reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

SLI zapojení

Lukinus (23)|8.4.2008 17:03
Nazdar lidi,
mám menší problém. Při zapojení dvou karet GF 9600 GT na desku ASUS P5N-E SLI se mi ukáže zelený proužek v pravo na obrazovce a časem se hra sekne. Ovladače mám úplně nové stáhnuté s internetu. Budu moc rád když mi někdo poradí.
pegy (757)|8.4.2008 17:13
Ten mostik na prepnutie zo single karty na SLI si na maticnej dosky prehodil spravne? Skusal si preverit kazdu z tych VGA osobitne ci neni ziadna zla? Obe karty dobre dolihaju do svojich slotov?
PS: dalsi popis zostavy by vobec neuskodil, kedze malo kto z nas ma doma vestecku gulu :)
Lukinus (23)|8.4.2008 20:28
Zakladni deska ASUS P5N-E SLI, zdroj 500W, 3GB operacni pamet
A-data, procesor Core2Duo 6400, dve grafiky Leadtek 9600GT, dva HDD 250GB a dve vypalovacky. Vse vylepsene na maximum i ovladace na maximum. Jsou nejake jine ovladace jen pro SLI? Musi se jeste neco nastavovat v biosu? Ja jen sem nastavil na zaladni desce particku pro dve karty, nainstaloval ovladace Nvida a tak zaskrtl SLI mod a to bylo vse. Tak to mam i v manualu k zakladni desce. Tesim se jak i nekdo poradi diky. LUKAS
P.S. vse sem udelal co pises ale nejde to tady i posilam vice informaci a diky za odpoved.
husky14 (4214)|8.4.2008 20:42
Co je zač ten 500W zdroj?
johny__g (6387)|8.4.2008 21:19
Ty 3 GB paměti je asi 2 x 1024 plus 2 x 512, že? Memtest v pohodě? Zkoušel jsi to jen s jedním párem? Dle toho P.S. tedy usuzuji že obě karty jednotlivě fungují bez problémů, ano? Co se týče aktivace SLI, mělo by to být jak píšeš - zapnout na desce a aktivovat v ovladačích. Jen nevím jestli není ještě nějaká možnost v BIOSu :notsure
Lukinus (23)|9.4.2008 18:38
Zdroj je Thermaltake TR2-500pp, Obě karty jedou v pohode, Mám vindows XP 32-bit. Katru mam dobre dle manualu. Jestli se musi neco dát pres bios to nevim a rd se necham poucit? Mate uz s tim SLI zapojenim nejake zkusenosti? Dekuji za odpoved. LUkas
husky14 (4214)|9.4.2008 19:33
Jaký konkrétně máš drivery (číslo)?

Zkoušels reinstal driverů chipsetu? Případně winů? Cos měl předtím za VGA?

Btw. ten zelenej proužek bude asi indikátor SLI ne?
Lukinus (23)|9.4.2008 20:31
Ovladace mam Leadtek 174.16, ovladace chipsetu na strankach ASUS ty nejnovejsi a reinstalaci WIN XP sem zatim nedelal mohlo by to byt i tim treba?
husky14 (4214)|9.4.2008 20:39
[QUOTE=Lukinus;110361]....reinstalaci WIN XP sem zatim nedelal mohlo by to byt i tim treba?[/QUOTE]To nikdo neví.... a ještě znovu, jakous měl předtím grafiku?
Lukinus (23)|9.4.2008 20:50
Mel sem Leadtek 8800 GTS 320 MB byla jedna a v pohode i ovladace.
husky14 (4214)|9.4.2008 20:51
A zkoušels každou kartu zvlášť?
Lukinus (23)|9.4.2008 20:55
Ano zkousel a vse v pohode. Ale pisemi to ze kdyz zapojim dve karty tak se muze stat ze monitor zasekne a porad nevim cim to je. I ovladace sem si dal primo od Leadteku aficialni a porad nic. Jeste asi zkusim reinstal windows XP a uvidim a pak nevim co s tim.
husky14 (4214)|9.4.2008 20:57
[QUOTE=Lukinus;110372]Ale pisemi to ze kdyz zapojim dve karty tak se muze stat ze monitor zasekne a porad nevim cim to je.[/QUOTE]Tak tohle nepobírám.... co ti to píše?
Lukinus (23)|9.4.2008 20:59
Píše mi to že se může stát při zapnutí více kater najednou že monitor se zasekne. Ale jen nekdy a primo na odkaz na ovladace nvidia. Jenze ja je mam jen anglicky a mozna tam se musi neco nastavit. Nevis treba co?
husky14 (4214)|9.4.2008 21:11
Ee, SLI nevedu....

