reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nejlepší rozšíření pro Firefox

Petr S. (1220)|6.4.2008 09:53
Používáte prohlížeč Firefox? Pokud ano, jaká jsou podle vás nejlepší rozšiřující moduly, které používáte a k čemu slouží?
Pabler (425)|6.4.2008 10:13
Tak napríklad ja si pochvalujem:

1, FoxyTunes
- Ovladanie multimedialnych prehravacov z prostredia prehliadaca

2, MouseGestures
- vykonavanie akcií na zaklade pohybu mysi, aktivuje sa pridrzaním praveho tlacitka (Vpred, vzad, novy panel a pod)

3, ImageZoom
- Zvacsovanie obrazkov na stranke pomocou kolieska na myske, taktiez platí po aktivovaní praveho tlacitka mysi
Encore1106 (424)|6.4.2008 10:14
FF používám každej den a celkem mi stačí to, co umí v základu, přesto je pár doplňků, který práci ulehčej...

1. Mouse Gestures
  • Add-on pro ovládání prohlížeče pohyby myši (gesty).
  • Funguje pod FF2 i FF3.

2. FireFTP
  • FTP klient pro FireFox.
  • Zatím nefunguje pod FF3.
Matajon (125)|6.4.2008 10:27
Vimperator
  • Ovládání Firefoxu na způsob textového editoru Vim
  • Kompatibilní s FF2 i FF3
Petr S. (1220)|6.4.2008 10:38
Na Firefox přecházím s těžkým srdcem z prohlížeče Opera (kvůli všem těm modulům) a tak bych byl rád za některé, které by jej jí trošku připodobnili.

Neznáte nějaký plugin pro FF2 na zobrazení bočního panelu s historií, stahováním, záložkami? Možnost navazování stahování? Nebo něco co mi chybělo i v Opeře - uložení oblíbených na nějaký externí server, odkud by si je program bral?
kocourleo (110)|6.4.2008 10:40
HTML validator, Plain text links, ViewSourceWith, CookieCuller, SaveWithURL, WebDeveloper, Anonymouser, DownThemAll, MenuEditor
tequilla (1015)|7.4.2008 21:12
Na lepsi stahovani doporucuju Download Statusbar.
pavel_p (993)|7.4.2008 21:29
Sage (RSS reader), Mouse Gestures, kontrola pravopisu. K uložení bookmarků google(bookmark)sync(hronizer) - nějaká kombinace, ale najdeš i jiný, jen si nevybavím jméno.
Asi vše už tu bylo zmíněno, pak používám ForecastFox (počasí), DownThemAll (download manager), TabMixPlus (ten už asi ničemu neslouží, ukládání session a lepší práci s taby má snad už FF2.
Téměř jsem přešel na Operu, Firefox používám jako RSS čtečku, ale přechod mezi prohlížeči mi nedělá problém.
Janyk1 (997)|7.4.2008 21:34
No, mám podobné přání jako jako Petr S., která rozšíření dokáží FF co nejvíce připodonit Opeře?
OT: IE nevermore, Opera good, ale chtěl bych zkusit i FF a nechci se moc přeučovat zažitý gesta, statusbary apod.
cool.user (2822)|8.4.2008 13:06
[QUOTE=Petr S.;108875]Neznáte nějaký plugin pro FF2 na zobrazení bočního panelu s historií, stahováním, záložkami? Možnost navazování stahování? Nebo něco co mi chybělo i v Opeře - uložení oblíbených na nějaký externí server, odkud by si je program bral?[/QUOTE]

Jedna rada, pokud prechazis tak prejdi rovnou na FF3B5, imho by sis pak jen pridelaval starosti s hledanim doplnku kompatibilnich s FF3..

