reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Monitory: Monitor Acer AL1917L

Neregistrovaný (0)|1.4.2008 13:36
Jméno tazatele: Knirac

Znění dotazu:
Jaký máte názror a zkušenosti s Acerem AL1917L? Píší,že má podsvícení LD diodami. Je to lepší než klasické u TN trubicemi, je podsvicení rovnoměrnější? SAdělte mi jaké s ním máte zkušenosti. Mám ho vzít? Díky moc.

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
tgfh (2985)|1.4.2008 14:21
[quote=Neregistrovaný;106946]Mám ho vzít?[/quote]
Ne, vol kvalitní značku
kane.shw (1231)|1.4.2008 14:31
Acer nebrat! ble ;)

Navíc ještě 19" za ty peníze :rolleyes: Myslíš, že bys ho využil? Na co bys chtěl monitor používat? Jakou máš v počítači grafickou kartu?

Občas výrobci u monitorů vypisují všechny ty nové technologie, barvy, procenta, úhly apod. Klasické TNfilm modely se pak mohou zdát jako nějaké šunty :mistake Je však pravda, že pro většinu uživatelů, víc než dostačují a určitě nejsou špatné, nemají špatné barvy apod. (Zase se nebavím to těch úúúplně nejlevnějších, tak mě nekamenujte ;)) Jen někteří profesionálové a fajnšmejkři dokáží všech těch moderností a drahoty LCDček využít tak, aby se jim to opravdu vyplatilo kupovat ;)

Takže ještě jednou se ptám(e), na co chceš monitor hlavně využívat, a jakou máš v pc grafiku? Jo a kolik za to chceš tak dát peněz?
Intri (3490)|1.4.2008 16:12
Za tu cenu bys mohl mít klidně 22" panel, nebo alespoň 20" s vyšším rozlišením. Neexistuje důvod, proč tento Acer kupovat - pokud požaduješ kvalitu zobrazení, vol Eizo, pokud ne, nepřiplácej zbytečně za relativně nepotřebné vlastnosti. Rovnoměrnost podsvícení je sice fajn věc, ale nestojí to za to, abys platil téměř dvojnásobek ceny.
Neregistrovaný (0)|1.4.2008 17:52
[QUOTE=kane.shw;106962]Acer nebrat! ble ;)

Navíc ještě 19" za ty peníze :rolleyes: Myslíš, že bys ho využil? Na co bys chtěl monitor používat? Jakou máš v počítači grafickou kartu?

Občas výrobci u monitorů vypisují všechny ty nové technologie, barvy, procenta, úhly apod. Klasické TNfilm modely se pak mohou zdát jako nějaké šunty :mistake Je však pravda, že pro většinu uživatelů, víc než dostačují a určitě nejsou špatné, nemají špatné barvy apod. (Zase se nebavím to těch úúúplně nejlevnějších, tak mě nekamenujte ;)) Jen někteří profesionálové a fajnšmejkři dokáží všech těch moderností a drahoty LCDček využít tak, aby se jim to opravdu vyplatilo kupovat ;)

Takže ještě jednou se ptám(e), na co chceš monitor hlavně využívat, a jakou máš v pc grafiku? Jo a kolik za to chceš tak dát peněz?[/QUOTE]

Karta asi nic moc INVIDIA GeForce 4Mx440withAGP8x. Chci ho na všestranné použití.Hry moc ne, ale net, nějaká kancelářská práce, úprava fotek, nějaké filmy. Čučím do toho dost hodin,tak aby nebolely oči.Co mi doporučíš?Cena max do 7000tis.Díky.
Neregistrovaný (0)|1.4.2008 17:54
[QUOTE=Intri;106996]Za tu cenu bys mohl mít klidně 22" panel, nebo alespoň 20" s vyšším rozlišením. Neexistuje důvod, proč tento Acer kupovat - pokud požaduješ kvalitu zobrazení, vol Eizo, pokud ne, nepřiplácej zbytečně za relativně nepotřebné vlastnosti. Rovnoměrnost podsvícení je sice fajn věc, ale nestojí to za to, abys platil téměř dvojnásobek ceny.[/QUOTE]

Myslel jsem,že když má už podsvícení s LD diodami, tak že je to už zas o něčem jiném.
Neregistrovaný (0)|1.4.2008 17:56
[QUOTE=Neregistrovaný;107051]Myslel jsem,že když má už podsvícení s LD diodami, tak že je to už zas o něčem jiném.[/QUOTE] A pak 22´´ se mi zdá zbytečně velká. Nechci při normální práci sedět 2m od displeje.
Intri (3490)|1.4.2008 18:19
LED podsvícení je celkem k ničemu, když má monitor obecně hnusné barvy. Nanejvýš to pomůže k vynikajícímu zobrazení černé, ale u Aceru si fakt nemyslím, že je moudré investovat do takových méně standardních technologií.

Pokud jde o uhlopříčku, není třeba sedět od 22" displeje 2m daleko, stačí mít jen na něj místo na stole. Pracuje se s ním velmi pohodlně, větší plocha je rozhodně znát.
kane.shw (1231)|1.4.2008 18:21
Tak asi takhle...;)
1. už jsme to tady někde řešili, že karta, co máš ty utáhne přes D-sub rozlišení 1680x1050 - což je dobrý :thumb
2. Momentálně mám 20" Samsung SyncMaster 205BW a jsem spokojen.
3. S tím větším rozměrem se to má tak, že když si ho chceš koupit, tak váháš, jestli to má cenu, jestli to není zbytečné apod. Měl jsem to samé, když jsem přesedal ze 17" žárovky na 20" LCDčko ;) A jak říkám, teď už pokukuju po 24" panelech :D
Ve tvém případě tě omezuje tvá nynější grafika, takže rozlišení 1680x1050 je pro tebe imho strop a na novém počítači prostě základ :thumb

Koukni se třeba tady do Alfy, něco zjistíš i v diskuzi pod produkty na czc

Btw. nechceš prubnout třeba taky LCD s TV?

