reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

kombatibilita notebooku s LCD

OldaRiha (30)|8.4.2008 09:11
Dobrý den, mám zájem o tento LCD monitor: HP 22" L2245w černý + Adobe Photoshop Elements 6 CZ OEM ( http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514507X23B23CH5N ). Potřebuji ho připojit k notebooku zn. ASUS, typ A6L B003, který má video výstup D-SUB.

Parametry a specifikace:

Procesor:
Intel Celeron M 370 1,5 GHz
Podpora technologie Power4 Gear+

Čipset:
Intel 852GM

Displej:
15.4" TFT WXGA LCD displej
Rozlišení 1280 x 800 bodů

Grafická karta:
Integrovaná v čipsetu Intel 852GM

Operační paměť:
512 MB DDR SDRAM
2 sloty pro max. 2GB

Pevný disk:
60 GB, 4200 ot./min.

Multimedia:
AC 97 S/W audio
SoundBlaster Pro kompatibilní
Integrované stereo reproduktory a mikrofon

Bude tento monitor korektně zobrazovat rozlišení 1680x1050? Nemůže být problém s integrovanou grafikou? Potřebuji aby mi přehrával ve fullscreanu video. Děkuji za odpověď.
hl.hl (1387)|8.4.2008 09:35
V praci s Windows by nemel byt problem nastaveni vetsiho rozliseni na druhem monitoru. Je to jen zalezitosti ovladacu. A stejne tak prehravani videa. Zkus to nastavit a pouzit na zkousku nejake starci CRT a pro ne nastavit jine rozliseni nez na notasu.
mech13 (5526)|8.4.2008 09:48
imho to pojede, jen mozna bude trochu slabsi kvalita obrazu - precijen pres D-SUB 1680x1050 a jeste k tomu z integrovane grafiky - asi ten obraz nebude totalne ostry. ale grafika to zarucene zvladne. nejlepsi by bylo vzit si notas do obchodu a vyzkouset jak se to bude chovat.

//GMA900 bez problemu jede 1024x768 na display notase a k tomu 1280x1024 vedle na LCD
P@pi (1519)|8.4.2008 09:58
Něco mál máš tady.

Jinak je docela rozdíl mezi DVI a D-SUB, už jsem se přesunul na DVI. A to jak v barvách (!!!), tak šumu a dalších artefaktech dost poznat. S integrovanou grafikou to bude s šumem ještě horší.
johny__g (6387)|8.4.2008 10:06
Grafika integrovaná v čipsetu je Intel Extreme Graphic 2, ta by měla zvládat i rozlišení 1920 x 1200, takže to bude bez problémů. Zda přehraje video záleží na procesoru, kodecích, ovladačích, ale běžné divX, DVD atd bez problémů. Full HD asi už bude problém.
OldaRiha (30)|8.4.2008 11:31
[QUOTE=johny__g;109797]Grafika integrovaná v čipsetu je Intel Extreme Graphic 2, ta by měla zvládat i rozlišení 1920 x 1200, takže to bude bez problémů. Zda přehraje video záleží na procesoru, kodecích, ovladačích, ale běžné divX, DVD atd bez problémů. Full HD asi už bude problém.[/QUOTE]