Fakt nevím a ani už nevím, co bych ti poradil. Zkus všechno nastavení ještě projít a přelouskat tu anglinu, imho to bude mít nějaký řešení....

Btw. ještě mě napadá, nejsou ty karty nějaký OC verze, který by ty vyšší takty třeba nezvládaly? Zkoušels je podtaktovat?
fanynek (2048)|9.4.2008 21:50
A co takhle tam zkusit origoš poslední nVidia drivery for GF9600GT z http://www.nvidia.com http://www.nvidia.com/object/winxp_174.74_whql.html a pak tam povolit to SLI? (je to jen nápad, ale co kdyby?)

GeForce Release 174 WHQL
Version: 174.74
Release Date: April 1, 2008
Operating System: Windows XP, Windows XP Media Center Edition
Language: U.S. English
File Size: 37.1 MB

_____________________________________________________________________________________________________
Ty ovladače na stránkách Leadteku nejsou nic jinýho, než drivery nVidia umístěný na jejich webu a zjevně nejsou aktuální.
fanynek (2048)|10.4.2008 09:00
Tak mně ještě napadlo.... když říkáš, že ti to hlásí něco o monitoru (?)....... vyzkoušej vytížit obě grafiky tímhle programem:
Real Time High Dynamic Range Image- Based Lighting http://www.daionet.gr.jp/%7Emasa/archives/rthdribl_1_2.zip . Spusť ho klidně dvakrát.
Hlídej si teploty (třeba v Riva Tuneru,nebo Everestu)
Alespoň zjistíš, že ti to zdroj v poho utáhne a že nezlobí samotný SLI.
Hlavně napiš, jak to s tebou vypadá, ať se taky něco přiučíme mi.
Lukinus (23)|10.4.2008 16:47
Zkouším teď nainstalovat celý nový windows xp a uvidím co se stane. Jinak nemám OC karty. Nastaveni v biosu asi ne a nebo nevis?
husky14 (4214)|10.4.2008 16:57
Až nainstaluješ systém, hoď tam tyhle drivery.... (nebo použij ten link od fanynka)
Lukinus (23)|11.4.2008 07:00
Ahoj,
takze jsem nainstaloval nove windows xp, nové ovladace, ktere jsme mi doporucily 174.74 od Nvidie a hlasi mi to porad tu samou hlasku. Takze zluty trojuhelnik s vykricnikem a pise mi to, ze pri zapojeni v modu SLI se muze stat ze jeden z monitotu(muzu zapojit az ctyri ale mam jen jeden) zatuhne a nebo nebude pracovat spravne. Je to vzdy jen u her. Take sem si vylepsil chipset i bios. Myslel jsem si ze to muze byt tim ale neni. Takze si myslim ze to bude bud nekompatibilitou dvou karet se zakladni deskou, mozna jeste zkusim vytizenost zdroje a teplotu karet. Dale uz nevim co? V biosu pokud se ma neco nastavit tak to nevim. Dal sem bios na auto. Takze zkuste jeste poradit co? Dekuji moc.
Lukinus (23)|11.4.2008 07:01
A jeste jednu otazku co kdybych to vyzkousel na windows vista? myslite si ze by byl stejny problem? Ale asi windowsami to neni spise to bude neco s hardwarem ze?
fanynek (2048)|11.4.2008 08:22
:notsure Proč to furt mele ten blábol o těch monitorech? Co máš za monitor? A předpokládám, že jsi zatím v nvidia control panel kromě SLI nic nenastavoval....nebo jo?Asi ne. :notsure Jsou vyzkoušené oba PCI-E 16x sloty (resp. v SLI 2 sloty 8x) každý zvlášť?
Co to dělá při tom Real Timu?

