reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

nefunguje bios

alesek07 (73)|2.4.2008 20:38
Zdravím mam takovej problem.Ted jsem dal nový cpu do pc nahral jsem novej bios a ted kdyz pc pustim tak nabehne jen start biosu a nic víc vypada jako by se zaseknul.deska je asus p5n-e sli a cpu e2160
johny__g (6387)|2.4.2008 20:47
Zkus reset BIOSu (vyndej na chvíli baterku, to je nejjistější) a taky zkus znovu dát CPU do patice, třeba je někde špatný kontakt. To samé paměti a grafika. Přídavné napájení máš zapojené? Chladič doléhá dobře? Myslím, že kdyby byl poškozený BIOS, tak to deska hlásí, má spoustu utilit jak to napravit, tohle vypadá na něco jiného.
alesek07 (73)|2.4.2008 20:57
Bios už jsem zkoušel restartovat baterku jsem mel venku a stale nic.napajeni je taky ok zkusil jsem vratit i stary cpu a nic.a stalo se to tak že s novym cpu to bezelo ale jak jsem nahral novy bios v asus update tak se to pak samo restartne a už to nabehne jen do post (logo desky) napsalo to take pred post ze je nový cpu a do not power
husky14 (4214)|2.4.2008 21:09
Ten původní BIOS si před flashnutím vyresetoval?

Ten reset BIOSu udělej tak, že vyndáš baterku a PC navíc odpoj úplně ze sítě.... asi to stejně nepomůže, imho se ten flash BIOSu nepoved a je poškozenej.
alesek07 (73)|2.4.2008 21:51
no u sveho pc to delam vzdy kdyz je novej bios a nikdy nebyl problem.ted jsem s pc laboroval a uz ani nenajede post tak to bude asi spatna deska.
Styryx (351)|3.4.2008 10:13
Zkus bios přeflashnout, jestli to půjde (Asus má nějaký recovery, bude to popsaný v manuálu), ale možný, že je poškozenej integráč biosu.

Co se týče flashování Biosu, neni úplně dobrý to dělat při vydání každýho novýho biosu, pokud vyloženě neopravuje nějakou chybu, která se mi projevuje a kterou chci odstranit. Protože např. dost často jenom třeba přidává rozpoznávání nových typů CPU, ale pokud takovej procesor nemám a mám takovej, kterej rozpozná už aktuální bios, není potřeba flashovat Bios. Protože jinak si člověk zadělá na podobný problémy, flash biosu je poměrně riziková operace (pokud není DualBios nebo něco takovýho), je např. poměrně vhodný mít UPS.

Tedy zkráceně řečeno, dokud všechno funguje, nemá smysl dělat update Biosu - "Když to funguje, tak to neopravuj."
alesek07 (73)|3.4.2008 15:39
No ona odešla uplne takže hold pojedu koupit novou asi x38 od asusu tu mam v druhem pc a nikdy zadne problemy.