Monitor budu výhradně využívat na CAD aplikace, ale také hodně na sledování filmů, víc než běžné DVD, sleduji divx a mkv (fullHD filmy s rozlišením 700p jedou bez problémů, ale nevím jak se budou chovat v rozlišení 1680x1050. NErad bych tento monitor zakoupil a posléze vracel s odůvodněním že mi na něm nejedou filmy :-/
johny__g (6387)|8.4.2008 11:39
720p není Full HD (ano marketingoví odborníci můžou tvrdit něco jiného). Ale pokud ti to jede teď, myslím že to pojede i na externím monitoru. Pokud by jsi chtěl monitor s Full HDTV rozlišením, musíš koupit něco s 1920 × 1080.
OldaRiha (30)|8.4.2008 14:06
Takže závěr je takový, že to vše pojede korektně, ale bude to rozostřené, nebo se šumem? Ale tohle je neakceptovatelné přece ne?! Nebylo by řešení zakoupit monitor s "multilinkem" přes USB? Bylo by vše v pořádku?
johny__g (6387)|8.4.2008 14:15
Obraz bude v pořádku, jen sem mluvil o tom, že FULL HDTV je jedině 1080p, všechno ostatní jako 1080i nebo 720p je sice také obsaženo ve standardu HDTV ale už to není FULL.
Monitor s USB multilinkem bohužel nevím co je. Chtělo by to odkaz.
romanecko (37)|8.4.2008 14:16
Podla mojich skusenosti s pripajanim LCD na notebook nemusi vzdy pracovat korektne. Niektore graficke karty (ci uz integrovane alebo nie) maju nestandardne podporovane rozlisenia. Napr. Acer mal jednu seriu, ktora bola 16:10 namiesto 16:9 a aj popdorovane rozlisenia tomu zodpovedali. Problem bol potom v tom, ze to co zobrazovala VGA nedokazal zobrazit monitor a to co by monitor dokazal zobrazit nepodporovala VGA. Preto doporucujem ak mas moznost hocikde vyskusat pripojit ten notas k monitoru s danym rozlisenim tak to urob. Je to zalezitost par minut a mas po probleme.
O kvalitu zobrazenia sa moc bat nemusis aj ked ide o D SUB namiesto DVI az taky rozdiel tam vacsinou nebyva. Dolezite je aby si vsak mal kvalitny kabel - ja sam bezim na 1920 x 1080 cez analog, a pokial som nekupil novy kabel tak bolo vidiet artefakty na monitore a trosku nieco ako chvenie. S novym kablom bez problemov.
johny__g (6387)|8.4.2008 14:21
No já nevím, současné LCD co má v notebooku má poměr stran 16 : 10 (1280x800) a ten nový LCD také 16 : 10 (1680x1050) tak v tom bych problém neviděl.
Kvalitní kabel pomůže rozhodně, ten se dá dokoupit později, pokud by nebyl s obrazem spokojen.
mech13 (5526)|8.4.2008 19:01
tak prave zkouseim 22'' LCD pres D-SUB na notasu, a ten obraz je jasne horsi nez z 6600 s DVI

oproti LCD u notasu to je lepsi, ale neni to porad ono. vcera jsem mel notas na 17'' 1280x1024 a to byl v porovnani s timto blivajz - halt stary LCD... (on to byl blivajz i proti displeji na NB)
OldaRiha (30)|9.4.2008 07:05
Včera jsem měl možnost vyzkoušet notebook na 20" LCD BENQ, rozlišení šlo nastavit, ale nerozumím proč byl obraz totálně rozostřený až mléčný?! V OSD nastavení monitoru s tím nešlo nic dělat. Může to být dáno analogovým výstup D-sub? Jaké by jste mi navrhli řešení tohoto problému? Bylo by řešení zakoupit LCD monitor s multilinkem (USB)? např. LG 20" LCD L206WU-WF http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=105145004000000GZ7

K tomu lepšímu kabelu, bylo by to řešení? V jakých cenových relacích se takový kabel pohybuje?
OldaRiha (30)|9.4.2008 07:18
[QUOTE=OldaRiha;110116]Včera jsem měl možnost vyzkoušet notebook na 20" LCD BENQ, rozlišení šlo nastavit, ale nerozumím proč byl obraz totálně rozostřený až mléčný?! V OSD nastavení monitoru s tím nešlo nic dělat. Může to být dáno analogovým výstup D-sub? Jaké by jste mi navrhli řešení tohoto problému? Bylo by řešení zakoupit LCD monitor s multilinkem (USB)? např. LG 20" LCD L206WU-WF http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=105145004000000GZ7

K tomu lepšímu kabelu, bylo by to řešení? V jakých cenových relacích se takový kabel pohybuje?[/QUOTE]

