Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 11 z 11

Téma: Teploty pevných disků

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2007

Čau.Chtěl jsem se zeptat jestli jsou teploty pevných disků v normě.Jeden má kolem 43 a druhý 41 stupňu.Neni to moc?Díky za odpověd.
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Apr 2008

Pro elektroniku obecně platí, že doba středního bezporuchového provozu se s každými deseti stupni snižuje na polovinu. Myšleno v pásmu do 60 st C, pak je pokles ještě rychlejší. V notasu mám běžně okolo 30 st C , ve starším PC mi běhá disk Quantum při teplotě cca 28 st C. od r 1999 téměř nepřetržitě(server) - SMART informace hlásí odpracovaných 78 tisíc hodin. Shrnuto 43 stupnů moc není, životnost by měla být delší než záruka :-)

Čestný člen Avatar uživatele johny__g
    Registrace
    Sep 2007

Citace Původně odesláno od vorryy Zobrazit příspěvek
    Čau.Chtěl jsem se zeptat jestli jsou teploty pevných disků v normě.Jeden má kolem 43 a druhý 41 stupňu.Neni to moc?Díky za odpověd.
    Jestli je to po dlohodobé zátěži (třeba defragmentace) tak je to hodně dobrá teplota. Obecně když to neleze při delším zatížení přes 45 - 50 stupňů, tak je to OK. Můj disk má kolem 35 v klidu. Mluvím teď o desktop discích, notebookové snesou i o něco víc.

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Ahoj,
    google nedávno (no možná už tak rok dva..., nevim) vydal studii, jak jim selhávaj disky. Užívaj normální desktopový. Tušim, že paradoxně nejméně selhávaly disky s průměrnou teplotou (tušim kolem či mírně přes 40°). Disk abnormálně chladné měli o něco větší poruchovost, disky hodně topící měli poruchovost velkou. Takže závěr z toho zní, pokud to netopí moc (>45°), tak je to v poho.
    Matyáš

Obyvatel SHW Avatar uživatele ...No...Name...
    Registrace
    Aug 2007

Citace Původně odesláno od Logout Zobrazit příspěvek
    ...
    Tak nějak...Už se to tu řešilo...viz. příspěvek mecha13 http://www.svethardware.cz/forum/sho...2&postcount=21

Citace Původně odesláno od vorryy Zobrazit příspěvek
    Jeden má kolem 43 a druhý 41 stupňu.Neni to moc?
    Je to tak akorát...

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jul 2006

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2007

Citace Původně odesláno od johny__g Zobrazit příspěvek
    Jestli je to po dlohodobé zátěži (třeba defragmentace) tak je to hodně dobrá teplota. Obecně když to neleze při delším zatížení přes 45 - 50 stupňů, tak je to OK. Můj disk má kolem 35 v klidu. Mluvím teď o desktop discích, notebookové snesou i o něco víc.
    Ne tak je mám v klidu Má někdo nějakej odkaz na test zátěže pevného disku.Používám jen HD Tune.Díkec

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jul 2006

WinAAM zde v downloadech má test seeku (kvůli hlučnosti), který běží do přerušení. Stáhni ho z homepage, nová verze už je v defaultu anglicky. Časem bude i česky.
    Naposledy upraveno uživatelem pavel_p: 05-04-2008 v 18:28

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2007

Citace Původně odesláno od pavel_p Zobrazit příspěvek
    WinAAM zde v downloadech má test seeku (kvůli hlučnosti), který běží do přerušení. Stáhni ho z homepage, nová verze už je v defaultu anglicky. Časem bude i česky.
    Tak jsem ho stahnul,ale nejde ten soubor vůbec otevřít.Pak jsem si stahnul i novější 2,6 verzia tam mi to píše ,že nemám žádný Ata disk.

Obyvatel SHW Avatar uživatele pepos01
    Registrace
    Mar 2008

Nechtěl jsem zakládat nové téma a tak tedy píši sem.Mám na svém PC HDD Seagate, 320GB, 16MB cache, rozhraní SATA.V běžné práci ve windows má teplotu ( podle HD tune ) 41C.Myslíte, že je to ještě v pořádku, nebo bych si měl pořídit ,,chladič disku,,?Díky předem

Starousedlík SHW Avatar uživatele kane.shw
    Registrace
    Feb 2008

...zkus si přečíst toto téma (a taky projít ty odkazy) od začátku a věřím, že se dopracuješ k odpovědi...

Podobná témata

1. Ceny pevných disků
    Od Babuna18 v sekci Storage (úložná zařízení)
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 15-03-2012, 10:06
  2. 3,5" HDD SATA: Pěkný test 3 generací 1TB pevných disků
    Od Salamander v sekci HDD, boxy, SSD
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 14-03-2010, 18:21
  3. [B]Kontrola pevných disků[/B]
    Od venousx v sekci Software denní potřeby
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 09-03-2009, 08:25
  4. Chlazení HDD Chlazení více pevných disků
    Od Abel v sekci Chlazení