Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 29

Téma: XILENCE power 600W / 0dB(A)

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2007

Nemate nekdo zkusenosti s timto zdrojem?
    http://zdroje.alza.cz/zdroj-xilence-...ess-d88655.htm

Jak je mozne ho nechladit? Uvazuji o nem, protoze bych chtel mit tichou sestavu.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele elpsycho
    Registrace
    Nov 2006

Od Xilence ruce pryč, je to další odpadní značka typu LC Power, Chill atd...
    Viz: http://www.zive.cz/Titulni-strana/St...8/default.aspx

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2007

Ve clanku co jsi prilozil je ale jiny typ zdroje...

Starousedlík SHW Avatar uživatele Salamander
    Registrace
    May 2006

no, ono nejde ani tak o typ jako uz o znacku, radsi si vyber nejaky kvalitnejsi, napr. Corsair nebo Seasonic, neni to sice 0dB, ale vetraky maji tiche, skoro je neuslysis.

treba http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=41288
    nebo http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=41891

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2007

Podivam se diky! Ono je to docela tezky narazit na typ, ktery bude hodne tichy... jsem docela narocnej.

Registrace
    Nov 2006

Já vím, vyjadřoval jsem se ke značce Xilence obecně. Jestli věříš že jejich 600W pasivní model (prodávající se za cenu nižší než kvalitní aktivně chlazené 600W zdroje) bude lepší, tak hodně štěstí. Takovýto zdroj ani nikdo nebude recenzovat - který recenzent by si přidělával problémy vysvětlováním že zapůjčený zdroj za 3000,- byl při testu zničen...

Nejtišší klasický zdroj je dnes Enermax Modu82+ 625W, jeho slabší varianty na tom snad budou s hlučností podobně. Dál existuje levnější řada Pro82+, která by se měla lišit jen absencí odnímatelné kabeláže. Kupovat dnes zdroj, poohlédnu se u Enermaxu...
    Naposledy upraveno uživatelem elpsycho: 04-04-2008 v 13:50

Starousedlík SHW Avatar uživatele Withman
    Registrace
    Jul 2006

Mám velmi, resp. extrémně tichou sestavu a jedinný opravdu tichý zdroj je Seasonic Corsair by měl být taky OK, ale verze VX450 a VX550 ve mě nevzbuzují důvěru.

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od elpsycho Zobrazit příspěvek
    Nejtišší klasický zdroj je dnes Enermax Modu82+ 625W, jeho slabší varianty na tom snad budou s hlučností podobně. Dál existuje levnější řada Pro82+, která by se měla lišit jen absencí odnímatelné kabeláže. Kupovat dnes zdroj, poohlédnu se u Enermaxu...
    A ta hlucnost k cemu by se dala prirovnat, behu HDD? nebo mensi? Jaka je teplota zdroje pri normalni zatezi PC?

Registrace
    Nov 2006

Whitman>Jak na tom jsou které zdroje s hlučností se podívej sem do dolní tabulky:
    http://www.silentpcreview.com/article806-page5.html

Corsair VX450 by měl být vpohodě - je vyráběný Seasonicem a používá co jsem viděl fotky větší kapacity kondenzátorů než S12II 430W. VX550W bohužel vyrábí Channell Well technology.

Jinak Seasonic bohužel z osobní zkušenosti doporučit nemůžu, ventilátor měly mé dva reklamované kousky sice tichý, ale vydávaly nepříjemně hlasitý elektrický zvuk při zátěži grafiky. Druhý reklamovaný kousek mi pak velmi pravděpodobě odpálil desku - po tom co mi odešla tak jsem ho poslal na reklamaci (v domnění že jediná jeho vada je to pískání) - v reklamačním protokolu je ale uvedeno že se jim ve 3D vypínal úplně. Seasonic už bych si víckrát nekoupil...

ShadowX> Hlučnost toho Enermaxu nemůžu nijak specifikovat, já ho v rukách neměl. V recenzi co jsem dával je ale mp3 nahrávka > srovnej s ostatníma zdrojema v recenzích. Ale ten Enermax je dle měření tišší než Seasonic který jsem měl, a ten byl slyšet jen když jsem odpojil HDD a zastavil všechny větráky - takový klapavý zvuk, který by možná pominul pokud by se ventilátor roztočil rychleji.
    Naposledy upraveno uživatelem elpsycho: 04-04-2008 v 15:02

Starousedlík SHW Avatar uživatele Klingacikx
    Registrace
    May 2007

Ja by som odporučil Corsair VX450 ktorý je dosť tichý a kvalitný

Čestný člen Avatar uživatele mech13
    Registrace
    May 2006

hlucnost seasonicu je cca na urovni velmi tichych pevnych disku v klidu - bez seeku

momentalne ho slysim, ale to jen proto, ze mam otevrenou bednu, zdroj venku pul metru od moji hlavy... kdyz se da do bedny a zavre, tak jsou slyset spis disky nez zdroj

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Ahoj,
    ten xilence radím opravdu neee :-)
    Měl jsem 400W enermax liberty, krásně tichá - teď ji má žena. Teď jsou na trhu nové generace Enermax zdrojů - vypadají dosti dobře, osobně bych šel asi do nich. V současnym kompu mam Seasonic OEM 500W, subjektivně o asi o malinko hlasitější (větrák se v něm ale zas točí rychleji, takže líp chladí skříň), ale pořád hluboko pod úrovní seeku disku a ačkoli sem taky uchylnej na tichej počítač (disky na gumě od kalhot a podobný vychytávky), tak mam otevřenou skříň hned pod stolem (metr a půl od židle) a počítač skoro neslyšim.

Matyáš

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2007

NO tak to je super, otazka je do jakeho Seasonicu jit aby nebyl kazdy kus jiny

Starousedlík SHW Avatar uživatele Withman
    Registrace
    Jul 2006

Já mám Seasonic 400W OEM a s ním jsem maximálně spokojen. Hodně moc tichý, fááákt moc. Stejně tichej jako HDD v Silentmaxxu. Jinak při hraní her už je hlučnější, ale je tím, že má sestava je hodně žravá a 400W už není uplně košér.

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jul 2006

Možná na silentpcreview.com by ty srovnávací mp3 mohly být, většinou bývají na poslední stránce recenze čehokoliv.
    U Xilence bych si dal pozor na to, že bez větráku pojede asi jen s malou zátěží a slovo malá nelze specifikovat. Při odběru 300W ten 70mm větrák může být naopak hlučnější než u nějakého 400W zdroje.
    Teď se dívám ... sestavu máš velmi podobnou jak já, to 600W nemůže žrát ani omylem.
    Naposledy upraveno uživatelem pavel_p: 04-04-2008 v 18:55 Důvod: dát->žrát

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Zapojeni power, hdd led, power led apod.
    Od Pepicek v sekci AMD - procesory a základní desky
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 12-05-2009, 22:39
  2. Zdroj XILENCE power 600W
    Od simontpf v sekci Zdroje
    Reakcí: 16
    Poslední příspěvek: 09-09-2008, 10:55
  3. Zdroj XILENCE power 400W
    Od HiLow v sekci Zdroje
    Reakcí: 16
    Poslední příspěvek: 14-06-2008, 08:27
  4. HX 620W x M12 600W