Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 5 z 13 PrvníPrvní ... 34567 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 61 až 75 z 189

Téma: Test mainstreamovych zdroju

Starousedlík SHW Avatar uživatele Janyk1
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od mech13 Zobrazit příspěvek
    Foto: FX500-A vedle Seasonic OEM 350W, FX500-A
    Má imho delší kabely
    Odpovídat lze po přihlášení

Čestný člen Avatar uživatele mech13
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Janyk1 Zobrazit příspěvek
    Má imho delší kabely
    jo, to ma ale jen oproti OEMku, S12II je taky poradna obluda http://www.svethardware.cz/forum/att...5&d=1207219381

(vim ze nektery jsem meril, asi ten FX-500A a ma 24pin stejne dlouhy. S12II 430 ma ale ATX12V i 8pin a ten je delsi. 330 ma jen 4pin)

Banned Avatar uživatele Pavel Boček
    Registrace
    Apr 2007

btw kdyz uz to tak dopadlo, nemel by nekdo jeste nejaky dalsi zdroje ktery bych testnul stejnym zpusobem?
    No, EC ATX-550 bych měl a případně bych přihodil svůj SS-500ET-F3, pže -HoNY- stejně není při kondenzátorech a zrovna ho nemám kam píchnout, takže je k dispozici

Registrace
    May 2006

Pavel Boček: jak stary to ECcko je? neco tak rizikovyho starsiho nez pul roku si do kompu nepustim nerad bych opikal spekacky
    toho seasonica uz asi ne, mel jsem je tri a vsechny stejna ucinost, PCB... lisily se jen kondiky u OEM vs S12II. imho by bohate stacilo ho otevrit a opsat kondiky a jestli je stejne PCB tak ucinost bude stejna jak ty ostatni. jestli je jiny sem s nim (nekde jsi ty kondiky uz psal ze?)

kdyztak ho otevri, vyfot, popis kondiky stejne jak ja a hod to sem jako dalsi zdroj. ucinost urcite nebude jina nez o 1-2W

Banned Avatar uživatele Pavel Boček
    Registrace
    Apr 2007

Strana 3, post 44. Moc detailně se mi to fotit nechce, je to špatně vidět Kondenzátory jsem psal, kapacity apod. nevím, ale jsou to stejně shity, tak parametry jsou už jedno

To EC jsem dostal po tom, co mi vyhořel ten první Rok a půl už mu bude, ale někdy od listopadu či odkdy mám Seasonic, pak už fungoval jen na testování...když na něj dáš krátkodobě do 300 W, tak na zachycení té účinnosti hluboko pod specifikacemi to snad bude stačit, aniž by odešel Někdy ho dám na recap...třebas -HoNY-ho i donutím, aby mi vyměnil pár MOSFETů...a nejlépe i trafo...a všechno
    Naposledy upraveno uživatelem Pavel Boček: 23-04-2008 v 22:59

Starousedlík SHW Avatar uživatele -HoNY-
    Registrace
    May 2006

crasher.km: nechtel bys to doma vyzkouset? ja mam bohuzel jen analog multimetr a tim bych toho moc presne nenameril... mas nejaky pouzitelny digital?
    V některých případech je analog přesnější a vhodnější.

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od -HoNY- Zobrazit příspěvek
    V některých případech je analog přesnější a vhodnější.
    vzhledem k tomu, ze ma nastaveni jen 10 a pak 50V, tak kdyz ho dam na 50V je rozdil 11-13V dva milimetry... a z toho se vazne moc presne neda nic poznat. navic zdroj uz ma crasher doma... jen se tu asi nejakou dobu neukaze, shorela mu deska

EDIT: jo a az budu mit cas a prekopiruju fortrona a chiefa do prvniho postu dam to trochu do kupy, tak tema prejmenuju, minitest to uz precijen neni "Testy zdroju"? (nic moc co? lepsi navrhy pres SZ pls)
    Naposledy upraveno uživatelem mech13: 24-04-2008 v 00:00

