reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

PC zpomalí a jede jenom jedno jádro který HW je vadný?

fps (96)|3.4.2008 11:05
Jak zjisti který HW zapřičiňuje to že mi po zatížení CPU (né vždy jenom když přesouvam několika GB soubory) PC zpomalí a jede jenom jedno jádro explorer.exe na 50% před tim jsem to řešil tady https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php/14880-kousani-explorer-exe-jede-cpu-na-50 reklamoval jsem základní desku a dostal novou rev. 3.3 ale je to stále stejné jak zjisti co to dělá?
Dwarlin (93)|3.4.2008 12:21
ako si tak citam clanky od teba, ked sa to stalo mne, som to riesil rovnako ako ty pred tym, preinstalovanim OS WIN XP, mne to vtedy pomohlo...

na druhu stranu, mal som jedneho znameho, jemu v tomto pripade preinstalovanie nepomohlo, tak skusal rozne moznosti reklamacii, ale nakoniec ked mu to nepomohlo, spravil si SWAP-ovaci disk a frcalo mu to v pohode...
fps (96)|3.4.2008 14:12
[QUOTE=Dwarlin;107805]ako si tak citam clanky od teba, ked sa to stalo mne, som to riesil rovnako ako ty pred tym, preinstalovanim OS WIN XP, mne to vtedy pomohlo...

na druhu stranu, mal som jedneho znameho, jemu v tomto pripade preinstalovanie nepomohlo, tak skusal rozne moznosti reklamacii, ale nakoniec ked mu to nepomohlo, spravil si SWAP-ovaci disk a frcalo mu to v pohode...[/QUOTE]
prosimtě com je SWAP-ovaci disk rozveď to trochu
Dwarlin (93)|3.4.2008 14:32
najlepsie je ked si priamo pri instalacii oddelis cast disku, bohate staci aj 1 GB, ten potom spatne naformatujes na FAT32 a vo vlastnostiach si urcis SWAP-ovaci priestor na tento disk...

Uz po nainstalovani mas urcene miesto na cecku ale nie je to dobre, pretoze tam je zlozity typ formatovania a nie je tam priami pristup, iba cez vsetky data na disku...

Da sa to urobit aj spatne na uz nainstalovanom operacnom systeme, ze si vyclenis cast volneho miesta, softverovo si ho oddelis, tiez cez vlastnosti, ten si potom naformatujes na tu FAT32 a dalej ako je uvedene vyssie...

Viem ze toto by mohlo pomoct, je to odskusane ale aj tak je dobre to mat pretoze to prakticky sluzi ako ciastocna ramka...

P.S.: hlavne na ten SWAP-ovaci disk nikdy nic neukladaj aj ked tam budes mat volne misto...

P.S.: skoro som zabudol, ked si budes vyclenovat kolko ma byt miesta na disku venovane SWAP-u, tak pri
1 GB si daj 720 MB a ak budes chciet 2 GB tak dam daj asi tak 1,5 GB...aby si tam mal aj nejake to volne miesto...
fps (96)|8.4.2008 20:46
Tak jsem udělal dle níže uvedených komponentů abgreid PC reklamoval jsem základní desku za ver.1 jsem dostal ver.3.3 bios jsem dal nejnovější F11g Windows jsem dal na různé HDD za C2D E6300 jsem koupil C2D 8200 místo ramm A-Data 2x1GB jsem koupil CORSAIR TWINX XMS 2x2GB bohužel se PC chová stále stejně a to je že se zpomalí a jde jenom jedno jádro procesoru na fórech jsem se dočetl že chipset 965P má problém z voujádrovými procesory je to možné? může to dělat ještě něco jiného? Třeba zdroj nebo grafika protože už jiný HW nemam
fps (96)|8.4.2008 20:51
[QUOTE=Dwarlin;107858]najlepsie je ked si priamo pri instalacii oddelis cast disku, bohate staci aj 1 GB, ten potom spatne naformatujes na FAT32 a vo vlastnostiach si urcis SWAP-ovaci priestor na tento disk...

Uz po nainstalovani mas urcene miesto na cecku ale nie je to dobre, pretoze tam je zlozity typ formatovania a nie je tam priami pristup, iba cez vsetky data na disku...

Da sa to urobit aj spatne na uz nainstalovanom operacnom systeme, ze si vyclenis cast volneho miesta, softverovo si ho oddelis, tiez cez vlastnosti, ten si potom naformatujes na tu FAT32 a dalej ako je uvedene vyssie...

Viem ze toto by mohlo pomoct, je to odskusane ale aj tak je dobre to mat pretoze to prakticky sluzi ako ciastocna ramka...

P.S.: hlavne na ten SWAP-ovaci disk nikdy nic neukladaj aj ked tam budes mat volne misto...

P.S.: skoro som zabudol, ked si budes vyclenovat kolko ma byt miesta na disku venovane SWAP-u, tak pri
1 GB si daj 720 MB a ak budes chciet 2 GB tak dam daj asi tak 1,5 GB...aby si tam mal aj nejake to volne miesto...[/QUOTE]
tak jsem udělal to co jsi radil tedy snad jsem to udělal dobře udělal jsem na HDD 10GB svazek naformátoval na FAT32 naistaloval OS tam bylo windows, Documents and Settings Program Files ale stále se to kuše
mech13 (5526)|8.4.2008 20:54