Jinak rozsireni ktere hledas se jmenuje All in one sidebar


Jinak ja pouzivam:
BBCode - skvely doplnek pro caste diskutery na forech.
Compact Menu 2 - muzete si pomoci neho schovat menubar a usetrit tak par px na obrazovce
Resizeable textarea - nazev snad mluvi za vse :)
Petr S. (1220)|8.4.2008 16:21
cool.user: Díky za tip. Taky jsem o tom přemýšlel, ale co jsem tak koukal, tak většina doplňků je teď dostupná pouze pro FF2 a s FF bych asi bez doplňků nevydržel :(
cool.user (2822)|8.4.2008 16:28
[QUOTE=Petr S.;109924]cool.user: Díky za tip. Taky jsem o tom přemýšlel, ale co jsem tak koukal, tak většina doplňků je teď dostupná pouze pro FF2 a s FF bych asi bez doplňků nevydržel :([/QUOTE]
Rekl bych ze 80% aktivne vyvyjenych doplnku je aktualne dostupnych i pro FF3b4-5. Problem je v tom ze rada doplnku uz neni proste aktivne vyvyjena, treba zmineny sage pokud se nepletu stale nepodporuje FF3 a posledni update je skoro rok starej, takze sice ted budes mit kupu doplnku, ale to nic nemeni na tom, ze za mesic ci dva, az budes prechazet na ff3, tak rada z tech doplnku proste stale nebude aktualnich. Z toho duvodu mne prijde lepsi se proste uz rovnou se zamerit na FF3 jako takovej.

Kdyztak zkus napsat s jakejma doplnkama mas zatim problem a muzem najit nejakou alternativu...

Ja jedinej doplnek kterej prave postradam je sage, ale to resim uz par mesicu radsi pomoci google readeru.

A to nemluve o tom ze FF3 je o tridu jinde nez FF2...
crasher.km (919)|8.4.2008 19:46
Mouse Gestures

wow .... nedělá to někdy bordel ?
cool.user (2822)|8.4.2008 19:49
Mouse gestures? V zadnem pripade...
crasher.km (919)|8.4.2008 19:50
cool.user :sorry ,sem přehlídl,že se to aktivuje jenom při držení Mousebutton2
Encore1106 (424)|8.4.2008 19:59
[quote=crasher.km;109977]wow .... nedělá to někdy bordel ?[/quote]Jak psal cool.user, bordel to nedělá, kliknutí pravým tlačítkem funguje normálně jako bez pluginu, stejně jako ostatní věci s tim spojené...
Dokonce po nainstalovaní doplňku jde procházet v prohlížeči Zpět/Vpřed tak, že stačí kliknout na pravé a levé tlačítko v určeném pořadí (pro zpět: zmáčknu pravé tlačítko, kliknu levým, pustim pravé; pro vpřed: zmáčknu levé tlačítko, kliknu pravým, uvolnim levé)... Žádné kreslení gest, žádné složité hledání a přesouvání myši na tlačítka zpět/vpřed, jako je tomu u prohlížeče bež pluginu. Ach ta lenost :-D

Edit: zase jsem ten post psal moc dlouho :-D
cool.user (2822)|20.4.2008 03:19

[SIZE="1"]http://forums.mozillazine.org/viewtopic.php?p=3344545&highlight=#3344545[/SIZE]

Pro uzivatele FF3 only (imho b5+) :cool:
crasher.km (919)|20.4.2008 04:14
[QUOTE=Encore1106;109988]Jak psal cool.user, bordel to nedělá, kliknutí pravým tlačítkem funguje normálně jako bez pluginu, stejně jako ostatní věci s tim spojené...

Edit: zase jsem ten post psal moc dlouho :-D[/QUOTE]

Tak jste měli pravdu ,na aplikaci sem si celkem zvykl (reklamace myšáka,absence zpět tlačítka na palci :( ) Myslím že to je jedna nejlepších aplikací pro FF :)
Matajon (125)|20.4.2008 09:35
[QUOTE=cool.user;114487]{obrazek}
[SIZE="1"]http://forums.mozillazine.org/viewtopic.php?p=3344545&highlight=#3344545[/SIZE]

Pro uzivatele FF3 only (imho b5+) :cool:[/QUOTE]
Na co to všechno? :D
cool.user (2822)|20.4.2008 11:25
[QUOTE=Matajon;114511]Na co to všechno? :D[/QUOTE]

Ale tady jde o rozsireni aero glass vzhledu do prostoru menubaru/navbaru like ie7/explorer :p
Petr S. (1220)|1.5.2008 07:10
Čím déle používám Vimperátor, tím více jsem na něm závislý :D