Obyvatel SHW Avatar uživatele Sieben
    Registrace
    Jan 2007

chudak crasher.
    já mám doma teďka navíc colorshit 500w...tak ho můžeš zničit...no otestovat

PS: sem opilej tak se za chyby omlouvám

Registrace
    May 2006

Sieben - jestli je nejaky otestovany ze funguje a utahne 200W tak budiz... ale netestovany ho na svuj komp nepovesim a uz vubec ne abych po nem chtel tech 150W v zatezi grafikou a procakem

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele elpsycho
    Registrace
    Nov 2006

Já bych tu měl PC Winner ST-300ATX kupovaný s Duronem 800, nechceš?

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od elpsycho Zobrazit příspěvek
    Já bych tu měl PC Winner ST-300ATX kupovaný s Duronem 800, nechceš?
    tak to uz vazne ne jako to 500W EC jsu ochotne na 10 minut risknout, ale neco takovyho uz ne

nenasel by se spis nekdo odvazny s VX450? asi na nem bude taky "waranty void if removed" tak proto odvazny... na HXko bych si taky neztezoval

Čestný člen
    Registrace
    May 2006

Tak tenhle analog to je shit nejhrubšího zrna! Už se dají levně koupit digitální multimetry s aut. rozsahy a 4000 digity... dokonce to má i opticky oddělené RS232 nebo USB. Pak se dá snadno logovat pomocí prográmku v PC. Když analog tak Metra EL20 opravdu precizní stroj. Já mám multimetr Hewlett Packard HP34401(6,5místa), Fluke 45 a dále Metra M1T330.

P.S.: Pánové, recenze sice nepíšu, ale vybavení mám svoje doma a proklepnout nějaký ten zdroj absolutně není problém, problém je v sepisování keců a debilním upravování fotek. Takže pokud podstoupíte to riziko odpálení(které je vždy ikdyž budu dělat vše proto aby se tak nestalo) tak můžu semtam něco testnout.

Pravidelný diskutér Avatar uživatele superdrooper
    Registrace
    Dec 2006

Dobrý den,
    vlastním zdroj FSP (Fortron) 350-60GLN 350W, kondenzátory CapXon. Dle výrobce má tento zdroj MTBF 100000 hod při 25 stupních Celsia, tj. při teplotě cca 35 stupňů (zdroj je velice chladný) bude MTBF odhadem zhruba 60000 hod.
    Z toho tedy vyplývá, že šance, že se tento zdroj porouchá do tří let (26280 hod. / 60000 hod.) je zhruba asi 43%. Jelikož kompletní upgrade provádím jako běžný mainstreamový uživatel každé 2-3 roky, tak mám více než 50% pravděpodobnost, že mi porucha tohoto levného zdroje neodpálí data či jinak nepoškodí počítač.

Nejsou tedy všechny ty řeči o nekvalitních či špatných kondenzátorech (viz. tento minitest právě tohoto levného zdroje s "nekvalitními" kondenzátory) zbytečně přehnané?

Pokud se mýlím, tak mě opravte, mýlit se je lidské, odpouštět božské.

Obyvatel SHW Avatar uživatele Sieben
    Registrace
    Jan 2007

No MTFB sou sice pěkný, ale k čemu sou když jsou součástky ve zdroji poddimenzované a při používání se pak přetěžují?

Fortron patří mezi ty "lepší" výrobce. Sice má nekvalitní kondíky, ale zase nebudou tak poddimenzoavné, trafo tam bude správně velké...atp. takže zde není tak velká šance, že by ti zdroj odešel(taky záleží na vytížení).

Ale když si vezmeš EC,Colorsit atp. tak tak je to opravdu o ústa
    Třeba teď mám doma jeden 400W Colorsit, kterej je cca 2x lehčí než Seasonic 400W..jak je to možný?

A taky bych pdotknul, že ne každej při nákupu nového PC mění CASE+zdroj..protože ten je přeci v pohodě a dá se použít...tak se ušetří 1 000kč..a jede se dál. Takže nakonec zdroj nepoužíváš 2-3roky, ale třeba 6let(viz můj otec s 300W ECčkem,který jede a kondíky nafouklý nemá).

