reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

problém s USB

pHz (7)|5.4.2008 10:55
Potřebuji radu,
mám Corsair Voyager 1G, náhodně se mi přihlásí jako zařízení s USB 1.0! na více počítačích stejně v XP i ve Vistách. Druhý den mi zase jede jako USB 2 ... Co s tím? (Používám stále stejný konektor.)

Dotaz č.2
Používám dlouho výše zmíněnou flesh, v PC mi ale jako jediná jede téměř bez problémů. Všechny ostatní (zkoušel jsem různé firmy i velikosti a nakonec i konektory) se mi po přenesení části souborů odpojí a zmizí. Přeinstalace winXP by asi pomohla, ale lze to vyřešit i jinak? Děkuji.
mech13 (5526)|5.4.2008 11:08
maji ty XP SP2? jaka to je zakladni deska?
pHz (7)|5.4.2008 11:29
ano, XP Prof mají všechny nejnovější SP.
MB ASUSP5 (typ desky ještě zjistim přesněji)
Sieben (513)|5.4.2008 11:33
napiš sem celou tvoji sestavu.

Flashku zapojuješ do portů vyvedených na předek CASE, nebo rovnou do USBček co sou na desce?

Protože pokdu ti v PC blbnou flashky...tak tam je někde chyba...a ten corsair to ustojí...ale pak blbne jinak..popřípadě je vadnej...
johny__g (6387)|5.4.2008 11:43
[QUOTE=Sieben;108459]napiš sem celou tvoji sestavu.

Flashku zapojuješ do portů vyvedených na předek CASE, nebo rovnou do USBček co sou na desce?

Protože pokdu ti v PC blbnou flashky...tak tam je někde chyba...a ten corsair to ustojí...ale pak blbne jinak..popřípadě je vadnej...[/QUOTE]

Že by mizerné (špatně stíněné nebo něco tak) kabely co vedou k předním USB portům?
Nepřipojuješ flešky přes nějakou prodlužku?
pHz (7)|5.4.2008 12:03
VINEN

:) Přiznávám, používám nejčastěji připojení přes prodlužku, někdy připojení zepředu.
Radíte vyzkoušet připojení zezadu? Udělám malý test a za hoďku napíšu.
Zatím díky.
pavel_p (993)|5.4.2008 12:07
Připojení zepředu někdy blbne nebo nefunguje. Připojení přes zadní konektory přímo je poměrně spolehlivé a taková třímetrová prodlužka často nefunguje ani s USB1 tiskárnou. Prodlužka od Corsairu jinak vypadá celkem kvalitně stíněná.
Sieben (513)|5.4.2008 12:25
no já mám zkušenosti s prodlužkou...která nefungovala s mým USB(1GB Apacer,takovej šmejdík) a ani se ségřiným velice low-end mp3 přehrávačem na mém PC..ale u ní doma to jede...

V každém případě vyzkoušej ty zadní porty,
přední jsou mnohdy blbě zapojené, nebo nejedou vůbec, nebo způsobují restart, blbnou...jak psal někde boboco,mech13 nebo někdo z nich:)
pHz (7)|5.4.2008 13:13
Problém NEBYL VYŘEŠEN.
Hodil jsem fleshku přímo dozadu do usb, ale chová se to stejně... po zkopírování pár souborů, nepočítal jsem je, to zahlásí že zpožděný zápis se nezdařil nebo že soubor neexistuje.

