reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zdroj vydává velmi vysoký tón-co s tím?

matilda (83)|7.4.2008 20:41
Mám zdroj 300W, ale při připojení do sítě začne okamžitě vydávat velmi vysoký tón patrně v oblasti hranice slyšitelnosti (to je pech), opravdu se v místnosti s takovým počítačem nedá vydržet. Takže moje otázka zní zda je to na výměnu nebo rezonuje jenom nějaká součástka-jaká, kterou by stačilo ve zdroji pohnout. Navíc zdroj, jehož značku neznám, poněvadž bych musel rozmontovat celou (špatně řešenou) bednu, dává poměrně dobré hodnoty, alespoň v biosu a v EVERESTU. Každopádně tento zdroj postačuje nárokům sestavy- Celeron 1.7Ghz/256MB-RAM/MX440 64MB/DVD combo/40GB WD
Klingacikx (1545)|7.4.2008 20:46
Predpokladám, že ten zdroj má už sa sebou aspoň 3 roky a to je už na menej kvalitných zdroje dosť, na tú značku sa pozri, ale určite to bude nejaký noname...
Pískať bude nejaká cievka, na tvojom mieste by som ten zdroj vymenil kým ti neodpáli PC aspoň za Forthon
pavel_p (993)|7.4.2008 20:47
Když jsem takový zdroj viděl zevnitř naposled, tak bylo kolem železného vnitřku bývalého odporu ohořelé místo, vedle vyteklý kondenzátor s roztaveným fóliovým obalem a načatých pár smd součástek. Neměl bych k tomu vůbec důvěru.
mech13 (5526)|7.4.2008 20:52
rozhodne vypnout, rozebrat a zkontrolovat. nedrazdit tygra:) pokud je v zaruce nahlidnout pres mrizku/vetrak a dat nam vedet:)
matilda (83)|7.4.2008 20:56
Mno jedná se o počítač z aukra...a majitel byl patrně věčně v afektu, pač na horním oplechování byly stopy po úderu jako od prasete, dokonce pohnil celou konstrukci bedny, dale vypadl rámeček na harddisk i s diskem a FDD, jo a ještě vypadl reprák. Není se čemu divit celeron byl uplně na suchu tak sem mu dal zbytek silikonové pasti a jede vpohodě. Právě proto nevím zda něco neupadlo taky ve zdroji nebo se jen něco nepohnulo, to je poslední místo, který jsem neměl vykuchaný:D
johny__g (6387)|7.4.2008 21:00
Tohle mi dělal zdroj taky, ale jen když nebyl zahřátý. Po pár měsících odešel .... naštěstí nevzal nic sebou. Takže určitě vyměnit!
mech13 (5526)|7.4.2008 21:01
rozhodne do toho zdroje zavitej:)
matilda (83)|7.4.2008 21:03
dobrá tedy za chvíli dám vědět

mno takže je venku značka je micase (jinými slovy asi noname), nesmrdí a při pohledu přes mřížku nevypadá spáleně a rok výroby je počátek roku 2003....celkem vykopávka

po důkladném prohledání nic nezjištěno, zdroj vypdá vevnitř jako nový....tak sem přitáhl všechny šrouby... zamontuju a uvidím:D
mech13 (5526)|7.4.2008 21:22
zaruka nehrozi, take ho otevri a podivej se dovnitr poradne. takto stary zdroj uz hodne pravdepodobne brzo doslouzi, takze zkontroluj kondiky, asi uz budou vytikat

EDIT: takze byl otevreny?

a pouzivej tlacitko EDIT;)
matilda (83)|7.4.2008 21:24
normal zavřený neporušený vypadaly zánovně

hmmm tak jsem ho tam namontoval nazpět, a zase piští. Tak nevím ačkoli vevnitř vypadal celkem k světu, je to stále stejný, asi tedy budu nucen zainvestovat 350KCza nakej podobnej shit, fortrona nema cenu kupovat, protože jestli něco bude žít pět let komponenty to určitě nebudou:D - ECS p4s5a
ICEBOSS (3435)|8.4.2008 22:31
hihi. po pretaktovani myho C2D mi piska (podle zateze) i starsi OEM Seasonic 400W. Pujde na recap k honymu. :)
pegy (757)|8.4.2008 23:11
[QUOTE=matilda;109666]hmmm tak jsem ho tam namontoval nazpět, a zase piští. Tak nevím ačkoli vevnitř vypadal celkem k světu, je to stále stejný, asi tedy budu nucen zainvestovat 350KCza nakej podobnej shit, fortrona nema cenu kupovat, protože jestli něco bude žít pět let komponenty to určitě nebudou:D - ECS p4s5a[/QUOTE]
Tiez to vidim na vymenu zdroja a k takej PC zostave to vyzera aj na primeranu cenu :D