reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

pc nenabootuje...vetracky se toci ale nic jineho

-=Forrest=- (4)|3.4.2008 08:53
Zdravim,
nedavno mi z niceho nic zamrzlo pc a po tvrdem restartu uz nenabootoval. Jen se tocily vetracky a svitila zelena dioda na desce. Zkusil jsem odpojit vse nepotrebne a stale nic. Nakonec jsem odpojil vse a zbylo jen cpu, ale deska na to nijak nereagovala a stale se tocily jen vetracky. Deska nevydava zadne varovne signaly ( beep codes ). Po procteni podobnych problemu na netu jsem shledal, ze je vadne CPUa tak jsem si sehnal jiny. Bouzel deska se chova uplne stejne. Desku jsem si vymontoval s prohledal kondenzatory a konektory a jine soucastky zda nevypadaji poskozeny ( nafoukle kondiky a korodovane konektory ). Bouzel nic jsem nenasel. Zkousel jsem resetovat CMOS a stale nic. Nyni jsem odpojil baterku a nechavam ji min hodinu odpojenou. Nic dalsiho me nenapada.
Nemate nejaky napad cim by to mohlo byt ?

Diky za jakekoliv reakce.Petr

p.s moje sestava :
Cpu : Willamette 1500@1770MHz 400@472MHz FBS
Cpu : Northwood 2400MHz 533MHz
Gpu : Asus 9560 Fx 5600 128MB (128bit)
MB : Asus P4T - e i850
Hdd : WD Caviar 120 GB Hitachi 7k250 160GB Matrox DiamondMax 8 40GB|
Pameti : RIMM 2*256 400@472MHz
Audio : Sound Blaster Live5.1 Digital
crasher.km (919)|3.4.2008 08:55
Podle popisu to vypadá asi na desku. Když zapneš PC,rosvítí se ti monitor (detekce vstupu) nebo je pořád vyplý ?
JonnyC (124)|3.4.2008 08:58
S timhle jsem setkal uz v ruznych pripadech. Zkousel jsi menit zdroj - kdyz jsem to videl naposledy, byl mrtvy zdroj, po jeho vymene vse ok.
Taky jsem to videl kdyz byla spatne zatlacena grafika do slotu, ale to asi nebude ten pripad, kdyz rikas ze jsi vsechno vyndaval.

Edit: koukam ze zdroj tam vypsany nemas, pokud jsi tu primotopovou P4ku zivil nejakym ECeckem, tak to tim zdrojem bude na 90%
johny__g (6387)|3.4.2008 09:51
Pozor, Northwood 2,4 GHz s 533 MHz sběrnicí na téhle desce není podporovaný, podívej se sem, takže to že nejede nic neznamená. Teoreticky by se mohl rozjet aspoň na 400 FSB, ale kdoví. Ovšem jiný zdroj bych zkusil určitě.
-=Forrest=- (4)|3.4.2008 17:44
Pri zapnuti neni zadny signal z grafiky. Jen se roztoci vetracky nic jineho...Zkousel jsem 360WChieftec a 360WFortron oba dva se stejnym vysledkem. Dle vseho je to zakladni deska... nemate nekde nejakej napad co s ni ?
jinak ten procesor by mel jet ... samozrejmne na nizsi frekvenci nez 2.4 ale jet by mel....
Maximus12 (763)|3.4.2008 17:50
Pokud není na pohled vidět co s ní je, třeba ty nafouklé kondíky nebo tak něco, je těžké s tou deskou něco udělat, prakticky bych řekl, že s ní nic nenaděláš. Vypadá to fakt, že je KO - asi bych se poohlédl po jiné.
crasher.km (919)|3.4.2008 19:20
Měl sem podobné příznaky na starém pc..myslel sem si že to je CPU,ale je to deskou jak sem už tady psal ;) Nevím dodnes co se s ní stalo,ale byla to deska
johny__g (6387)|3.4.2008 20:10
Zkusil bych CPU někde jinde, pokud pojede tak je to na 99% deskou. Podobnou asi dnes dost těžko seženeš, takže bych to viděl na prodej RAM (RIMM udáš v pohodě za solidní cenu) a procesoru a koupit něco jiného. Nebo radikální krok a koupit celý nový počítač.
-=Forrest=- (4)|3.4.2008 20:35
Cpu se budou davat na otestovani kamaradovi ktery ma take socket 478 tak uvidime, ale je to spis pro ujisteni ze jsou funkcni az je budu prodavat:). Desku jsem uz skousel shanet a je to prakticky nemozne ... bud jsou predrazene nebo vubec. Koukal jsem, ze RIMM se jeste prodavaji za pomerne dost tak kdzy se povede tak par korun by bylo na jine PC. Pravdepodobne bych koupil novou sestavu. Dneska se i za 5000 necha neco postavit ( neco rozhodne lepsiho nez jsem mel )... no ale je to pech kdyby nekdo tak prodaval nejakou desku na rimmky do 1000 tak bych ji bral. Na net puvodni pc bohate stacilo...
johny__g (6387)|3.4.2008 20:39
Pokud dáš těch 5k a přidáš peníze za prodej komponent (disky, RAM, CPU, GPU, zvukovku bych si asi nechal) tak máš velice slušnej PC. Jestli nehraješ hry, tak bude stačit i míň peněz. A desku nabídni někomu do sbírky, za čokoládu třeba.