A co ten SLI selector? Je to to, co je na obrázku? Máš ho správně?


V BIOSu bys měl mít položku "Advanced"....."SLI Broadcast Aperture" na Enabled.
Lukinus (23)|11.4.2008 09:25
Ahoj,
vcera jsem instaloval windowsy do vecera a nemel sem uz cas to dale zkouset. Ten trojuhelnik mne informuje na monitoru a ten trojuhelnik mi jde z ikonky Nvidie. V ovladacich sem nic nemenil jen sem zapl SLI mod. Je to anglicky a moc tomu nerozumim ale budu si to muset asi v translatoru prelozit. Jestli mam vyzkousene oba PCIe sloty to nevim. Na zakladni desce je karticka, ktera se musi dat bud na single a nebo dual. Pokud ji mam na singl katra mi jela(jen jedna) a mel sem ji blize k procesoru. Myslim ze sem ji zkousel jednou dat i do druheho slotu(dale od procesoru) a nejela ale muzu to jeste zkusit. Ted mam karticku otocenou na dual(mam tam dve karty stejne) a spojene SLI mustkem. V biosu sem nic nenastavoval jen v ovladacich. Zatim sem v praci takze ten programek hnedka jak prijdu domu vyzkousim a hnedka ti napisi. Mohli by se treba dve karty hadat? Ikdyz jsou obe stejne? Ta zakladni deska je starsiho data a chipset je take starsi. Nemuze to byt treba starsi chipset na desce a nove karty GF9600GT? Ptal sem se tady u nas v ALFAcomputer, kde jsem obe karty zakoupil a rikal mi ze by nemel byt z kompatibilitou problem ale tedka si nejsem jisty. Urcite to bude nejaka blbost. DIKY a pokud te neco jeste napadne tak napis. LUKAS
Lukinus (23)|11.4.2008 09:27
A jeste k tomu obrazku co jsi mi poslal. Mas ho zapojeny na SINGLE ale ja ho mam prehozeny na DUAL. Delal sem to podle manualu zakladni desky.
fanynek (2048)|11.4.2008 09:27
Nastav SLI v BIOSu. Viz můj edit pod obrázkem.
Ty karty by měly v pohodě jet a "hádat" by se určitě neměly. Zas tak starou čipovou sadu nemáš. Bude to nějaká blbina, jen přijít na to jaká.
edit: To je fotka z PC Tuningu pro ilustraci.
Tady je ta položka z BIOSu:
Lukinus (23)|11.4.2008 09:47
Ja tam mam jeste v biosu ted nevim kde polozku "SLI ready memory" a nebo tak nejak ale je seda a je tam u ni napsane "not detected". Neumim anglicky takze se omlouvam ale tak neco. Nevis co to znamena?
fanynek (2048)|11.4.2008 09:51
Mrknu. Já teď jdu ven a jak se vrátím, tak to pohledám. Je možný, že po zapnutí toho SLI Broadcast Aperture už nebude ...no detected. :p Chtělo by to někoho, kdo tuhle desku taky má, ať nemusím vařit z netu.
mech13 (5526)|11.4.2008 10:00
SLI ready memory je jen jestli mas na pametech nalepku SLI, pouze marketingovy tah a jedna se o RAM, s grafikou to krome nalepky nema nic spolecnyho...
husky14 (4214)|11.4.2008 10:56
Vyzkoušej, jestli ti jedna karta samotná pojede v druhým PCIe slotu.... imho by měla normálně fungovat.

Zkoušels monitor přehodit do jinýho ze čtyř DVI na kartách?

A jakej máš vlastně monitor? Nejedeš přes redukci DVI -> D-SUB?
Lukinus (23)|11.4.2008 12:10
"Pro SLI je v BIOSu hlavne nutne zapnou Link Boost". Tuto vetu sem nasel na internetu. Mohlo by to byt treba i tim a co "Link Boost" znamena?
Lukinus (23)|11.4.2008 12:11
Zkusim to HUSKY14, vse co jsi napsal a hned ti napisi co a jak. DIKY
pegy (757)|11.4.2008 13:43
[QUOTE=husky14;110937]Vyzkoušej, jestli ti jedna karta samotná pojede v druhým PCIe slotu.... imho by měla normálně fungovat.

