nebo nevýhodu-problém je že svůj počítač jsem si sice nakonfiguroval ale stavěli mi ho jinde.Prostě od disku občas trochu drnčí, ale protože nevím jak moc dobře je tam ten disk upevněný tak nemůžu říci že to je skříní. Myslím že tahle skříň je stále považována za jednu z nejlepších skříní na světě, koneckonců často v ní firmy prezentovaly svoje hi-tech řešení (včetně skulltrailu). Nu a pokud máš opravdu MOC peněz tak se podívej na Lian Li P-80 ArmorSuit. Je sice o dva centimetry menší ale vypadá to že vystřídala Stackera na pozici - nejlepší skříň pro počítač. Jen ta cena-osm tisíc je fakt dost... Nutno však říci že není tak děrovaná - inu - Stacker mi připomíná Lockheed F-22 Raptor a Lian Li mrakodrap... Takže bych se podíval po těhle dvou skříních... Možná i Cosmos S je zajímavá skříň, ovšem popírá všechny zákony které dělaly cosmos cosmosem... (zaměření na ticho.) Pokud tam chceš čtyři karty (k čemu u Afrodíty ?) tak musíš zamířit do Hi-endu, já bych řekl že Antec nebude špatný (mě osobně se líbil bohužel se nedal sehnat v Praze) ale mohl by být malý... Prý existuje snad i větší (big tower) verze...[/QUOTE]
Proc by skovej cosmos nemel bejt tichej?
Nezalezi na tom jaky osadis vetraky?

Jen pro predstavu o miste v nem:

atto1 (1)|14.9.2008 00:25
Navrhol by som NZXT Whisper. Vyrabat sa zacina tento mesiac. mam podobny problem ako ty, tak tiez smejdim po nete, co by bolo najlepsie, a zatial mi vychadza tato. Ja potrebujem, aby sa mi tam zmestili 3 dvd rw a 4 disky spolu s grafikou hd 4850. A mus9 tam byt dost miesta na ulozenie kablov. Zatial mam NZXT Apollo, ale ta je na tieto ucely dost mala
ICEBOSS (3435)|14.9.2008 23:37
jeste antec p-182, zamereny ale spis na ticho. na chlazeni je lepsi antec nine hundred.
ifreak (2)|15.9.2008 00:01
Možná by stál za zvážení i Antec Twelve Hundred. :thumb
tucny (15)|21.9.2008 11:56
A co nějaký LIAN-LI? Třeba V2010, obrázek viz třeba http://lian-li.com/v2/tw/product/upload/image/V2010/v2010f3.jpg. Vypadá to, že je dimenzovaná na větší desky.

Já mám V1000A Plus II a krátce řečeno je to nejlepší skříň, kterou jsem za posledních 10 let měl. Zkušenosti jsem shrnul do recenze na CzC: http://www.czechcomputer.cz/user_review_doc-Q0807261614415321473373783685922.html. Tvé potřebě chlazení víc karet by u takovéhle skříně možná mohl napomoci boční větrák — můj LIAN LI ho má navíc v jedné ose polohovatelný a včetně takového minitunýlku, takže se dá posunout nad karty tam, kde je to nejvíc potřeba.