reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Sestavy, notebooky a PDA: Notebook do 20 000 Kč

Neregistrovaný (0)|1.4.2008 18:16
Jméno tazatele: Jupiters

Znění dotazu:
Přeji příjemný den. Rozhodla jsem se vyměnit starý počítač za notebook a protože nejsem žádná odbornice, potřebovala bych poradit KTERÝ. Notebook bude sloužit hlavně k práci (škola, internet, úprava fotek apod.), občas sledování filmů a hraní her (těch starších). Maximální částka, kterou jsem ochotna investovat je 20 000 Kč.

Díky všem za případné rady.

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
Jeden známý mi doporučoval tento:
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=52092

Cenově i složením se mně líbí, ale se značkou MSI nemám moc zkušeností.
Salamander (6177)|1.4.2008 18:20
Jo, jenom bych se rad zeptal, jakou si predstavujes velikost, 17 mi prijde dost velika.
EDIT: jinak doporucuji Dell Inspirion http://premierconfigure.euro.dell.com/dellstore/config.aspx?cs=RC1077928&customer_id=RC1077928&oc=N15251&~tgt=global_cfg&c=CZ&l=cs&s=PAD
Nebo nejaky ThinkPad.
johny__g (6387)|1.4.2008 18:25
Ten notebook v odkazu má docela dobré parametry, na všechno co jsi popsala by stačil. Značka MSI je nová (co se týče notebooků), kvalitou na tom snad nebude zle, lepší průměr řekl bych. Budeš notebook často přenášet? Ten notebook má 3,5 kila a bude dost velký, což není na každodenní nošení. Spíše by už mohl patřit do kategorie desktop replacement.
Neregistrovaný (0)|1.4.2008 18:28
No, vzhledem k tomu, že je to náhrada za stolní počítač, připadala mi 17'' jako vhodná velikost (nebudu ho moc často přenášet na velké vzdálenosti). Navíc díky ní obsahuje výše zmíněný notebook i plnohodnotnou klávesnici (teda aspoň si to myslím), což považuji za velké PLUS. Ale samozřejmě na ní netrvám, jak už jsem psala, nemám s tím zkušenosti a nedokáži posoudit výhody a nevýhody...
lukeli (48)|1.4.2008 18:34
tak pokud to mas jako nahradu, tak to potom jo, ja si koupil taky vetsi notebook a ted lituji... uz bych ho menil za mensi hned a aji kvuli vydrzi, tak ten notebook ma celkem dobre parametry...
Salamander (6177)|1.4.2008 18:38
Jasne, pokud Ti 17 vyhovuje, pak nelze jinak nez to MSI doporucit :thumb
Neregistrovaný (0)|1.4.2008 18:43
Dobře, děkuju.

Jestli bych vás ale mohla ještě poprosit o nějakou konkrétní alternativu, třeba i s menší velikostí obrazovky. Na ten dell jsem se díky požadované registraci nějak nedostala...
Salamander (6177)|1.4.2008 18:47
[QUOTE=Neregistrovaný;107088]Dobře, děkuju.

Jestli bych vás ale mohla ještě poprosit o nějakou konkrétní alternativu, třeba i s menší velikostí obrazovky. Na ten dell jsem se díky požadované registraci nějak nedostala...[/QUOTE]

Aha, tak to se omlouvam za spatny link, altenativu bych videl treba v
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=50703 - ale skoro 3kg, takze take takovy desktop replacement, nebo
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=52749 - kvalitni, prenosny - ThinkPad:)
Neregistrovaný (0)|1.4.2008 19:10
Tak ještě jednou děkuji za rady. Nechám si to pro jistotu pár dní "uležet" a pak se dám do nákupu. Zatím to vypadá na ten MSI, ale třeba si opravdu řeknu, že je zbytečně veliký a zkusím nějaký jiný menší... ;)
kane.shw (1231)|1.4.2008 21:57
...ehm... nechci k ničemu přemlouvat nebo tak, ale musím se zeptat, když už tento 17" nb bereš jako náhradu za stolní PC a neplánuješ to nějak přesouvat :notsure, tak proč si nekoupíš raději nový stolní komp?

Za ty peníze by jsi byla s výkonem, LCDčkem, rozšiřitelností a třeba i velikostí diskového pole úplně někde jinde...
Neregistrovaný (0)|1.4.2008 23:15
Neřekla jsem, že to nebudu vůbec přesouvat (už se třeba těším, až se natáhnu na postel a budu sledovat filmy). :D Jen neplánuju nějaké časté přenášení (mám na mysli denní poponášení z místa na místo). To by bylo asi pěkný posilování... ;)

Hlavním důvodem je ale nedostatek místa doma - prostě nemám klasický počítač kam dát. Říkala jsem si, že notebook strčím do šuplíku a je to. Vím, že je to při poměru cena/výkon o něčem jiném, ale mám malý stůl a už se těším, že současné LCD přesunu ke švíci a získám tím trochu prostoru. ;)
ICEBOSS (3435)|2.4.2008 12:08
Ibm R61...