reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Grafické karty: Problem s ATI HD2600 PRO pro AGP

Neregistrovaný (0)|5.4.2008 11:01
Jméno tazatele: Bzuk

Znění dotazu:
Zdravim

Pred pár měsici jsem koupil Sapphire HD 2600 PRO 512 MB pro AGP. po nainstalování do systemu mi a nainstalování ovladačů podavá mnohem horší vykon nežli stara ATI 9600. Novou jsem rozchodil pouze s catalysty 7.12 jinak to ve hre ani nevykreslovalo textury menu her bylo nečitelné apod. posleze jsem to zkusil az na catalysty 8.2 ale to výkonu vubec nepomohlo. Verzi 8.3 (ktera pry mela resit chyb s AGP kartami) se mi nedaří vubec nainstalovat protože instalator hodí hlašku že: setup nenašel driver kompatibilni s mým hardwaren nebo operacním systemem a ukonči se. Mužete mi nekdo poradit klidne i na [email]petr.mucha@centrum.cz[/email] nebo na icq 334 469 070 Pls uz nevim co s tim :(

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
Athlon XP 2500+ burton box; VIA KT 400 chipset; 2x512MB ram (333MHz); disk Seagae 80Gb; Windows XP professional SP2, Zdroj Eurocase 400W.
Sieben (513)|5.4.2008 11:16
no já nevím...zabrousil sem na netu a na SHW
https://www.svethardware.cz/recenze-ati-radeon-hd-2600-pro-zlate-dite-ati/17427-13
je recenze na 256MB model do PCIe ...a má spotřebu v zátěži i 163W... a tvůj Eurocase 400W...haha, :runaway, no ale zbytek sestavy je nenáročný....


Zkus jiné ovladače...třeba Omega drivers, ty mě pomohli s pár patáliema...až si je stáhneš, odinstaluj ty co tam máš teď driver cleanerem v nouzovým režimu odstraň zbytky po předchozích ovladačích...a v normálním režimu pak nainstaluj ty omegy...
každopádně pokud budeš někdy přeinstalovávat ovladače od grafiky(ati) tak vždy PC projeď driver cleanerem...to pomáhá.


A ještě dotaz: jak je ten zdroj starej? pro jistotu se koukni na kondíky, jeslti nejsou nafouknutý, vyteklý..jen pro tvoje dobro:)
johny__g (6387)|5.4.2008 11:25
Odinstaluj všechny drivery pomocí ati uninstall.

Vyžeň ze systému zbytky ovladačů driver cleanerem. Jak na to najdeš v popisu nebo na netu, musíš to dělat v nouzovém režimu.

Zkus nainstalovat Omega ovladače, když máš s Catalysty problém.

Máš nainstalované všechny ovladače čipsetu, aktuální BIOS atd?
bzuk (0)|5.4.2008 11:25
co se tyka zdroje tak pisou ze chtej 400w or beter. a je starej je cca 3 mesice. ok zkusim tedy pohledat ty omegy
Sieben (513)|5.4.2008 11:29
[QUOTE=bzuk;108453]400w or beter. [/QUOTE]
jenže eurocase není ani 400w ani better :D je to šmejd, šunt, křáp....ale jestli je tak mladej..tak by to mohl dát:) podívej se do sekce o zdrojích...:)
johny__g (6387)|5.4.2008 11:29
Ten EC to musí utáhnout, 3 měsíce starý ještě nebude úplně v háji. Otázka je jak dlouho to utáhne.
Neregistrovaný (0)|5.4.2008 12:01
no tak jsem zkusi ty omegy a ty taky nepomohli, je to porad stejny. Při starym Unreal tournamentu mi vypadávaj textury fps pada az na 10. Jeste jsem na zacatku zapomel napsat toto. při pusteni pc jak se pri bootovani zobrazi v pravem hornim rohu to logo zemekoule tak uz toto logo neni zobrazeno korektne.
johny__g (6387)|5.4.2008 12:08
Tak zkus kartu jinde. Jestli bude dělat to samé, reklamuj. Jestli ne, tak bych přece jen zkusil jiný zdroj. Přídavné napájení máš zapojené, že?
Pavel Boček (4169)|6.4.2008 16:33
Nebere ti něco čistě náhodou většinu výkonu procesoru ? Měl jsem takový potíž s HD 3870...zkus zakázat HD zvuk přímo na kartě ve správci zařízení :notsure