reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

divný zvuk z GF8600GTS

Tico_BJ (44)|2.4.2008 14:08
Čaute!

Mám takový zajímavý problém. Již před 2 měsíci jsem si koupil do své lehce zastaralé pc sestavy novou grafiku GF8600GTS. Prvních pár hodin šlapala dobře, ale po pár hodinách ve hře byl slyšet takový divný zvuk, nevím k čemu bych to lépe přirovnal než ke zvuku cvrlikajícího cvrčka:) Kontroloval jsem, odkud zvuk vychází a evidentně je to z grafiky... Ačkoliv tam žádný cvrček není :) Byl jsem zklamaný, protože tento byl prostě slyšet a bylo to něco, co od nového zařízení člověk nechce. Tak jsem grafiku strčil do jiného pc. Závada se znovu projevila. Nutno zmínit, že v obou sestavách byl zdroj značky Eurocase. V mém pc s jinou grafickou se tento problém nevyskytl.

Ted trochu popis onoho zvuku: Zvuk je slyšet i z repráků a je slyšet(aktivuje se) jen v nějakém 3D prostředí, např ve hře. Pokud se něco hýbe, je slyšet zvuk, jakmile se obraz nehýbe, zvuk přestane. Zvuk má frekvenci podle pohybu objektů na monitoru.

Takže mě nenapadlo nic lepšího, než na onen kus uplatnit reklamaci do 3 dnů bez udání důvodu a vybral jsem si novou grafiku, opět GF8600GTS. Abych dlouho nenapínal:) , zvuk tam byl znovu, byl i v jiných sestavách, nicméně všechny sestavy se zdroji značky Eurocase. Dva měsíce po koupi této grafiky jsem montoval na přání zákazníka do pc tuto grafiku také a problém se vyskytl znovu.

Nesetkal jste se s tím někdo také? Je možné, že by byl nějaký problém mezi zdrojem a grafikou? Čím může být způsoben tento zvuk? Jiný zdroj jsem nezkoušel a bohužel ani nemám jiný k dispozici. Před objednáním jiného zdroje bych chtěl vědět, jen jestli někdo nemáte podobné zkušenosti a jestli nákup nového zdroje pomůže vyřešit tento celkem otravný zvuk.

Díky za jakoukoliv radu krom těch, kup si jinou grafiku a jdi do ATI :)
johny__g (6387)|2.4.2008 14:33
Občas se stává, že nějaké komponenty se spolu nesnesou, kdysi bylo známé třeba pískání Fortron zdrojů s disky Seagate. Cvrlikání můžou způsobovat špatně zalité cívky, ať už ve zdroji nebo na grafice. Určitě bych zkusil nějaký jiný zdroj než Eurocase. Jak je ta sestava (a zdroj) stará? Co je to za sestavu?
Tico_BJ (44)|2.4.2008 14:55
Sestava je stará 2 a půl roku... AMD Athlon XP 3200+ 64b, 2GB DDR RAM 433MHz,ASUS Nvidia nForce4 A8N-E, disk WD 120GB 7200 sata, Eurocase 400W a ona již zmíněná GF8600GTS od Gigabyte
johny__g (6387)|2.4.2008 15:07
No tak 2,5 roku starý 400 W Eurocase už nemusí být pro takovou sestavu to pravé ořechové. Já bych ho určitě vyměnil. U EC není otázka jestli odejde, ale kdy se to stane.
kane.shw (1231)|2.4.2008 15:26
[QUOTE=Tico_BJ;107365]...Jiný zdroj jsem nezkoušel a bohužel ani nemám jiný k dispozici. Před objednáním jiného zdroje bych chtěl vědět,...[/QUOTE]

Zkus se domluvit někde v obchodě, jestli by ti nový/jiný zdroj jen nepůjčili na zkoušku (samo proti finanční záloze), případně to zkus odzkoušet přímo tam... je to o lidech ;) Za zeptání nic nedáš...
husky14 (4214)|2.4.2008 15:32
Ten zvuk je slyšet z karty i z repráků?

