reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jak na násobič u Mobile AMD Athlon XP?

MrHenkey (1)|23.9.2006 20:18
Zdravím,
koupil jsem si notebook s procesorem AMD Athlon XP-M (jádro Barton) 2400+ - 1800MHz. Systém mi sice procesor identifikuje správně, ale jako nastavený takt procesoru uvádí 790MHz. Když jsem zkoušel, co mi ukáže program Everest, dopadl jsem stejně. Násobič je tedy nastavený na 6.0 a FSB na 133MHz. Vím, že násobič má být defaultně na 13.5, ale nedokážu to nikde nastavit (BIOS mi žádné takové funkce nenabízí). Mohl byste mi někdo poradit nějakou windows aplikaci nebo cokoliv jiného, co by mi pomohlo nastavit násobič na správných 13.5?
Předem moc díky za každý názor
mech13 (5526)|24.9.2006 00:42
[QUOTE=MrHenkey]Zdravím,
koupil jsem si notebook s procesorem AMD Athlon XP-M (jádro Barton) 2400+ - 1800MHz. Systém mi sice procesor identifikuje správně, ale jako nastavený takt procesoru uvádí 790MHz. Když jsem zkoušel, co mi ukáže program Everest, dopadl jsem stejně. Násobič je tedy nastavený na 6.0 a FSB na 133MHz. Vím, že násobič má být defaultně na 13.5, ale nedokážu to nikde nastavit (BIOS mi žádné takové funkce nenabízí). Mohl byste mi někdo poradit nějakou windows aplikaci nebo cokoliv jiného, co by mi pomohlo nastavit násobič na správných 13.5?
Předem moc díky za každý názor[/QUOTE]
a neni to nahodou ze se sam podtaktovava pri necinosti? stahni si CPU-Z, v moznostech napajeni dej profil "vzdy zapnuto" a podiv se kolik toci potom. pripadne na nem pust super pi a jestli ma NB nejakou utilitu od vyrobce tak tam naper vsude maximalni vykon