Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 27

Téma: linux na flashdisku?

Obyvatel SHW Avatar uživatele BlackFrog
    Registrace
    Aug 2006

slyšel jsem o tom že můžu mít linux na flashdisku. je to pravda? jakym způsobem se pak dá nabootovat?
    Odpovídat lze po přihlášení

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Limoto
    Registrace
    Jun 2006

Citace Původně odesláno od BlackFrog
    slyšel jsem o tom že můžu mít linux na flashdisku. je to pravda? jakym způsobem se pak dá nabootovat?
    normálně, GRUBem - povolíš bootvaní z USB v BIOSu, byl o tom článek na Ábíčku, pokusím se ho najít.

Registrace
    Jun 2006

Obyvatel SHW Avatar uživatele BlackFrog
    Registrace
    Aug 2006

diky

Nováček
    Registrace
    Nov 2006

Bohužel ne každé PC umí bootvat z flsahky

Občasný diskutér Avatar uživatele tonda pařmen
    Registrace
    Dec 2006

Jinak taky existuje SLAX na CD, mám ho ale není moc spolehlivý, většinou nevidí můj HDD. Našel sem novější oficiální verzi ke stažení, má přes 200mega ale stahovat jí nebudu. http://www.slax.cz/download.php

Čestný člen Avatar uživatele mech13
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od tonda pařmen
    Jinak taky existuje SLAX na CD, mám ho ale není moc spolehlivý, většinou nevidí můj HDD. Našel sem novější oficiální verzi ke stažení, má přes 200mega ale stahovat jí nebudu. http://www.slax.cz/download.php
    na bootovatelnem CD existuji snad vsechny dnesni distra. jmenuje se to LIVE CD a nepamatuju si ze bych na nejakou distribuci bez takove moznosti posledni dobou narazil... (nerikam ze takova neni, ale nebude jich moc)
    jenom tak namatkou _ubuntu, suse, gentoo...

Nováček
    Registrace
    Oct 2006

Citace Původně odesláno od BlackFrog
    Nebo si kup Secure Disk flash kartu a redukci na IDE kabel a můžeš to pak používat jako klasický HDD. Nicméně doporučuji používat pouze pro načítání, protože velkým počtem zápisů si tu Secure Digital kartu za chvíli zničíš.
    USB flasky mají v tomto případě výhodu - snesou více přepsání, takže je tak "brzy" nezničíš.

Občasný diskutér Avatar uživatele Libor A.
    Registrace
    May 2006

Slax používám naprosto bez problémů.

Jinak výhoda flash disků je dnes také v jejich ceně, pokud flash disk odejde, tak za pár stokorun koupíš nový a jedeš dál.

Jinak také je možnost nabootovat z CD do RAM disku (chce to troch větší RAMku - optimálně 1GB a víc) a pak to vůbec jede vše jak blesk - přeci jen přístupové doby do RAM jsou mnohem kratší než na Flashdisk či CD-čko. Např. SLAX to zvládá pomocí příkazu "boot: slax copy2ram"

Občasný diskutér Avatar uživatele Martin_kukis
    Registrace
    Mar 2008

pokud umíš anglicky tak www.pendrivelinux.com ))) cca 80 distribucí ...

Nováček
    Registrace
    Apr 2008

Já můžu doporuči Dawn small linux http://damnsmalllinux.org/download.html
    stáhneš iso vypálíš na cd pak to cd nabootuješ pak prav. tl. klikneš na plochu a tam je možnost install (nebo něco podobného) a tam si vybereš kam to nainstaluješ potvrdíš a je to !!!
    jinak má v sobě web prohlížeč, mplayer (i kodeky), a má jenom 90 Mb!!!!!!!!

Registrace
    Jun 2006

A já můžu doporučit vytvořit si vlastní ze své obíbené distribuce ;-)

Občasný diskutér Avatar uživatele slavick
    Registrace
    Aug 2007

Souhlasím s cmeldas, DSL je super a taky můžu doporučit. Pak ještě vypadá sympaticky SliTaz, byla na něj teď recenze na rootovi. Při troše snahy by jsi ho určitě dostal na flashku :-)

Pravidelný diskutér Avatar uživatele bags
    Registrace
    Sep 2007

mam jednu volnou 4GB Flashku - k cemu bych ten linux na flashce mohl vyuzit ? s linux jsem nikdy nepracoval jsem jsem zaryty windowsak

flash pouzivam jako prenosne medium pro forky, mp3, film, ruzne fonty pro praci, navrhy, .doc soubory no proste vsemi hovadinkami, protoze je to samozrejme lepsi nez tahat 4-5 CD neb jedno DVD v kapse

ale prosim, k cemu je dobry ten linux na flashce ? - samozrejme pokud se nejedna o nejakeho spravce siti nebo HW technika?

Občasný diskutér Avatar uživatele slavick
    Registrace
    Aug 2007

Citace Původně odesláno od bags Zobrazit příspěvek
    mam jednu volnou 4GB Flashku - k cemu bych ten linux na flashce mohl vyuzit ? s linux jsem nikdy nepracoval jsem jsem zaryty windowsak

flash pouzivam jako prenosne medium pro forky, mp3, film, ruzne fonty pro praci, navrhy, .doc soubory no proste vsemi hovadinkami, protoze je to samozrejme lepsi nez tahat 4-5 CD neb jedno DVD v kapse

ale prosim, k cemu je dobry ten linux na flashce ? - samozrejme pokud se nejedna o nejakeho spravce siti nebo HW technika?
    Tuhle otázku jsem si už taky několikrát položil :-) Třeba konkrétně pro je to na nic a to jsem zarytý linuxář :-) Někdo tvrdí, že je to super v tom, že přijdeš k cizímu počítači, zapíchneš flashu, nabootuješ a jedeš ze svýho systému. Ale zatím jsem nezažil situaci, kdy bych tohle potřeboval. Když už jsem se potřeboval třeba u přítelkyně podívat na net, tak jsem prostě použil její Windows a bylo to. Proč bych jí nutil, aby si všechno uložila, pozavírala jenom kvůli tomu, abych zkontroloval mail? Dobře, možná tohle byl trochu extrémní příklad, ale pro mě Linux na flashce význam nemá. A i pokud by šlo o to napsat něco do práce/do školy, tak jsem vážně neštítil použít Windows. Trochu mi to přijde na hlavu říct: "Používám Linux a proto na Windows ani nesáhnu." Jak to někteří tvrdí. Ale to je jenom můj osobní názor. Windows beru prostě jako další operační systém, se kterým se dá pracovat a hotovo.

Jasně, pro správce sítě nebo HW technika Linux na flash význam určitě má. I když dělám jako správce sítě a zatím jsem to nepotřeboval :-) Většinou jsem si vystačil s live distribucí (třeba System Rescue CD apod.).

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. BIOSy: Nejde mi flash BIOSU přes DOS!! (Z USB flashdisku)
    Od Gejmer v sekci Ovladače a BIOSy
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 11-11-2014, 00:34
  2. Jak na hdd linux do pc win xp
    Od jardaLN v sekci OS Linux
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 01-03-2011, 20:01
  3. Windows 7: Soubory na flashdisku jen ke čtení
    Od cml11 v sekci OS Windows
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 07-11-2010, 08:45
  4. Flash disky: Kontrola aktuálního stavu flashdisku