MB ASUS P5AD2 premium
pepino57 (3)|5.4.2008 15:20
Mám také bohaté zkušenosti s nefungováním různých USB zařízení(desítky případů). Vždy se jedná o HW chybu. Flešky, USB tunery, USB WiFI - tato zařízení potřebují napájení 5V. Pokud napětí klesne pod 4,75V mohou shodit komunikaci z USB2 na USB1 či přestat fungovat úplně. Stačí větší odběr proudu - například čtení souboru - a zařízení se ztratí. Řešením je použít odolnější flešku, která se udrží v provozu i při nižším napětí, nebo naopak najít USB port s tvrdším zdrojem 5V - zpravidla zadní konektory na bordu.
Pokud to nejde jinak, lze ještě zkusit USB HUB s externím napájením.
USB prodlužovačky jsou dalším samostatným oříškem. Samozřejmě na nich dochází k poklesu napětí a tím pádem k velmi častému jevu, že zařízení bez prodlužovačky funguje ale s ní už ne. U prodlužovaček je důležitá i tzv. vlnová impedance mnoha výrobci zcela nedodržovaná. Pak dochází k odrazu datového signálu a komunikace funguje jen na USB1 příp. se nenaváže vůbec. Dobrá prodlužovačka se pozná tak, že se dvě pětimerové propojí za sebou a na konci se bezchybně přihlásí USB tuner. Zkoušku lze provést i v obchodě a nevyhovující zboží nekupovat. Poslední funkční jsem kupoval před třemi lety za 63 Kč. Pak mi změnili dodavatele a mám po žížalkách. At zkouším cokoliv, dobrá prodlužovačka prostě na trhu neexistuje. Máte - li někdo lepší zkušenosti, sem s nimi :-)
pavel_p (993)|5.4.2008 16:18
2x5m? ! Já mám pomalu nedůvěru k připojení tiskárny nebo usb hubu v monitoru 3m kabelem.
Jinak ohledně předních USB a sluchátek mám různé teorie:
- rušení v důsledku absence stínění signálových vodičů
- rušení v důsledku zemnících smyček patrné slyšitelností všemožných motorů ve sluchátkách, usb-čku to snad nevadí, signál je diferenciální a napětí bude ve flashkách hádám stabilizováno na nějakých modernějších 3.3V.
- nekvalitní ochrana proti statické elektřině, způsobující zátuh počítače pokud se člověk při připojování flashky nedrží nejlépe celou dlaní casu ... snad by šlo vodivě propojit konektor s casem
pepino57 (3)|5.4.2008 17:01
Sluchátka lze rušit jediným milivoltem a nejčastější důvod je dvojí zemnění(smyčky). USB maká symetricky na 5V a rozkmit nesmí poklesnout někam pod 3 volty. Ale to jen hádám z měření detekcí obálky komunikace, k přesnějšímu měření více různých kusů jsem se nedostal. Ono zjistit co se děje vyžaduje minimálně pamětový osciloskop do 500 MHz a to není až tak levná záležitost ani na půjčení. Dobré pulsy a zátuh počítače dokáže "vyrobit" i připojení antény k USB tuneru. Taky platí nejprve propojit rukama a pak teprve spojit stínění koaxu. Se statikou samozřejmě souhlas, dobrá zásuvka USB je zemněná přímo na keys. 10metrů prodlužovačka opravdu může fungovat (jen vědět, kde se dají i letos sehnat funkční prodlužováky) a je to skvělá varianta, když je WiFi signál třeba u okna, ale už ne na pracovním stole.
pHz (7)|5.4.2008 21:46
Děkuji, tohle vysvětlení je pro mě dostačující.. ZLATÝ VOYAGER :) (ale jen 1G, protože 4G GT už nejede)
pHz (7)|2.5.2008 08:10
A JSEM TADY ZNOVU!
Na základě některých rad jsem zakoupil USB HUB Trust s napájením.
Jakmile vložím jakoukoli fleshku, ta se buď nezobrazí vůbec, nebo šíleně blbne. Teorie s podpětím je tímto vyvrácena. Dokonce i můj Voyager už blbne. Jako předposlední možnost vidím přeinstalaci win. A poslední test desky.

K problému č.2: VYŘEŠEN
Voyager se hlásí někdy jako USB1.0 ... zjistil jsem, že je po něm! Konektor je uvolněný a po napružení na jednu stranu jede jako USB1.0 a na druhou jako USB2... nosím jej v kapse riflí.. to bude tím :(
pHz (7)|4.5.2008 11:20
A naposledy...
Koupil jsem řadič do PCI slotu a problém je vyřešen, pravděpodobně odešel řadič na desce...