Koukni i na ty 22" s rozlišením 1680x1050, ceny jsou přívětivé, rozlišení stejné jako u 20". V závěru si to zkontroluj i s jinými obchody, třeba najdeš lepší cenu.
Záleží na tobě :thumb
meeee (1110)|1.4.2008 18:26
[QUOTE=Intri;107070]Pokud jde o uhlopříčku, není třeba sedět od 22" displeje 2m daleko, stačí mít jen na něj místo na stole.[/QUOTE]

Asi tak. Teď třeba zírám do 20" z 45cm a hlavu si ukroutit fakt nemusím. Mít místo na stole, tak jsem taky nejspíš bral větší.
Neregistrovaný (0)|1.4.2008 18:50
Tak jo. Díky za názory a rady. Hlavně jsem rád,že jsi mi napsal, co ta má karta utáhne.Takže myslíte rozhodně 20´´ a teď ještě, raději klasiku 5:4,4:3 a nebo raději širokoúhlý? A poraďte konkrétní monitor.Díky moc.
kane.shw (1231)|1.4.2008 19:13
No promiň, ale taky by ses mohl trochu snažit... :angry Nemám ještě sednout do auta, přivézt ti ho a namontovat?!?
Chápu, že tomu třeba nerozumíš, nebo tě to nezajímá, ale už jen ze slušnosti, bys mohl projevit alespoň nějakou snahu :(
Myslíme rozhodně 20" a víc, a taky jsi vůbec nereagoval na to spojení LCD s TV? Čteš pořádně a procházíš si vůbec, co ti tu postujeme, nebo je ti fu(c)k? :notsure :rolleyes:

[QUOTE=Neregistrovaný;107092]...A poraďte konkrétní monitor.Díky moc.[/QUOTE]

Jo a abych nezapomněl - když to chceš takhle ultimativně, tak si vyber jen podle velikosti (případně ceny) - oba jsou širokoúhlé, takže ber širokoúhlý!
20" - Samsung 20" SM 2043WM stříbrný
22" - LG 22" L227WT-PF černý

Ať ti monitor slouží dlouho a dobře!
Neregistrovaný (0)|1.4.2008 20:12
[QUOTE=kane.shw;107107]No promiň, ale taky by ses mohl trochu snažit... :angry Nemám ještě sednout do auta, přivézt ti ho a namontovat?!?
Chápu, že tomu třeba nerozumíš, nebo tě to nezajímá, ale už jen ze slušnosti, bys mohl projevit alespoň nějakou snahu :(
Myslíme rozhodně 20" a víc, a taky jsi vůbec nereagoval na to spojení LCD s TV? Čteš pořádně a procházíš si vůbec, co ti tu postujeme, nebo je ti fu(c)k? :notsure :rolleyes:



Jo a abych nezapomněl - když to chceš takhle ultimativně, tak si vyber jen podle velikosti (případně ceny) - oba jsou širokoúhlé, takže ber širokoúhlý!
20" - Samsung 20" SM 2043WM stříbrný
22" - LG 22" L227WT-PF černý

Ať ti monitor slouží dlouho a dobře![/QUOTE]

Není pravda,že mě to nezajímá,ale je pravda že tomu tolik nerozumím.Prohlédl jsem těch monitorů hodně a právě proto,že tomu zas až tak nerozumím,tak jsem se obrátil na vás,kdo je IN. Ten TV tuner nevím. Když mám televizi, tak proč jí sledovat na PC?Nebo je to kvalitnější? A už nevrč. Náhodou jsem rád,že mi někdo poradí abych nevyhodil papírky zbytečně.
kane.shw (1231)|1.4.2008 20:27
Sorry za OT:
Nevrčím, se mi nediv - na kombinaci LCD&TV jsi nereagoval, sám jsi žádný model po našich radách nepostnul, tak co si mám myslet... Musíš komunikovat, ať se dozvíme, co nejvíc, připadně co nejvíc reagovat, ať se nám výběr zužuje. Takhle tu budeme mít my několik hodin monolog a z tebe pak vypadne, že se ti 22" monitor nevejde na stůl a proto ho nevezmeš ;) (to byl jen příklad samo :D)
[/OT]

Takže jak to vypadá? Už sis tedy něco vybral? Líbí se ti některý? Nech si to v klidu projít hlavou - nekupuješ rohlíky!
Kdyžtak si to objednej v e-shopu a nech si to přivézt, takhle to můžeš do 14 dnů, bez udání důvodu vrátit :thumb
Neregistrovaný (0)|1.4.2008 22:23
Myslím,že jsi mě přesvědčil. Rozhodnu se asi mezi tím co máš ty,tedy Samsung 205BW,když s ním máš dobré zkušenosti a nebo co jsi mi navrhl,ten stříbrný SM 2043WM.Ještě si nechám projít hlavou,ale jeden to bude i když ne hned zítra.Na stole mám místa dost.Jo a ještě dotázek?S kterým inerobchodem máš dobré zkušenosti?C.computer se mi zdá poněkud dražší,než třeba Alza.Dík.
kane.shw (1231)|1.4.2008 22:30
Na běžné věci Alfa postačí... co jsem zatím zažil, tak se snažili poradit, pomoci a vyjít vstříc ;)