reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

prosim poradte jake audio k HTCP k ozvuceni obyvaciho pokoje

Dadan (1)|1.4.2008 18:29
Zdravim vsechny,

prosim o radu jake repro zvolit k sestave HTCP (kde je zvukovka TerraTec Aureon 5.1), ktere je (bude) pripojeno k LCD TV Samsung LE40M87BD. Sestava bude slouzit jako klasicke multimedialni centrum v obyvacim pokoji. Sledovani TV pres digitalni TV kartu, filmy, poslech hudby, obcas nejaka hra.

Rozpocet na ozvuceni je cca 10000. Je mi jasne ze to neni nijak velky rozpocet a ze to bude o kompromisu.
Puvodne sem chtel zakomponovat do obyvaci steny dva sloupove repro cerne (to byl zaklad), ale zahy jsem zjistil ze bych potreboval jeste zesilovac, .... a navic nevim zda 2.0 by vyhovovali vsem pozadavkum. Mistnost je relativne mala, takze vytvoreni nejakeho super prostoroveho zvuku asi nehrozi a navic nejsem zadny audiofil. tzn. sestava 2.0 a zesilovac? Da se sehnat za rozumnou cenu 10 - 15000? Nebo mam jit do sestavy 5.1 za tuto cenu co mam k dispozici? Ovsem zase Predni stojany by se mi libily do celkoveho ladeni mistnosti? Ale ma to cenu? Nejvic bude asi sledovani tv, potom hudba a filmy tak pul na pul a obcas nejaka hra? Prosim o vsechny rady a tipy a predem diky vsem.
ICEBOSS (3435)|2.4.2008 12:11
uprimne receno si myslim, ze bys timhle mozna mel zajit do nejakeho hifi studia, tam maji tech "normalnich" nepocitacovych beden naposlouchanych vic :-/

Na koukani na filmy mi staci i celkem obycejny 7.1 Creative T7900 za 2,5K, ale ne ze bych si nedokazal predstavit lepsi zvuk...
Styryx (351)|2.4.2008 13:01
Zrovna taky teď řeším něco podobnýho, protože budu v nejbližší době stavět HTPC a přemejšlim co k němu za reprácí.

Viděl jsem doporučovat tyhle:
M-AUDIO LX4 2.1
M-AUDIO LX4 5.1 Expander

nějaká recenze zde

Nebyl by k nim potřeba receiver, šlo by na nich pouštět zvuk rovnou z počítače. Osobně teda ale přemejšlím teď víc o receiveru, protože bych chtěl je použít i pro 2. PC (a možná i do nich táhnout digitálně zvuk z TV, i když to je asi jedno, zvuk z TV tak kvalitní stejně neni už sám o sobě) a receivery mívají několik digitálních vstupů ... ale rozhodnutej ještě nejsem. Každopádně tyhle M-audio vypadaj jako velmi dobrá volba pro sestavu bez receiveru. A jsou relativně levný, dobrý repráky 5.1 myslím jinak začínají tak na 15.000 :hmm

Jinak skutečně je asi nejlepší, jak říká Iceboss, pokud je ta možnost, zajít do nějakýho takovýho studia, nejen kvůli radě, ale i si ty repro tam poslechnout.
crasher.km (919)|2.4.2008 13:20
za 10 000 se dají pořídit slušný věci ... jak je velký pokoj,kde to chceš používat ?
Leroj (271)|2.4.2008 13:38
Doporučil bych ti trochu přišetřit a vydat se cestou AV receiveru a pasivních repro - na začátek stačí 2.0 a časem můžeš dokoupit back, center, případně i sub. Film v 5.1 je úplně o něčem jiném - kolikrát se dá koukat i na úplnou blbost. Pokud posloucháš muziku tak by tě mohlo časem mrzet že si koupil nějaký aktivní hybrid. Je sice pravda, že kolegovi jsem doporučil do velké místnosti 5.1 Genius /ty dřevěný/ a je moc spokojen- ale to je vyjímka, navíc mu v poslechu brání manželka a rodiče.
Mrkni sem: http://www.hifibazar.cz/ -hned ta Yamaha by se dala použít /není to žádný pure hifi, ale za ty prachy :)/ k tomu nějaký 2 bedny, třeba projít bazary - nebo na začátek skusit třeba ty HECO Victa 500, neznám je, nic extra to nebude, ale při tom rozpočtu se nedá moc dělat. Výhoda je, že rozšířit se to dá vždy.
tahle vypadá taky slušně http://elektronika.i-bazar.cz/zesilovace/yamaha-rx-v-450/