Takže, řešení přes USB je taká nevyhovující, jelikož, se to téměř nehodí na filmy, viz. https://www.svethardware.cz/recenze-dvacitka-s-usb-propojenim-lg-l206wu/22908-2
CITUJI: "Bohužel tu je právě jedno ale. Tím, že se obraz přenáší přes USB jako bezztrátově komprimovaná bitmapa, tak dochází ke snížení framerate při situacích, kdy se mění velká část obrazu. Typicky jde o přehrávání videa, či hraní her. Obyčejné video v PAL rozlišení je ještě relativně sledovatelné. Ale když nastoupí HD i v pouze 720p (vlastně maximální HD rozlišení pro tento monitor), tak i 3,2GHz Core 2 Duo přestane stíhat a obraz se začíná "škubat". Přehrávání takového videa si vezme celé jedno jádro (místo klasických 15 %) a stejně není výsledek 100%. Kdyby byly virtuální ovladače grafiky optimalizované pro více vláken, tak by jistě situace byla lepší, ale stále by to neúměrně zatěžovalo procesor."

A to už bych nechtěl vidět, jak to pojede na mém Celeronu M 1,5 GHz :-/

Takže otázkou zůstavá, pomůže lepší D-Sub kabel?
johny__g (6387)|9.4.2008 09:11
[QUOTE=OldaRiha;110117]Takže otázkou zůstavá, pomůže lepší D-Sub kabel?[/QUOTE]

To ti asi nikdo neřekne, nevíme jaký kabel byl u toho LCD, jaký by byl ten lepší ... Možná ta grafika má ošizené výstupní filtry a obraz v tomto rozlišení už je prostě špatný ... Viděl jsi ten LCD připojený přes D-SUB k normálnímu stolnímu PC se slušnou grafikou? Jaký byl obraz? Asi ti nezbyde nic jiného než si to prostě vyzkoušet.
OldaRiha (30)|9.4.2008 09:18
[QUOTE=johny__g;110127]To ti asi nikdo neřekne, nevíme jaký kabel byl u toho LCD, jaký by byl ten lepší ... Možná ta grafika má ošizené výstupní filtry a obraz v tomto rozlišení už je prostě špatný ... Viděl jsi ten LCD připojený přes D-SUB k normálnímu stolnímu PC se slušnou grafikou? Jaký byl obraz? Asi ti nezbyde nic jiného než si to prostě vyzkoušet.[/QUOTE]

Kabel byl základní, dodávaný s LCD, kolega měl ten monitor normálně připojen ke stolnímu PC a obraz byl čistý. Myslím, že ta Intelácká grafika (852GM) to nezvládá, také by mě zajímalo kde takový lepší kabel seženu..

Také mi neseděla jedna věc, když jsem měl připojený notebook k externímu monitoru a na monitoru jsem zamáčknul informační tlačítko, tak se zobrazilo rozlišení 1024x768@60Hz.. TO se mi nějak nezdá, protože jsem projížděl postupně všechna možná rozlišení a vždy se obraz změnil.. (čím bylo to rozlišení nižší, tak byl obraz ostřejší, ale zase interpolovaný. Takže mi asi nezbývá nic jiného, než starý NB zahodit a pořídit nový počítač?! Potřebuji jen větší pracovní plochu pro CAD palikace a občasné selodvání filmů.. Se stávajícím výkonem notebooku sjem spokojen a nerad byck kvůli toho kupoval nový PC.
mech13 (5526)|9.4.2008 10:17
tak skus ten notebook jeste nekde jinde, na starsim LCD mi obraz vypadal jak po osmi pivech a na novsim to bylo mnohem lepsi (ikdyz ne uplne super)

slusnejsi kabel bych tipnul na nekolik stovek, takze radsi bych zainvestoval do kabelu na zkousku jestli pomuze, nez rovnou vyplaznout prachy za novy notas...
mstejska (2912)|28.5.2008 23:17
Mam Acer TM4402 (grafika X700) v D-SUb vystupem. Zjistoval jsem u servisu ACER (ceskeho zastoupeni) jestli mi pojede 24" LCD. jejich odpoved: no to asi ne. to mate moc stary pocitac a d-sub takhle vysoke rozliseni nezvladne. No nastesti jsem uz slysel o kvalite servisu acer dopredu a tak jsem se rozhodl tn monitor koupit (HP LP2465) a nevidim zadne rozmazani. Obraz se mi zda kvalitni. Nemuzu to objektivne posoudit. Mam pripojen i domaci pc pres dvi a rozdil nejak nevidim. (DVI vystup je z HD3200 integrovane)