V těch dalších sestavách byl hardware (MB, HDD atd.) pokaždý jiný? Dá se říct, že jediný společný bylo 86gts a EC?
Tico_BJ (44)|2.4.2008 15:50
zvuk je slyšet z repráků i z karty. Sestavy, na kterých jsem to zkoušel byli stejné jen ve zdroji. Čili ano, jediné společné komponenty byly gtska a eurocase. Domluvil jsem se s jedním známým a zkusim grafiku u něj. Tak uvidím.
husky14 (4214)|2.4.2008 15:52
To vyzkoušení v jiný sestavě bude úplně nejlepší.... dej pak vědět.
skriiim (8)|2.4.2008 16:06
Mám uplně stejný problém, gf je vpohodě dokud nezapnu nějakou náročnější hru. Mám úplně novou sestavu, zdroj fortron 400W...
johny__g (6387)|2.4.2008 16:08
Jaký model Fortronu? Mám dojem že ty levné modely jsou +- shodné s EC.
skriiim (8)|2.4.2008 16:19
Fortron ZDROJ FSP400-60GLN (BLUESTORM II) 400W ATX.
husky14 (4214)|2.4.2008 17:25
Tak to nebude zdrojema....

Nejvíc mě zaráží, že to jde i z repráků, většinou pískaj jen cívky....

Může to mít nějakou souvislost se zvukem? Nezkoušeli ste třeba reinstal zvukovky nebo si nějak pohrát s nastavením zvuků?

A co zkusit přídavnou PCI zvukovku? Fakt nevím.... :notsure
Tico_BJ (44)|3.4.2008 13:44
zvukovku do pci dneska taky vyzkoušim, grafiku vyzkoušim v jinym pc, tak uvidim... zítra dám snad vědět, pokud se nestane něco mimořádného
Tico_BJ (44)|3.4.2008 15:01
Tak je problém zdá se vyřešen... psal jsem si s panem Vávrou z gigabyte a odepsal mi na muj dotaz takto



Dobry den,

problem se objevil (asi mesic po vasem mailu) a resil jsem ho. Pokud
vim, karty s timto problemem jsou uznavane v reklamacich a menene, nove
by hvizdat nemely. V dobe, kdy jste ji reklamoval vam dodavatel dal jiny
kus ze stejne rady. Delaly to nektere kusy, jeden hvizdajici se mi
dostal na stul k testu a v prvnim PC to bylo mirne sumeni (po zavreni
bocnic skoro nebylo slyset) a v druhe to bylo hodne zretelne slysitelne
piskani, u ktereho se opravdu nedalo sedet. Jde tedy o zavadu
projevujici se na kazdem hardwaru jinak (zkousel jsem v poslednim 3D
Marku na Windows XP na ruznych bordech a zdrojich). Kartu reklamujte,
mel byste dostat tichou - po technicke strance by mel byt problem
vyresen (alespon od jednoho z distributoru mam zpravu, ze uz se tento
problem nevyskytuje).

Petr Vavra
Gigabyte CZ
johny__g (6387)|3.4.2008 15:19
No vida, dobré vědět. Tak mě napadá, jestli ta 8600GTS je tato, tak za tu cenu je dnes skoro Radeon 3850, to by sis docela polepšil, pokud by se šlo domluvit na výměně za jinou kartu (třeba řekni že se bojíš že i nová bude mít tu vadu ...). Akorát nevím co s tím zdrojem :notsure
husky14 (4214)|3.4.2008 15:24
[QUOTE=johny__g;107870]Akorát nevím co s tím zdrojem :notsure[/QUOTE]Zdroj ať vymění každopádně.....
pegy (757)|5.4.2008 20:15
[QUOTE=johny__g;107870] Akorát nevím co s tím zdrojem :notsure[/QUOTE]
Zahodit za psom a kupit nejaky lepsi :D