reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

pomoc při zapojeni routeru

Snaajk (1)|24.9.2006 16:49
dělam tuhle operaci poprve a nějak mit nejde, taham po domje kabliky pro eternet prodavač mi dal schema jak mam zapojit koncovky a zasuvky ale kdyš jsem vše zapojil tak mi funguje jen jedna ip adresa a ostatni pc uš ne. Prosim poraďte co nejdřiv jsem s toho uš na nervy
mech13 (5526)|24.9.2006 18:13
tak podle toho cos napsal ti neporadi nikdo. musis byt konkretnejsi: co je to za router, jak ho mas/nemas nastavene, co vsechno k tomu ma byt pripojeny...
Honziik (41)|25.9.2006 16:00
No tak hodně častá chyba bývá to, že lidé nastaví dvěma a více počítačům stejnou IP, takže nejdřív bych být tebou zkontroloval tohle (pokud si ji teda nenechal nastavit přes DHCP). Bez přesnějšího popisu situace ti ale prakticky nikdo nemůže pomoct, maximálně metodou pokus-omyl.
komisar.durex (9)|23.10.2006 23:42
POkud mas spravne nastavenej router coz soudim ze ano kdyz ti to na jednom PC slape tak bych este nez budes hedat chyby jinde zkusil nastavit pevne IP adresy ale pozor na par veci treti cislo v IP adrese u kazdyho PC by melo byt stejne s tretim cislem IP adresy routeru (to je ta prez kterou si ho nastavoval respektive ta kterou zadavas do prohlizece kdyz se prihlasujes k routeru) a vychozi brana je schodna s IP routeru!!! pokud mas na routeru nastaveny DNS servery doporucuju ty same nastavt i na jednotlivych PC pokud ti to dal bude fungovat jen na jednom PC tak bych nejdriv zkontroloval kabely (bud promerit jestly nejsou nekde preruseny) ale spis zcekni jestli mas spravne poradi kabelu tusim ze to je bilooranzova - oranzova - bilozelena - modra - bilomodra - zelena - bilohneda - hneda (i kddyz je to v zasade jedno - jen musi byt na obouch koncich kabely ve stejnem poradi) pokud toto bude v poradku tak me jeste napada zda li nemas na routeru ostatni porty zakazany (u nejakych to de tusim nastavit (povolit/zakazat port ale ruku do ohne za to nedam!) pak uz me toho moc nenapada.....
eraser (0)|24.10.2006 13:51
Ako hovorí mech13, chce to viacej informácií, navyše pokiaľ s tým nemáš skúsenosti a ešte sám nacvakávaš RJčka, tak problém môže byť kdekoľvek...