reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

ePSXe - emulace PSX

P@pi (1519)|2.4.2008 23:31
Koukám, v downloadu se objevil emulátor PSXka ONE. Zkoušel jste jej někdo? Osobně jsem z něho byl totálně nadšený a když občas není na PC co, tak se uchýlím k DOSBoxu nebo ePSXe. Z nových her prakticky nic nehraju, poslední dobou snad jen mod DotA.

ePSXe
@ Pentium M 1,86 GHz (vše v pohodě, PC na to stačí):
final fantasy IX - téměř jsem dohrál. Skončil jsem těsně někde u konce. Moje první FF, které jsem hrál. No hrál. Spíš jsem se zavřel do jedné místnosti a chodil ven jen na jídlo. Tadle hra mě pohltila asi jako žádná jiná. Spíš proto, že to byla moje první FF než díky svým kvalitám. Vlastně ještě víc mě vzala hra o dvě níže.

FF VIII - taky docela pěkná. Chvíli jsem jí hrál, ale skončil jsem už někde u konce prvního CD (ze 4). Už mě to moc nebralo.

Final Fantasy Tactics - todle byla totální závislárna. Moje první hra s tímdle emlutátorem. Asi není co dodat, ta hra je úžasná. Skvělá hratelnost, roztomilá grafika a obrovský příběh, kam se dnes hrabou PC hry... Jednoduchá hratelnost, ale neustále se něco děje. Je to RPG, takže se stále ženete za vyššími lvly a stále jsou k dispozici nové postavy. Dohrál jsem. Určitě bych jí dal do TOP 5 všech her, co jsem kdy hrál.

Metal Slug
- klasika, postřílet vše co jde :-)). U žádné hry asi nebudete tak drtit klávesnici. Škoda, že jsem měl verzi, která náhodně padala, takže jsem se moc daleko nikdy nedostal. A ty pípací zvuky a muzika :D.

EDIT2: ještě jsem si vzpomněl na tu nejlepší hru na PSX: Vagrant story. Podle PSXkařů prý asi nejlepší hra na PSX. Osobně mě naštvala, nemohl jsem se dostat už z druhé místnosti :D. PSXkaři oceňují hlavně grafiku a ta je na tak slaboučkou konzoli téměř neuvěřitelná :-).

PCSX2 - emulátor PS2 - Pentium M 1,86 GHz - :-)))) nehratelné. Chce to podstatně silnější CPU.

Final fantasy X
- na Core 2 Extreme fungovalo, ale děsně artefaktů. Sice nad 25 fps, ale problém s emulací.

Final fantasy XII - nepodařilo se mi hratelně rozchodit. Core 2 si sáhlo na dno svých možností a to ještě muselo být podpořeno GeForce 8800 :D. Duchové a artefakty na obrazovce (emulační problém, nikoliv výkonnostní).

Jinak jaký je vůbec váš názor na FF?

Osobně mě už to Junction RPG nebaví. Chtělo by to změnit styl. Podle mně FF ani není RPG. IMHO je to primárně z 75% adventura a na 25% zbývá soubojový systém. Co ovšem je na FF úžasné je příběh a animace. To je něco s čím se žádné hry na PC s FF nemůžou srovnat. Do značné míry je to dané omezeností FF. Jdete rovně, nemůžete zahnout, nemůžete zpět. Je to přímočařejší než hledání min, ale já to beru jako výhodu. FF mi totiž připomíná čtení velmi kvalitně napsané knížky. Máte to nalinkované, ale nalinkované je to sakra dobře. Navíc ta tématika je pro mě jak vyšitá (jsem fanoušek ne-tolkienovské a japonské fantasy).

No a když jsi dneska pustím trailer z FF XIII, tak slintám blahem. Náááádhera. Proč mi todle nikdo nedělá na PC? :hmm :hmm :cry

EDIT: ostatně můj avatar, že? :D