Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 21 z 21

Téma: regulace otáček

Starousedlík SHW Avatar uživatele kane.shw
    Registrace
    Feb 2008

Tak v prvé řadě si musíme připomenout, že hlučnost je subjektivní dojem! Tudíž, pokud ti AC nejsou hlučné, tak je to jen dobře, jelikož ušetříš nekřesťanské peníze
    Odpovídat lze po přihlášení

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od Jimmyjek Zobrazit příspěvek
    A nějaké dobré větrání s PWM(slyším poprvé)? Abych pravdu řekl, tak zas takový rozdíl mezi AC a noctua tedy nevidim. Oba jsou okolo 1000rpm tiché.
    No ja bych tohle netvrdil. AC12 jsem hodne rychle vyhazoval z PC a nahrazoval Nexusama. Strasne rvali a skoro nefoukali.

Osobne jsem zastance regulacnich panelu. Idealne pokud maji tepelna cidla a umi podle nic ridit ventilatory. Jeste lepe pokud umi komunikovat i s PC. Automaticka regulace je dobra vec.
    Je to sice slusna palka ale zase vydrzi roky. Coz se neda rici treba o graficke karte.

U te Noctui by jsi mel mit ULNA cili kabel s odporem. Ten by ti mel jeho otacky stahnout na 800rpm coz ti asi bude vyhovovat.

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2008

Ještě jsem do detailu hlasitost nezkoumal, protože GPU fan vše přehluší Až přijde accelero, tak budu moci objektivně posoudit.
    Myslel jsem, že regulační panel je u noctua k ničemu, protože běží buď na 800 nebo 1200. A že lze využít právě jen u PWM.
    Recenze celkem slušného regulátoru byla v Computeru- Kaze Master 5,25.
    Jaký používáš regulátor?
    Těch 800 otáček jsem vyřešil, jak jsem psal, zapojením na 4 pinový sys_fan. Ulna také pomůže(pokud je to pwr_fan).
    Ještě jsem si objednal pro srovnání Arctic-cooling Arctic Fan 12025 PWM. Kvuli regulaci. Tak porovnám hlasitost a výkon.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Feb 2007

Ja pouzivam takovej jakej si vyrobim.
    Doted jsem pozival zapojeni s LM317 (1,5-11v). Ted ale stavim PWM regulator s 555. (Soucastky mam na stole ale neni cas to sestavit.) Mam sice vybrane nejake co jsou v prodeji ale s prijmem studenta si na ne nejakou dobu pockam.

Čestný člen Avatar uživatele husky14
    Registrace
    Jun 2007

Citace Původně odesláno od Jimmyjek Zobrazit příspěvek
    Speedfun a procentuální nastavení otáček nereaguje.
    Ve Speedfanu nestačí jen nastavit % otáček, musíš ještě povolit regulaci PWM v jeho nastavení (teď ale nevím přesně kde)

Starousedlík SHW Avatar uživatele mstejska
    Registrace
    Dec 2007

Pozor na PWM. s nekterymi ventilatory piskaji. Udelal jsem si dva taky z 555, ale u ventilatoru potom piskalo vinuti. (byly to nejake stare, ktere mi lezely doma v supliku.) Pokud si chces ten regulator delat, tak doporucuju napred si to vyzkouset na montazni desce (nebo jak se to jmenuje. Je to takova desticka s propojenyma dirkama, do tech nastrkas soucastky a muzes si hrat).

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12