Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Téma: Test NAS s podporou Bit Torrent

5.4.2008 11:03
romaneckoMyslim si, ze celkom zaujimavou temou (zaujimalo by to podla mna aj niekoho ineho ako som ja) by bol test NAS zariadeni, ktore umoznuju stahovat torrenty. Zaujimave by boli hlavne modely splnajuce nasledovne podmienky:
1. nizka spotreba (cim nizsia tym lepsie)
2. podpora aj PATA aj SATA diskov (podla mna u kazdeho sa doma najde nejaky nevyuzity disk, ktory by sa na taketo ucely osvedcil - nie je treba hned kupovat novy)
3. myslim ze 100 megabitove pripojenie celkom staci
4. a samozrejme nizka cena
Niekde na internete som raz videl forum o modifikaciach softwaru v tychto zariadeniach, na ktorom bezal aj emule, a dc++ - zial nepamatam si link, ani model pre ktory software upravovali - ak niekto vie poprosil by som o link. Dakujem
9.6.2008 12:49
beargreyRozmyslal som o niecom takom ako domaci sklad dat plus BT a router v jednom, ale mne to vychadza najlepsie postavit si na to extra pc, bud zainvestovat do mini ITX dosky napr. atomom a do toho dat Rocket Raid 1640 v RAID5, alebo pouzit nejaku starsie dosku s integrovanym radicom, ale tam som narazil ze len novsie dosky podporuju R5. O vykon toho raid 5 pola tu nejde takze staci aj lacne riesenie, ale zase sw R5 sa po pade disku neviem ci da vobez zachranit. No a potom uz len zavisi ci sa to dat nejake orezane xp, alebo linux (je no specialny linux software http://www.freenas.org/)
Ked sa to spravne posklada tak si to vystaci aj s chladenim len fanom od zdroja,a ak sa to doho dam 3x 750ky WD GreenPower 7W kazdy tak to moze mat spotrebu cca 40w s atomom a mozno 70 ako klasicke pc.
NAS s Raid 1 a BT uz som videl, ale stoji to par tisic bez disko a tie BT klienty do tychtov veci su dost chudobne, videl som sice iba klient z Asus WL500 al to prakticky nebolo pouzitelne. A iba mirror sa mi zda ako zabijanie kapacity diskov.
tu najdes toho viac http://smallnetbuilder.com/
9.6.2008 02:00
disruptorJa mam doma Airlive WMU-6500FS a spokojenost. 500ti stovka disk a bezi na tom samba s BT klientem. Visi mi to na routeru a prakticky slouzi jako stahovac a uloziste. Lepsi nez aby bezel celej komp. Bezdrat na tom vyuzivam jako APcko na pripojovani PDAcka :)

Pripojit jde jak PATA tak SATA
Cenovka necely 3 litry :)

Jediny minus je rychlost kopirovani na lokalni disk. Nevim jestli to nekde prevadi ze souborovejch systemu, ale kopirovani 1 DVD tak hodinu a pul :(
13.6.2008 09:55
KEOSANPripadne test gigabitoveho NAS - ake rychlosti, ktore dosahuju u SAMBY, FTP.
13.6.2008 01:35
MaxtorJa bych jen podotkl, ze moc netusim co resite, pac vetsina novejsich boxu trhu na SVH svuj test ma..
21.1.2009 11:48
Lord MysticPokud to jen půjde, brát 1Gbit. Sám jsem měl 100Mbit a nic moc, po přechodu na 1Gbit více jak trojnásobné zrychlení! Osobně tedy přesouvám velké objemy dat, hlavně HD filmy a zde je to opravdu hodně znát.