Zkoušels monitor přehodit do jinýho ze čtyř DVI na kartách?

A jakej máš vlastně monitor? Nejedeš přes redukci DVI -> D-SUB?[/QUOTE]
Tiez sa pripajam k tomuto navrhu, skus to "sturit do inej diery" :) Skus aj nieco blizsie k tomu monitoru, napada ma, ci si nainstaloval aj ovladace od monitora (viem blbost ale jkeden nikdy nevie) .. ;)
PS: Pouzivaj tlacidlo EDIT
fanynek (2048)|11.4.2008 14:12
Kluci...neplašte ho.:p
Ať to dělá postupně a nemá v tom chaos.
A ty Lukinus.....piš sem všechno, co jsi už vyzkoušel, ať se neopakujeme. Ten BIOS jsi si prošel?
Lukinus (23)|11.4.2008 17:32
Ahoj lidi,
takze bios mam tak jak je na obrazku, takze by mel byt v pohode. kdyz spustim tento program co jste mi dali
"Real Time High Dynamic Range Image- Based Lighting" tak po druhem az tretim spusteni programu, pocitac zamrzne. Domnival sem se ze je to zdrojem a sem sem si ho koupit. Ted mam EPSILON 80PLUS 700W. A porad mi to delal to same. Takze zdroj 500W podle mne staci. Aspon ze ho muzu vratit a daji mi penize zpet. Takze ted uz vubec nevim cim to muze byt mate jeste nejaky napad? LUKAS
Lukinus (23)|11.4.2008 17:51
Jak zapojim obe karty do SLI rezimu a vypojim kabel z jednoho konektoru a dam do dalsiho tak mi jede jen jeden. Jen na jednou konektoru se ctyr to je dve karty a dva konektory mi jede jen jeden. Pri zapnuti programu everest a hoho renderujiciho obrazku mi stoupne u prvni karty teplota na 64stupnu a obraz se zastavi a sekne.
fanynek (2048)|11.4.2008 18:06
Nezlob se.... mohl bys mi to přeložit do češtiny? Zkus tomu přidat diakritiku a doplnit čárky ve větě. Já z toho vůbec nejsem chytrej.:eek:
husky14 (4214)|11.4.2008 18:08
Používej EDIT!
Piš česky!

A když píšeš, že BIOS máš nastavenej přesně jako na obrázku, tak tam je SLI na disabled (vypnuto) :rolleyes:
Lukinus (23)|11.4.2008 18:30
Takže mám nový zdroj "EPSILON 80PLUS 700W". zpustím everest a teplota prvni grafiky je asi 50°C a druhe taky. Po zapnutí renderovaného programu co jsem si od vás stáhl a zpustím jej dvakrát tak se mi počítač zvonu sekne. Nebo spíše obrazovka. Vyměnil sem obě karty a dělá to pořád. Když vypnu kabel z grafické karty a dám to do jiných zdířek(jsou tam ještě tří) tak mi jde signál jen z jedné. To znamená, že obraz vidím jen z jedné a to první grafiky, zdířka dole. LUKAS
fanynek (2048)|11.4.2008 18:44
1. Co to dělá, když ten Real Time spustíš jen jednou?
2. Máš ten BIOS nastavený tak, jak jsme ti já a Husky psali, tzn. SLI Broadcast Aperture na Enabled? (resp. našel jsi to v BIOSu?)
Lukinus (23)|11.4.2008 19:21
Takze v biosu sem to našel "ADVANCED-CHIPSET-SLI BROADCAST APERTURE" a mám tam jen dvě možnosti a to "AUTO" a "DISABLED". Víc nic.
Pokud zpustím ten program, zvýšuje se mi teplota obou karet. To je logické že. A asi po 15minutách se sekne a teplota první karty vyleze na 66stupnu a druhé karty na 56stupnu.
husky14 (4214)|11.4.2008 19:23
[QUOTE=Lukinus;111097]Takze v biosu sem to našel "ADVANCED-CHIPSET-SLI BROADCAST APERTURE" a mám tam jen dvě možnosti a to "AUTO" a "DISABLED". Víc nic.[/QUOTE]Ježiš tak to dej na AUTO, Disabled znamená VYPNUTO!!!!
Lukinus (23)|11.4.2008 19:25
Mám to na auto ale pořád to děla to samé.
husky14 (4214)|11.4.2008 19:30
Já už fakt nevím....

Umíš taktovat? Zkus ty karty zapojit tak, aby 100% jely obě ve SLI a zkus je podtaktovat, hlavně paměti.

[SIZE="1"]A nebo to prodej a kup za ty prachy jednu pořádnou, SLI stejně nikdy nebude tak stabilní jako single....[/SIZE] ;)
Lukinus (23)|11.4.2008 19:54
Cím je mám přetaktovat? Riva Tuner? Moc to ale neumím.
husky14 (4214)|11.4.2008 19:58
Ještě mě napadlo, může to mít souvislost s tím, že tvoje deska má verzi PCIe 1.1.... možná by to chtělo na karty flashnout gen1 BIOSy, ale to bych moc neriskoval.....

A zkus přidat frekvenci na PCIe, třeba na 102MHz :notsure Nebo zkus přidat i napětí na PCIe nebo chipsetu....
Lukinus (23)|11.4.2008 20:11
V čem to mám udělat? vJakém programu?
husky14 (4214)|11.4.2008 20:19
[QUOTE=Lukinus;111119]V čem to mám udělat? vJakém programu?[/QUOTE]A na co bys chtěl program?

Jestli myslíš na to nastavení frekvence a voltáže, tak to se dělá v BIOSu. Ale v Asus BIOSech se nevyznám, takže ti neporadím, hledej....
Každopádně frekvenci PCIe můžeš zkusit zvednout na 105, max. 110MHz a jestli budeš zkoušet zvedat voltáž, tak maximálně o 0,1V! Víc nikde nezvedej....
Marxik (31)|11.4.2008 21:16
Ja bych spis skusil nainstalovat ovladace od NVIDIE a ne od LEADTEKU, ja mam dve karty 8800 GTX od MSI a mel sem podobnej problem tak jsem nainstaloval ovladace primo od NVIDIE a bylo to vyreseny. Mas nastavenou v ovladacich panelech NVIDIA funkci SLI?
fanynek (2048)|11.4.2008 21:20
Ty nVidiácký drivery jsme mu předhodili, tak doufám, že je tam dal (myslím že to i psal) a SLI má nv control panel zapnuto. Taky doufám.

Už mně skoro nic nenapadá. Lukinusi, kdyžtak mně oprav:
-drivery máš ty, co jsme ti postly
-v BIOSu to máš na auto, když tam není Enabled
-tu kartičku pro singl/SLI mód na desce máš dobře
-propoj. můstek karet máš taky dobře
-napájení karet máš v obou zapíchlý (6pin)
-v NV control panel máš SLI povoleno
-oba sloty PCI-e 16x jsou funkční
-obě karty jsou funkční (zkoušel jsi je každou zvlášť třeba v 3DMarku)

Jestli tohle všechno ANO, tak začínám pochybovat.........
pegy (757)|11.4.2008 23:54
[QUOTE=fanynek;111145]Ty nVidiácký drivery jsme mu předhodili, tak doufám, že je tam dal (myslím že to i psal) a SLI má nv control panel zapnuto. Taky doufám.

Už mně skoro nic nenapadá. Lukinusi, kdyžtak mně oprav:
-drivery máš ty, co jsme ti postly
-v BIOSu to máš na auto, když tam není Enabled
-tu kartičku pro singl/SLI mód na desce máš dobře
-propoj. můstek karet máš taky dobře
-napájení karet máš v obou zapíchlý (6pin)
-v NV control panel máš SLI povoleno
-oba sloty PCI-e 16x jsou funkční
-obě karty jsou funkční (zkoušel jsi je každou zvlášť třeba v 3DMarku)

Jestli tohle všechno ANO, tak začínám pochybovat.........[/QUOTE]
Jestli je tohle vsetko OK, tak potom tovsetko OK neni :D Mam pocit, ze bud to bude VGA alebo spetnou nekompatibilitou PCIE 2.0 na 1.1 ... Posledna blbla otazka, BIOS mas v poslednej verzii?