Nevíte někdo ale, jestli se u něj dá zapnout standardní klávesová zkratka pro kopírování označeného textu do schránky (Ctrl + c), namísto defaultní Shift + y? Nějak si na to nemůžu zvyknout a přes ctrl je to taky rozhodně rychlejší...
kikloop (140)|2.5.2008 09:42
Je to vcelku zaujimave ako sa snazite pouzivat jeden prehliadac a menit jeho vzhlad na druhy, pricom by ste mohli pouzivat ten druhy bez tych vsetkych blbosti :)
Osobne vo vistach pouzivam jedine IE7. Start browsera je rychlejsi pretoze kopec veci ma spolocnych s explorerom takze uz su v pameti.
Na XP ale pouzivam Firefox, ale to jedine kvoli travianu a tym pluginom na vylepsenie :P
Petr S. (1220)|2.5.2008 09:48
Jo, zajímavé to je. Ve své podstatě ale jde pouze o sjednocení vlastností různých prohlížečů. Prostě každý umí něco a to bysme ani nebyli lidi, abychom nechtěli všechno najednou, ne? :-)
Phenix (7)|2.5.2008 11:43
Tak já mám Adblock Plus, customize google, google preview, forecastfox, IE tab a MinimizetoTray. Když si vzpomenu tak ještě Sage a někdy i Refspoof :p
cool.user (2822)|26.5.2008 02:50
[QUOTE=cool.user;109927]Rekl bych ze 80% aktivne vyvyjenych doplnku je aktualne dostupnych i pro FF3b4-5. Problem je v tom ze rada doplnku uz neni proste aktivne vyvyjena, treba zmineny sage pokud se nepletu stale nepodporuje FF3 a posledni update je skoro rok starej,[/QUOTE]

Ty si ale kus vola. Sage by samozrejme nikdo jen tak nenechal byt, takze uz tady mame port pro FF3.:D
trodas (1753)|26.5.2008 12:06
CS Lite plugin - na editaci cookies, abych mohl stahovat z Megauploadu/Megaerotic :)
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/5207

Menu Editor na procisteni preplneneho kontextoveho menu Firefoxu :)
http://menueditor.mozdev.org/
Logout (4018)|26.5.2008 12:55
Firebug:
http://www.getfirebug.com/
debuging JS aplikací, editace CSS, jednoduchý profiler webových aplikací a další věci. Pro vývoj webovek nenahraditelný.
r34ktor (7477)|27.5.2008 17:44
[QUOTE=Petr S.;108875]Možnost navazování stahování?[/QUOTE]
FlashGot + oblíbený download manager (u mě je to FlashGet).

[QUOTE=Petr S.;108875]Nebo něco co mi chybělo i v Opeře - uložení oblíbených na nějaký externí server, odkud by si je program bral?[/QUOTE]
Foxmarks Bookmark Synchronizer
Další najdeš zde.


Další zajímavá rozšíření, která používám (a zatím tu nebyly zmíněny; alespoň doufám :D):

No Squint
NoSquint allows you to adjust the default text zoom level, and optionally remembers the level per site.

Searchbar Autosizer
Autosizes the searchbar as you type and can clean it after submitting

ScribeFire
ScribeFire is a full-featured blog editor that integrates with your browser and lets you easily post to your blog.

Split Browser
This splits the content area of the browser window as you like.

Stylish
Customize the look of the application and of websites with Stylish, a user styles manager.
https://addons.mozilla.org/cs/firefox/addon/2108

Fast Dial
Fast access to your favorite sites through thumbnails, like Opera speed dial.
Millisx (131)|13.8.2008 10:48
Nikdo tady nezmínil PicLens . Eyecandy plugin pro vyhledávání videí nejen na youtube pro ty, jimž standardní vzhled nestačí. :cool:
trodas (1753)|21.8.2008 16:06
Na nektere stranky me Firefox nechce pustit, jako treba na
http://sharethefiles.com/forum/
ci
http://mscracks.com/

Reseni je snadne. V advanced nastavenich, adout:config napsat do URL radku, staci vypnout kontrolu na malware takto:

browser.safebrowsing.malware.enabled - false




Vypnutí menu Historie - přidejte do vašeho souboru userChrome.css prostě řádek:
(když nani omylem kliknu, tak to nějak moc dlouho trvá a hrčí diskem, FF 3... Ctrl + H stále funguje)

[CODE]#history-menu {display: none !important}[/CODE]


Vypnutí resume po crashi/vyopnutí systému Firefoxu:
(výrazně zrychlí spuštění a ukončení Firefoxu 3)

about:config
browser.sessionstore.enabled -> false
browser.sessionstore.resume_from_crash -> false


about:cache - zobrazí keš Firefoxu


Výrazné zrychlení Javy v FF3
V rootu adrasáře vašeho profilu ( Administrator/Data aplikací/Mozzila/Firefox/Profiles/trodas.default ) vytvořte soubor user.js obsahující:

[QUOTE]user_pref("nglayout.initialpaint.delay", 0);
user_pref("content.notify.interval", 0);[/QUOTE]
r34ktor (7477)|21.8.2008 16:29
[QUOTE=trodas;154089]Na nektere stranky me Firefox nechce pustit, jako treba na
http://sharethefiles.com/forum/
ci
http://mscracks.com/

Reseni je snadne. V advanced nastavenich, adout:config napsat do URL radku, staci vypnout kontrolu na malware takto:

browser.safebrowsing.malware.enabled - false[/QUOTE]
Zbytečné. Doporučuji nevypínat. V zobrazeném hlášení stačí kliknout na Ignorovat toto upozornění.

[QUOTE=trodas;154089]Vypnutí resume po crashi/vyopnutí systému Firefoxu:
(výrazně zrychlí spuštění a ukončení Firefoxu 3)

about:config
browser.sessionstore.enabled -> false
browser.sessionstore.resume_from_crash -> false
[/QUOTE]
IMHO je mnohem lepší správce relací integrovaný do rozšíření Tab Mix Plus. Mimo jiné umožňuje nastavit a používat i toho vestavěného ve Firefoxu.

[QUOTE=trodas;154089]about:cache - zobrazí keš Firefoxu
[/QUOTE]
Stránek protokolu about existuje celá řada. Kompletní seznam je k dispozici zde.

[QUOTE=trodas;154089]Výrazné zrychlení Javy v FF3
V rootu adrasáře vašeho profilu ( Administrator/Data aplikací/Mozzila/Firefox/Profiles/trodas.default ) vytvořte soubor user.js obsahující:
[QUOTE]user_pref("nglayout.initialpaint.delay", 0);
user_pref("content.notify.interval", 0); [/QUOTE][/QUOTE]
Tyto položky se přímo Javy netýkají, nýbrž globálně ovlivňují styl rederování stránek. Rozhodně je nedoporučuji bez rozmyslu měnit. Obvykle to vede spíše k deceleraci (zejména na slabších strojích s pomalým připojením). Já mám content.notify.interval ponechaný na defaultu, nglayout.initialpaint.delay zvýšený z výchozích 250 na 400 (ovšem optimální hodnotu je dobré vyhledat zkusmo; pro zajímavost: Opera má tento interval továrně nastaven na 1000).
Zeus(CZ) (318)|21.8.2008 17:05
[quote=trodas;154089]
Vypnutí menu Historie - přidejte do vašeho souboru userChrome.css prostě řádek:
(když nani omylem kliknu, tak to nějak moc dlouho trvá a hrčí diskem, FF 3... Ctrl + H stále funguje)
[/quote]

K tomuto (a dalšímu) slouží rozšíření Menu Editor. Umožňuje 'Zneviditelňovat' položky Menu jako je třeba právě Historie nebo Záložky (ty mám schované já), a také přímo konkrétní nabídku onoho Menu. Zároveň umožňuje měnit pořadí jednotlivých položek nebo je přesouvat i mezi skupinami.

Příklad: Skryl jsem celé menu Záložky a Správce záložek z něj jsem si přesunul do menu Nástroje.
cool.user (2822)|21.8.2008 17:59
Tak to ja radsi preferuju "personal menu", ktere dokaze kompletne celej toolbar schovat a nahradit ho tlacitkem/tlacitkama, imho prijit o nejakejch 24px vysky na obrazovce jen kvuli liste s 5 tlacitkama je blbost.