reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

2 sieťovky a 2 pripojenia

Stano_bb (1)|6.4.2008 10:17
Ahoj, neviem si rady s týmto problémom: V PC v kancelárii mám 2 sieťovky.
Integrovaná karta Intel - projenie na aDSL modem/router pripojený na Internet.
Automaticky IP adresa. Druhá karta Realtek - pripojená na iný aDSL modem/router (tiež Vigor 2700) a z neho na vzdialené PC ( s pevnou IP adresou)
v materskej firme, na ktorom sa robí nejaký SW. Priamo z Internetu ma na tú pevnú IP adresu ani nepustí.
WXP vidia obe karty. Ked vypnem (SW) niektorú, druhá ide. Jedná sa mi o to, aby som ich nemusel vypínať alebo prehadzovať káble! Internet a vzdialený prístup nepôjdu naraz. Mám na ploche 2 ikony, internet a odkaz na https://IP adresa na vzdialené PC. Skusal som tieto pripojenia premostit, nefunguje mi to. Most ukazuje 2 pripojenia - local area conection a lokálne pripojenie. Ako to oživiť? Aby po kliknutí na ikonu Internet išiel internet, po zrušení a kliknutí na ikonu Firma bo pripojenie na vzdialené PC. Ako píšem, teraz sa dostanem na PC firmy iba keď odpojím sieťovku na ktorej je Internet. Alebo naopak.
eraser (0)|6.4.2008 16:21
Nebolo by zlé uviesť IP adresy, masky, brány, atď.
grimmi (41)|11.4.2008 14:50
A co takhle zprovoznit si OpenVPN (virtuální firemní síť) na ten firemní server. Je to mnohem "normálnější řešení". Druhou síťovku bych pak vyhodil uplně.
pas!k (3765)|17.4.2008 13:58
Musim souhlasit s grimmim ..
Logout (4018)|17.4.2008 14:29
Ahoj,
pomůže ti commandline příkaz route - bez parametru ti vypíše pochopitelnou nápovědu, myslím, že by to mělo být nataveno takhle:
route ADD MASK GATEWAY METRIC 10 IF
ale neručim.... vyzkoušej to a až najdeš správný parametry, tak tam přidej parametr -p, by to přežilo restart...
Matyáš