A pokud bys připojil k tomu zdroji zátěž(třeba 300W)...tak bys viděl jak rychle by odešel

Registrace
    May 2006

co se tyka eurocase a podobnych levnych zdroju, tu mam dnesni darek od Pavla Bočka

podarilo se predani pres vrátnou a jeste jsem stihnul bus, tak jsem to v te rychlosti rovnou prubnul EuroCase ATX-550 JSP. sice je uz o neco starsi (na nem je stitek 09-2005 - PB: jak to teda je?), ale podle webu www.partis.cz se dnes prodava zdroj s nachlup stejnymi parametry, stejne vypadajici, jen ma navic 2x molex a PCI-E 6pin

sestava stejna

takze jak dopadl:
    Kód:
    EuroCase ATX-550 JSP
    idle	98	load	188*	CPU	158
    *mam podezdreni ze pri zatezi procesoru i grafiky neco neklapalo, protoze procesor mel o 4 stupne nizsi teplotu nez u ostatnich zdroju. tech 188W bych teda bral s rezervou, imho by mel brat cca 195W. nechtel jsem riskovat nejaky laborovani a dlouho nechat bezet svuj komp s tim smejdem a radsi ho odstavil a spokojil se s divnym vysledkem (jak jsem pozdej zjistil udelal jsem asi dobre)

Co je uvnitr:
    EuroCase ATX-550 JSP
    VENT 200WV 820uF
    GL? 10V 1000uF Low ESR K.O.
    JEE 10V 3300uF Low ESR 3x
    SC??? CS??? (divny logo, asi ty dve pismenka, nejak pres sebe) 10V 2200uF Low ESR
    hromada malych GL

jo, byl v nem vytekly kondik. vcera mi PB rikal, ze zdroj rok pouzival a pak ho mel jen na pokusy kdy potreboval skusit jestli neco jede. co to je sakra za zdroj ze po roce provozu ma nafoukly kondiky?

puvodne jsem kdyz jsem zdroj videl, jsem si myslel ze to je nejaky ftip, ze ten droj ma nejak malo dratu... rikal jsem si no co, PB je nejspis odstrihal at nezavazi... jenze jsem brzo zjistil ze ne... "nejsilnejsi" zdroj co jsem zatim mel doma, a ma min dratu nez "pitomy" 350W OEM seasonic (na druhou stranu to byla mozna prozretelnost EC, nepocitali s tim ze by na neho nekdo treba chtel pichnout grafiku pak ovsem nechapu ze dnes se tam PCI-E 6pin dava) (nebo fortron 350PNR mel tech dratu stejne?)

po otevreni jsem taky zjistil, ze je tak velky jen a pouze kvuli vetarku, uvnitr je mista azaz. abych jen nekritizoval, libi se mi jeho chladice ty ma hezky a asi jsou dimeznovany aby chladily hoodne ztrat kdyz to porovnam treba s 350GLN, tak bych zdroj tipnul tak na 250-300W, podle chladicu na 450

vetrak je docela tichy, nedela kraval, ale ze by byl tizsi nez seasonic se ani omylem rict neda

spotreba naprazdo a s jednim diskem
    Kód:
    EuroCase ATX-550 JSP
    naprazno	9	HDD	17
    zeby ucinost jen cca 35% pri nizke zatezi? taky me prekvapilo, ze nez jsem zapnul komp tak to uz zralo 5W s jinymi zdroji tam obcas probliken 1 nebo 2W

EDIT: odmazana porovnani, doplneno do prvniho prispevku
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: DSC_5301.JPG 
Zobrazení: 150 
Velikost: 119.0 KB 
ID: 4054   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: DSC_5302.JPG 
Zobrazení: 133 
Velikost: 134.7 KB 
ID: 4055   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: DSC_5304.JPG 
Zobrazení: 128 
Velikost: 168.0 KB 
ID: 4056   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti